Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt a magyarok eredeti...

Mi volt a magyarok eredeti vallása, a kereszténység előtt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy pogányok voltak, de ezen kívül semmit. Táltosok, csodaszarvasok..
2011. jún. 3. 18:32
1 2
 11/19 Ozmium42 ***** válasza:

"A francokat több istennel!"


Ilyet melyikünk állított?

2011. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 skarma ***** válasza:
Az eget szerettük. Tengrinek hívták, de ezt már írta vki.
2011. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A pogány azt jelenti, hogy NEM RÓMAI KATOLIKUS.

Árpád magyarjai már keresztények voltak nagyrészt (keleti keresztények) mert a honfoglalók sírjában egyenlő szárú kereszteket találtak, bár a táltos vallásnak is volt sok híve.

Te erről nem is hallottál, hogy ilyeneket kérdezel ?

Szent István uralkodása egyébként katasztrófa volt, mert az erőszakos római keresztény térítés után politikai anarchiába zuhant az ország, őt a római katolikus egyház tartja csak nagyra, az erős és büszke Magyarországot valójában Árpád fejedelem alapította.

2011. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Ozmium42 ***** válasza:
Tudtad, hogy Szent István királyunknak egyetlen vesztett csatája sem volt, és európai (keresztény!) nagyhatalmakat is legyőzött csatában?
2011. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Tudtad, hogy Szent István királyunknak egyetlen vesztett csatája sem volt, és európai (keresztény!) nagyhatalmakat is legyőzött csatában?"

Nem, ezt nem tudtam. De mivel úgy viselkedett, mint Kádár János, azaz idegen (német)csapatok segítségével került hatalomra és támadt saját népére, elégette a rovásírásos feliratokat és táltosokat végeztetett ki, nehezen tudom tisztelni.

2011. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Ozmium42 ***** válasza:
Urban legend, ne az István a király rockoperából tájékozódj. Apropó, tudod kinek az ideje alatt forgatták?
2011. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Ozmium42 ***** válasza:

Koppány volt az egyetlen rivális trónörökös. Ő Gézának megesküdött, hogy lemond István javára. Az esküjét megszegte, felségárulás bűnébe keveredett István ellen, és ezt akkoriban ő sem díjazta volna. Mint említettem, István szétverte az európaiakat, nem pedig a jóindulatokra szorult.


Ajánlom a linket meghallgatásra, amit korábban küldtem, és István királyunk törvényeit tanulmányozni.

2011. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 rohameger válasza:
Azért érdekes, hogy a magyarok többsége amint felvette a keresztény vallást , megindult a lejtőn lefelé. Elnagyoltan ugyan, de mintha szembeötlő lenne ez az összefüggés.
2013. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ozmium42 ***** válasza:
Szerintem a magyarság még több fénykort is megélt keresztényként, ugyanis az ország legnagyobb területi kiterjedését ezután érte el, és Mátyás király sem volt éppen kispályás, de lehetne még ilyeneket sorolni. A germán (Habsburg) befolyás sajnos sokkal inkább ártottak, és a történelmünket is ők hamisították meg visszamenőlegesen. Így lettünk barbárok, meg finnugorok, stb.
2013. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!