Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van igazság a Földön?

Van igazság a Földön?

Figyelt kérdés

Hiszel benne, hogy az ember előbb-utóbb megkapja, amit megérdemel? És hogy azt kapja, amit megérdemel?


Ez nem olyan "egyházi vallásos" kérdés, hanem mindenkinek a saját véleményére lennék kíváncsi :)


Én hiszek benne, hogy így van.


2011. jún. 7. 16:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van lelkiismerete, ez is arra mutat hogy a tetteink számon vannak tartva.


[link]

2011. jún. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem minden válasz hasznos volt! :)


Amúgy azon elgondolkoztam, hogy ha az igazságnak nincs definíciója (mondjuk biztos van neki, valami filozófusok már tutira definiálták, én most nem vállakoznék se egy saját def-ra, se arra, hogy kikeresgéljem másokét :D), az miért jelentené azt, hogy az igazság nem is létezik?

2011. jún. 7. 18:06
 13/29 anonim ***** válasza:
50%

Igazság mindenhol van, csupán észre kell azt venni...minden okkal történik, s nem vakon...egyébként az az igazságos, ami minden egyes dolgot figyelembe vesz...ami nem, az máris igazságtalanná vált, mivel az igazság az Egészre értendő, s nem csak annak részleteire.


abban tehát én is egyetértek, hogy aki vétkezik, előbb utóbb visszahat rá...és egyetlen okból..hogy abból tanuljon, saját bőrén érezve tettét válassza eztán a jót...hát nem igazságos rendszer?


sőt az Élet olyan igazságos, hogy megengedi az egyéneknek, hogy azok másként tekintsenek arra, de biztosítja a lehetőséget mindaddig, amíg azok be nem látják tévedésüket...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Rajta, próbáld csak meg leírni, mi az az "igazság".:)"


Az adott ténnyel vagy valósággal való egyezés.


Vagy szerinted valóság sem létezik? Ugyan már, azért ennyire nem kéne elvontnak lenni.

2011. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

18:06

Pont, hogy filozófusok gondolatait olvastam el erről, és nekik nem sikerült pontosan definálni.

Miért nem létezik akkor igazság? Mert amit nem alkalmazunk szabályosan, mert nem is ismerünk, az csak ideiglenesen működik(kivéve ha rájövünk), és most ebben az ideiglenes állapotban vagyunk, de előbb utóbb olyan rossz döntésekhez vezethet ez amik az emberiség végét okozzák, és ami elromolhat az el is romlik, ergo ha nincs happy end, végső soron nincs igazság, csak rövidtávon és kicsi szinten(mondjuk egy-egy embernek) jobbnak tűnő döntés/hasznos eset.:)

Persze ezt csak úgy írom, a valós választ már megadtam:)

2011. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

18:51

Hasonlókat már nagyon régen is írtak. Ami még jó is, és ez is jó, de én most az írom, hogy: "kedd van"

Akkor ez igaz. Mondjuk ez egy papír cetlin van, odaadom valakinek és megkérdem: - igaz? ja

Holnap viszont már nem lesz az. Tehát mégsem pontos.

Vannak olyan elmeháborodottak amúgy, akik szerint nem létezik valóság.

2011. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Ha az igazság szó is többértelmű, de vannak árnyalatai, és azt hiszem, most ezekkel játszadozunk :S Nem gondoltam, hogy ez így elő fog jönni...


De persze köszi mindenkinek :)

2011. jún. 7. 18:56
 18/29 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van, nem én találtam ki. Bár én nem itt olvastam most meg nincs hozzá kedvem, lehet itt másokat írtak.

2011. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Bocsi,előbb azt akartam írni, hogy "...NEM is többértelmű"

:D

2011. jún. 7. 19:10
 20/29 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy van igazság, de az ember csak akkor látja, ha megszabadul az egójától. Az egónk hatalma miatt nem látjuk az igazságot, sőt a valóságot sem .


Amúgy meg vállalni kell a felelősséget a tetteinkért, előbb utóbb benyújtja az élet a számlát. De tökéletes igazság csak a végén lesz.

2011. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!