Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van igazság a Földön?

Van igazság a Földön?

Figyelt kérdés

Hiszel benne, hogy az ember előbb-utóbb megkapja, amit megérdemel? És hogy azt kapja, amit megérdemel?


Ez nem olyan "egyházi vallásos" kérdés, hanem mindenkinek a saját véleményére lennék kíváncsi :)


Én hiszek benne, hogy így van.


2011. jún. 7. 16:18
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ez valami buddhista dolog?
2011. jún. 7. 20:38
 22/29 anonim ***** válasza:
Van.
2011. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Van igazság olvasd a bibliát!
2011. jún. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
46%

A Valóság megalkot nekünk, az elménknek tapasztalatot, ami eszköz számunkra, hogy tudjuk magunkról, hogy létezünk, de mi annyira belemerülünk az eszközbe, hogy ezáltal nem látjuk az Igazságot és a Valóságot...tulajdonképpen a Valóság által indukált világ illúziójától kell megszabadulni, hogy az Igazság és a Valóság érzékelhető legyen elméinknek...s ez azért, mert valójában a világérzet csak mentális...a tudaton kívül nincsen semmiféle anyagi világ, ugyanis azt csak a tapasztalat(elméinknek közvetlenül megjelenő gondolatsor egy világról napközben, mint álom este) miatt odaképzeljük kívülre...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Hát én azt elhiszem, hogy a valóságot mindenki másmilyennek érzékeli, nincs olyan, hogy a valóság "valamilyen, de azt valahogy én nem tudom elhinni, hogy "a tudaton kívül nincsen semmiféle anyagi világ" :-/ Nem azért, mert hülye vagyok, és nem tudom felfogni, vagy elképzelni, hanem egyszerűen ez ellent mond a józan eszemnek :-/
2011. jún. 8. 10:10
 26/29 anonim ***** válasza:

biztos, hogy a józan eszednek mond ellent, s nem csak az történik, amit leírtam az előző válaszomban? ráadásul józan észről beszélsz, de abban a felállásban, hogy világ nincs is kint pluszba, csak az érzet van, az pont az eszet helyezi előtérbe az "anyaggal" szemben...mivel az elme válik elsődlegessé eztán...plusz mindkettő logikus, vagy ebben nem értesz egyet?

Azon is elgondolkodtál már, hogy a kinti anyag végül is milyen fizikailag? tudod nem olyan, mint amit az érzékek mutatnak...mivel az érzékek lebontják a valóságot...kontrasztot jelenítenek meg ezáltal...de ha nincsen kontraszt, akkor bizony fizikailag semmi van...pont az elválasztás hiánya miatt. :)

másrészről azt a világot is csak hisszük, hogy ott van kint...hinni meg az elme hisz...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

" Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert amit vet az ember, azt aratándja is."


Galata 6,7.

2011. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

az, hogy az egónktól meg kell szabadulni, azaz inkább azt mondanám: át kell világítani és le kell leplezni, nem buddhista dolog. Minden vallás alapja. Jézus is ezt tanította. Az, hogy aki visszatekint, nem alkalmas a mennyek országára, meg hogy vedd fel a keresztedet és kövess engem stb. azt jelenti, hogy az egódat megzabolázod. Azért sikertelen nagyon sok keresztény, mert erre nem jön rá, nem ismeri fel az egója és az isteni énje közötti különbséget, és az egóból akar jót cselekedni. De az nem az igazi. Az igazi jó cselekedet az amikor "nem tudja a jobb kezed,mit cselekszik a bal."


Ez a felismerés keletinek hangzik, de e nélkül nincsen Isten ismeret (hogyan akarnád Istent ismerni, ha magadat sem ismered? ) és nem lehet követni Jézust sem. Lehet őt imádni, lehet egyet érteni vele, de ez még kevés.


Freya

2011. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves Emberek!

Az ember agya gondolkodásra való, és nem arra, hogy túlzásba vigyük a logikát és a gondolkodást.

Az, hogy van-e igazság a földön, nem túl egzakt kérdés.

Persze, hogy előfordul igazság, de előfordul igazságtalanság is. Ennyi. Ennél többet nem érdemes ezzel foglalkozni.

2015. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!