Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy kereszténye...

Miért van az, hogy keresztények is élnek szexuális életet házasság előtt?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa,hogy tudom,hogy kereszténynek mondja magát,mégis világi társát fogdossa,csókolgatja,meg ilyesmi.

Aztán megy tovább az élet egy bűnvallással,hogy van ez? :/


2011. máj. 28. 12:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Én szerintem nem kéne egymást elítélni. A tisztaság nem a fizikai szüzesség, hanem lelki tisztaság. És egy szép szerelmi kapcsolatban semmi paráznaság nincsen. Nekem is csak a férjem volt az egyetlen, de lefeküdtünk egymással az esküvő előtt, mert a mai világban nem úgy működnek a dolgok,hogy Izsák bevitte a sátrába Rebekát és feleségül vette. Hanem pénzt gyűjtünk a közös életre, megszervezzük a dolgot,és amikor adottak a lehetőségek, összeházasodunk.

És igen, van olyan, hogy egy idő után derül ki, hogy a párod bizony nem olyan, amilyennek mutatta magát. Ha vártatok a házassággal és együtt éltetek előtte, könnyebb korrigálni a hibát.

2011. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Előző:

És ha szakítotok a végén valamilyen malőr miatt, majd megismered álmaid férfiát, aki a feleségének őrizte a szüzességét, szerinted neki hogy esne, hogy te már elesztetted?

2011. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Tyler913 ***** válasza:

Utolsonak:habar nem en vagyok az illeto holgy (majd valaszol o is),erre megint csak azt tudom mondani,hogy teljesen mondvacsinalt problema.Miert lenne gond,hogy a masik mar "elvesztette" a...mit is,keremszepen?

Miert lenne rosszabb attol egy hazassag,hogy nem szuz az egyik vagy mindket fel?

Es ne gyere nekem a "szuzesseg a legszebb naszajandek" meg a "ha elotted volt valakije,hogyan bizhatsz a husegeben" tipusu ervekkel,mert ezek is nagyon eroltetettek.

2011. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Azért mentünk bele, mert mindketten tudtuk, hogy nem volt véletlen a találkozásunk, mindketten tudtuk, hogy ennek így kellett lennie. Mindketten fiatal felnőttként lettünk keresztények, neki volt előtte kapcsolata, nekem nem. Egyáltalán nem zavart a "múltja", mint ahogy őt sem az én tapasztalataim hiánya. Nem hiszem, hogy a kapcsolatunk minőségét ez bármilyen irányban befolyásolta volna. Tiszta lelkiismerettel mentem bele, mert tudtam, hogy a miénk igazi szerelem és meg fog maradni.


De ha tévedtem volna, ha pár évre rá elhagy mert ő másképp gondolta, akkor meg még borzasztóbb érzés lenne, ha házasként, gyermekkel hagyna ott, nem?

2011. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Mert a szüzességedet egy embernek adhatod. És ha már valakinek odaadod, akkor nem tudsz majd mindent odaadni annak, akivel leéled majd az életed.

Nekem sem esne jól, ha tudnám a feleségemről, hogy már pár embernek volt része belőle. Mert akkor már nem is különleges.

2011. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy Jézus meg tudott bocsátani a házasságtörő nőnek meg az utcalánynak, de sok hívő nem venne el egy nem szűz lányt, vagy kevesebb lenne a szemében az a megtért hívő, akinek előtte már volt kapcsolata...
2011. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Tyler913 ***** válasza:

tegnapelőtt 22:42


"Mert a szuzessegedet egy embernek adhatod."

Tovabbra sem ertem,mi a plane a szuzessegben,miert kepvisel olyan erteket,amit egy embernek kell orizgetni.


Szerintem egy hazastarsi kapcsolatot nem az tesz kulonlegesse,hogy a par elotte nem elt nemi eletet.Ennel sokkal tobbrol van szo.A hazassag egy eletre szolo szovetseg,amit azzal kotok,akivel le akarom elni az eletem,es abban az elethelyzetben kotok,amikor mar mindketten erettek vagyunk ra.

De az,hogy ehhez szexualis tapasztalatlansag szukseges,mert "csak ugy kulonleges",egyszeruen nem erv.

2011. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"És ha szakítotok a végén valamilyen malőr miatt, majd megismered álmaid férfiát, aki a feleségének őrizte a szüzességét, szerinted neki hogy esne, hogy te már elesztetted?"


Normális férfit nem érdekli, hogy szűz-e a menyasszonya. Hanem a lány maga fogja érdekelni. Akárhogy fáj, ez így van.

2011. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"Nekem sem esne jól, ha tudnám a feleségemről, hogy már pár embernek volt része belőle. Mert akkor már nem is különleges."


Normális vagy? Kereszténynek érzed magad? Ez valami katasztrófa, ilyet még gondolni is, de hogy még le is írod...

Aha. Szóval neked attól különleges a feleséged, hogy szűzen vetted el.

Nekem például attól különleges, hogy Őt szeretem, Ő az életem párja, örömömet és bánatomat meg tudom vele beszélni, az élet dolgaiban összeillünk, és vele nekem jó.

Úgy bírom, mikor azzal vádolnak házasság előtt nemi életet élő embereket, hogy önzők, csak tárgynak tekintik a párjukat... Nekem a te mondataid sokkal inkább ilyen szagúak.

2012. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Nem szabad általánosítani, mert én igenis nagyon sok olyan keresztény embert ismerek, aki nem él szexuális életet a házasság előtt. Mivel azonban az egyház is emberekből áll, így természetes, hogy vannak, akik hibáznak... nem vagyunk tökéletesek. De az tuti biztos, hogy tapasztalatom szerint azok a legsikeresebb házasságok, ahol vártak a szexualitással a házasságig.
2013. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!