Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a vallás "funkciói"?

Mik a vallás "funkciói"?

Figyelt kérdés
ki tudná szépen mondatokba szedni ?
2011. máj. 26. 16:35
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
100%

Hirtelen rákerestem helyetted a googléban és kezdésnek beollóztam pár idézetet linkjeivel együtt...

szemezgess:

A vallás feladata - mondja Rousseau hatására - az ember jobbá tétele. Ha mást akar a vallás, helytelen, mert Istenre akarja hárítani az ember feladatait.

[link]


másik:

folyamvölgyi társadalmak műveltsége


Vallás: döntő fontosságú a víz, mert ha elmarad a folyók áradása, vagy romboló erősségű volt, akkor éhezett a lakosság. A Nílus júniustól októberig áradt. Az egyiptomi Ozirisz isten egyszemélyben volt a víz, a termékenység, az elhervadó és újjáéledő növényzet megtestesítője. Nagy jelentőségűek voltak az égitestek, a Nap, a Hold és a csillagok.

[link]


és még:

[link]


és még:

[link]

2011. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ad az embernek egy értékrendet, ami szerint él. (Szerintem a vallásnak nem feltétlenül egy "isteni" dolgot jelent, hanem pl. lehet tárgyi dolog is - egyes embereknek pl. a pénz - vagy hobbi...amiben hiszünk, ami szerint élünk)

Biztos megnyugtat...tehát értsd: pl. "ha imádkozom akkor sikerülni fog", hiszen hiszek valamiben, és az segít nekem.

Az élet nehéz kérdéseire tudunk választ adni:D pl halál, az élet kezdete (mondjuk ez talán a megnyugtatáshoz tartozik)

Az elvei szerint élünk, tanácsot ad, egyfajta iránymutatás.

Ami szerintem a legfontosabb: a közösség. Lesz társaságod, van mit csinálnod, boldogít, van kivel megbeszélned a gondjaidat (pl egy pap).

Összességében azt mondanám hogy egy rendszer ami szerint élünk, meghatározza mit hogyan csinálunk, hova megyünk stb...

Hát ez nem lett vmi szépen megfogalmazva, mi?:(

2011. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkettőtöknek!

első: szerintem ez inkább definíció amit írtál, de értékelem, hogy utánanéztél és végig fogom olvasni a linkeket.

második: köszi neked is :) értem mit mondasz

2011. máj. 26. 17:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos kapcsolat fenntartása és megerősítése az Univerzális Értelemmel, az Istennel. Az ember mivoltának bemutatása, így az Istennek és a világnak is...


Elnézést, de két mondatba összejött, bízom benne megfelel. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi a választ! ha ráérsz kifejtheted, szívesen venném :D

és még írjanak sokan,kíváncsi vagyok

2011. máj. 26. 18:40
 6/14 anonim ***** válasza:

mit szólnál inkább ahhoz, ha adnék egy könyvet, ami részletesen kifejti állításaimat?


Abból kiszedheted, hogy mi is a vallás. megértheted belőle, hogy "hol" van Isten, hogy mi a világ és persze az ember igazából...bevallom elég nehéz mű, és van benne néhány idegen szó, de ha mély figyelmet biztosít az egyén az olvasás idejére(főleg az első fejezetekre, ugyanis abban jegyzi le a lényeget), akkor megtudhatja ezen igazságokat és funkciókat. :)


ui.: ne érts félre nem lustálkodom...de ha szeretnéd, akkor belevághatok én is, bár ez a kér mondat kifejezte a funkciókat. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
amennyiben a vallás FUNKCIÓIT tartalmazza szívesen veszem :D
2011. máj. 26. 19:27
 8/14 anonim ***** válasza:

figyelj. :)


a vallás funkciói azok, amiket leírtam, ezeket más sem írná le másként...2 mondat, nem több. te nem azt kérdezted mi az Isten, nem is azt, hogy mi az ember, hanem azt, hogy mire valók a vallások, vagyis mik a funkciói...:P

egy autónak például egy mondatban le lehet írni a funkcióit...ugye, hogy könnyebben/gyorsabban eljussunk A-ból B-be, és az időjárási viszontagságokat átvészeljük az út megtétele alatt...:)


szóval amit én "ajánlottam" könyvet az a hogyant, a miérteket az életre/létezésre, az okokat, az univerzális célt, azt hogy mi Isten, mi a világ és hogyan jelenik meg, plusz hogy mi az ember vezeti elő egy másikfajta perspektívából, azon egy darabon kívül, ami el van fogadva közhitben per pillanat(2 nézet összesen, és a másikat, ami nincs szem előtt). :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
értem,köszi :D
2011. máj. 26. 19:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A vallásnak két fontos funkciója van.

Vagy Istenhez közelít, vagy eltávolít Tőle.

Hitem szerint csak a zsidó és a keresztény vallás közvetíti Istent és az Ő áldásait.

Szerintem nincsen vallás vallástétel nélkül. Az igaz vallásban beteljesednek az Istentől kapott ígéretek, tehát valóságos ajándékokat közvetít.

Funkciója még az Istennek hitből és szeretetből való szolgálata, és az Isten és az ember közötti kapcsolat helyreállítása.

2011. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!