Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás hitrendszeréhez...

Melyik vallás hitrendszeréhez áll a hitem/nézetem a legközelebb? Hindu vagy buddhista, vagy más?

Figyelt kérdés

Hiszem, hogy mi valójában lelkek vagyunk és csak másodrendűen fontos a fizikai test, amit a lélek csak azért öltött magára, mint ruhát, mert az itteni fizikai világban így képes lenni.


Hiszek a reinkarnációban: mivel lelkek vagyunk elsősorban így az folyamatosan fejlődik életről életre és ennek megfelelően kerülünk az egyéb fizikai vagy más létsíkokba és azon belül is konkrét környezetbe, közösségbe. Mindez attól függ, milyen tapasztalás szükséges a lélek további fejlődéséhez. Ehhez kapcsolódik még a karma (ok-okozat törvénye is)


Hiszem, hogy az életünk legfontosabb célja az (lelki) önmegvalósítás.



Továbbá hiszek egy Legfelsőbb lényben, akit általánosan csak Istennek nevezek.


Ugyanakkor nekem mindegy, hogy ki hogyan utal Istenre. Nekem az Isten / Allah / Siva / Krisna mind ugyanazt jelenti. Isten Egy, csak neve számtalan.


Továbbá nem érdekelnek a szervezett egyházak, illetve azok a közösségek, akik azt tanítják, hogy Jézus az egyetlen és kizárólagos út... De gondolom, ez logikus, hogy kiesik, hiszen a reainkarnáció az, amiben én hiszek.


2011. máj. 30. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az iszlám.
2011. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs, de az iszlámban hol van a reinkarnáció pl.? Továbbá a muszlimoknak nagyon nem mindegy, hogy utalsz Istenre... :) Gondolom, csak viccnek szántad a választ.
2011. máj. 30. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta felvizezett hinduizmus.
2011. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Sztem tök mindegy minek nevezed, lényeg, hogy hiszel valamiben. Mindenkinek van valamiféle elképzelése a halálról, az élet előtti és utáni dolgokról, vagy arról, hogy hová kerülnek a szeretteink, amikor eltávoznak ebből a világból, mind elképzeljük őket valahová mikor rájuk emlékezünk, a képzeljük a halált, a túlvilágot. Sztem vannak emberek, akik megtalálják a számukra legelfogadhatóbb elképzelést a különböző vallások tanításai közt. És vannak olyanok, mint te is, akik egyedi módon képzelik el mindezt. Nem az a lényeg, hogy minek nevezed azt amiben hiszel, hanem hogy hinni tudj valamiben és legyen valamiféle világképed.
2011. máj. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

És azt hiszed, hogy minőségében azonos vagy a legfelsőbb lénnyel, és tulajdonképpen ez a legfelsőbb lény tesz ki a tapasztalásnak, hogy saját "bőrödön" tanuld meg mi az igazság, mert csak úgy tudod, és azért, mert ez a legfelsőbb lény megosztani akarja veled tudását, de lényegében Te Az vagy?

Vagy azt, hogy nem Jézus, de Krisztus az egyetlen út(nem a Biblia, csak maga az elv), vagyis az, hogy csak akkor teheted meg az önmegvalósítást, akkor léphetsz túl kicsinyes önmagadon, ha az egyetlen egésszel, a mélyebb valóddal, az egyetlen élő "lélekkel", a legfelsőbb lénnyel paktálsz le?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A buddhizmushoz semmi köze.
2011. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jo nagy zagyvasagokat hordasz a fejedben, raadasul felmuvelt vagy
2015. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!