Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy kereszténye...

Miért van az, hogy keresztények is élnek szexuális életet házasság előtt?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa,hogy tudom,hogy kereszténynek mondja magát,mégis világi társát fogdossa,csókolgatja,meg ilyesmi.

Aztán megy tovább az élet egy bűnvallással,hogy van ez? :/


2011. máj. 28. 12:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
előző: ha érdekel, az Istennel való kapcsolatomra alapozom a hitemet nem dogmákra, törvényekre, meg arra h mit mond XY. Nem érdekel különösebben a püspökök vagy pápák véleménye, Istené viszont igen. És nem azért nem szexelek házasság előtt, mert azt mondták, hogy ez jujj de rossz, hanem mert nem szeretném elszúrni Isten egyik szép dolgát, a szexualitást.
2011. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

aki nem él szexuális életet házasság előtt, bármilyen vallású legyen is, ezt nagyon helyesen teszi.

Azt a baromságot meg ki mondta valamelyikőtöknek, hogy nem lehet szex nélkül kibírni 30 éves korig? Pedig van rá példa: én ugyan nem vagyok még harminc, egy év múlva leszek annyi idős, és nem vagyok még férjnél, és pasival sem voltam úgy, és mégis elvagyok, és masztiznom sem kell.

Üdv: Annazara

2011. máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
34%

16:05

értem,szóval azt mondod,Istennek akarsz megfelelni,nem pedig embereknek....Tehát szerinted Isten valamilyen okból kifolyólag ellenzi,hogy két ember őszintén szeresse egymást testileg,ez csak egy bizonyos szertartás megtörténte után eshet meg.Ha valakik ezt nem tartják be,akkor álmatlanul forgolódik,és azon agyal,hogy,hogyan büntesse meg a két pajkos fiatalt,akiknek volt bátorságuk elengedni magukat,és felszabadultan élvezni a szexet.hiszen ez rossz....zavarja,hogy nem inkább gyűlölködnek,és háborúskodnak egymással,még az is jobb lenne,csak ne szexelnének házasság előtt....értelek....

2011. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Tyler913 ***** válasza:
17%

Utolso jol leirta...


Kedves Kerdezo!

En is sokat agyalok mostanaban ezen a dolgon,mert fel-feltunedeznek itt a GYIK-on nagyon szelsoseges nezeteket vallo emberek,akik halalos bunnek nevezik a hazassagon kivuli szexualitast (talan ide is irni fognak rovidesen).


En keresztyennek tartom magam,de maximalisan egyetertek az elozo valaszoloval: ugyan miert haragudna Isten azert,mert lefekszem a baratnommel? Lehet erre mondvacsinalt indokokat hozni ("tisztasag","ajandek a hazassagban",stb.),de mind nagyon eroltetett.Vegso soron oda jutnak el a "tisztasag" mellett ervelok,hogy azert kell varni,mert csak.Mert "Isten azt mondta".


De tenyleg: miert lenne bun Isten szempontjabol a szex a hazassag elott?


Tudod,kedves kerdezo,az a legnagyobb baj a keresztyenseggel,hogy tulsagosan is arra figyelnek az emberek,mi a bun,ahelyett,hogy szeretetben elnenek,es a szeretet cselekedeteit gyakorolnak.Marpedig egy parkapcsolatban keves dolog kozvetithet akkora szeretetet,mint az intimitas.

2011. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%
Mind szép és jó, de ha valaki Jézus követője, az nem úgy gondolkozik, hogy "Mi jó nekem most rögtön?" hanem úgy, hogy "Mivel szolgálhatom Istent?". Mert az a jó az egyénnek igazából. Végigdugni egy csapat lányt míg elérsz a feleségedig, egyetlen dolgot fog benned erősíteni, az önzőséget. Önző emberként pedig nehéz Istent képviselni.
2011. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem, végigdugni egy csoport nőt házasság előtt nem az önzőséget fogja erősíteni benned, hanem a tapasztalatodat fogja növelni, és annak az esélyét, hogy valóban megtalálod Azt, akivel egymásnak teremtettek benneteket.
2011. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Tyler913 ***** válasza:
61%

Ez a "vegigdugni egy csomo not" tipikus szelsoseggel erveles.Nem csak az a ket ut letezik,hogy vagy varok a hazassagig,vagy teljes szexualis szabadossagban elek.

Lehet normalis,erett kapcsolatot kialakitani,amelynek termeszetes resze a szex,es ezt mindenki erzi,osztonosen.Es ehhez nem kell a fel varost vegigdugni.

Hatalmas eroszakot kell tenni az emberi osztonon,testen es lelken,hogy valaki a nemi erestol a hazassagig ne szexeljen (ez az idotartam siman lehet akar 15-20 ev is).Valoban azt hiszed,hogy ez egeszseges es Istennek tetszo?

2011. máj. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%

Egyetlen férfi volt/van az életemben, a férjem. De már 5 évvel a házasságunk előtt lefeküdtünk. Mindkettőnk református.

Én úgy hiszem, hogy Isten nem ítéli el a szexet, ha olyannal csinálod, aki a párod. Mármint nem fűvel-fával csak az élvezetért, hanem szerelemmel, hűséggel. Szerintem a szex az odaadásról szól - ha mindketten 100% benne vagytok egy kapcsolatban és a bizalom, lelkiség is meg van (ezek előfeltétele, hogy már ismeritek egymást rendesen), akkor Isten előtt hiszem, hogy ő már a párodnak minősül. Ezt "hitelesíteni" (befelé és kifelé, azaz nektek és társadalomnak) pedig nem a szex, hanem az áldás fogja.

Másoknak lehet, más az útja és nem tisztünk ugye, ítélkezni. De az biztos, hogy a házasság is jóval több, mint egy "engedély" a szexre.

2011. máj. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Mind szép és jó, de ha valaki Jézus követője, az nem úgy gondolkozik, hogy "Mi jó nekem most rögtön?" hanem úgy, hogy "Mivel szolgálhatom Istent?". Mert az a jó az egyénnek igazából. Végigdugni egy csapat lányt míg elérsz a feleségedig, egyetlen dolgot fog benned erősíteni, az önzőséget."


Én nem arról beszéltem,hogy végig kell dugni egy csapat lányt,a szex nem a teljesítmény hajszolásáról szól,hanem az őszinte tűzről,boldogság adásról-kapásról,szerelemről,szeretetről,arról,hogy egy másik emberrel szeretkezni csodálatos dolog,és ehhez Isten nem fog neked olyan feltételt szabni,hogy"csak házasság után szabad".ilyen feltételt azok emberek szabnak,akik meg akarják mondani neked,hogy milyen szituációban,hogyan viselkedj,mit csinálj,és ez ügyben Istenre hivatkoznak,holott csak nem merik őszintén megélni önmagukat,és ezért a környezetükben élő emberekre is kivetítik a saját gátlásaikat,és félelmeiket.


"Önző emberként pedig nehéz Istent képviselni."

No,és azt gondolod,hogy a házasság egy önzetlen intézmény? hah! azt hiszed önzetlen dolog kisajátítani magadnak egy másik embert,hogy az csak veled szexeljen,és veled élje le az életét? (vagy a házasságon belüli szex közben nem vagy önző? de hiszen azért csinálod,hogy neked is jó legyen;) akkor pedig van benne önzés:))mindez erősen rólad,és a te igényeidről,elvárásaidról szól.bizony mondom nem önzőbb dolog a házasság előtti spontán szex,mint a házasságon belüli,sőt! szívből,lélekből jön,nem pedig személyes vagy más kreált elvárásokból,szabályokból.De az emberhez alapvetően hozzátartozik az önzés,ilyenek vagyunk:) erről maga Jézus is beszélt a Bibliában,méghozzá anélkül,hogy elítélte volna az embernek ezt az oldalát.tudta,hogy nem vagyunk tökéletesek.még a parázna nő esetében is emlékeztette az illetőket,hogy"Az vesse rá az első követ,aki bűntelen közületek"

De nem akarlak meggyőzni semmiről.éld úgy az életedet,ahogy tetszik,és légy boldog, a társaddal együtt:)

2011. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, nekem elég kiábrándító lenne, ha tudnám, hogy a feleségemben mások is jártak már. Egy férfit teremtett Isten egy nőnek. A szüzesség pedig a legszebb ajándék amit adhat az ember nászajándékba.
2011. máj. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!