Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan volt Jehova tanú,...

Van olyan volt Jehova tanú, aki máshitű/hitetlen szerelmese miatt hagyta el a vallást?

Figyelt kérdés

Szóval van egy lány...

aki JT.

Én viszont római katolikus vagyok. Papíron legalábbis. Életben inkább igyexem úgy élni, hogy én boldog legyek, hiszen most élek. Mást viszont ne érjen rosszul ez az életfelfogásom. Semmilyen módon.

És hozzáfűzném, hogy mindenkinek a vallását tiszteletben tartom, és bár nem biztos, hogy a sajátomat ténylegesen olyan komolyan veszem, ahogy a 10 parancsolat elvárná, mégis vigyázok rá, hogy ne legyek szentségtörő.

Visszatérve tényleg úgy érzem, hogy nincs más ember rajta kívül, de kegyetlenül zavar, hogy Jehova tanú, és nem tudom, hogy ez mennyire tud hatással lenni rám, illetve én mennyire tudok hatással lenni rá.


2011. jún. 7. 22:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Szarügy! A jehova tanúk tudtommal elég komolyan veszik a vallást, nemvalószínű,h kilépne, miattad. De ez tőle függ, én nem tudhatom, viszont én is római katolikus vagyok(18/L) és valaki miatt aki nem olyan vallású mint én, nem térnék át más hitre. Vagy ő változna meg, vagy az akkor egy működésképtelen kapcsolat lenne. :(
2011. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Általában a Jehova Tanúi szeretik becserkészni az embert, lehet hogy nemsokára te is közéjük fogsz tartozni.
2011. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Nekem volt jehova tanúja barátnőm, egyszer nem próbált becserkészni sem ő, sem a családja. Sok értelmét nem látom annak, hogy elhagyja a hitét. A saját példámnál is, náluk csak a fél család volt jehova tanúja, mégis jól elvoltak.
2011. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
A jehovisták nagyon ritkán hagyják el a vallásukat. Nem mintha annyira hűségesek lennének, hanem mert jehovistává válni eleve egy szellemi leépülés. Aki beáll jehovistává, az eleve kiállítja magáról a bizonyítványt, ő már nem is való máshová. Az a legegészségesebb, ha semmiféle kapcsolatod sincs velük.
2011. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
:D Igazából nem erre számítottam, de azért jó látni mások véleményét. Kösz
2011. jún. 8. 06:45
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Az előző komment minősíti a hozzászólót, nem pazarlok rá időt! 2010. júni 5-én házasodtam meg, a feleségem Jehova Tanúja családból származott, de elég ingatag hittel. A szülei nagyszülei is azok. Beszélgettünk sokat a témáról, én nem voltam oda a vallásért full ateista voltam. Tudni kell a feleségem még nem volt megkeresztelkedve, csak tanult és járt a gyülekezetbe. Senki soha nem erőltette rám a dolgot, elfogadták a nézeteimet. 1 év telt el, s én magam kíváncsiságából kutatva ismertem meg a dolgokat és én erősítettem meg a feleségem hitét. Tavaly október 31-én keresztelkedtünk meg. De van a gyülekezetünkben legalább 15 olyan akinek a férje vagy felesége nem vallásos. Mégis megvannak. A lényeg abban van, hogy tiszteletben kell tartani a másik nézeteit. Ennyi


De mégis egy kérdés az előttem írónak. Miért jó az, hogy más nézeteit leszólja? Állandóan csak azt hallom, hogy JT-i ilyenek, meg olyanok, a többi főleg a katolikus az meg maga a tökély? De egy Jehova Tanúja sem szokta szidni a másikat a nézeteiért, legalábbis én még nem láttam. Biztos van de az nem Jehova Tanúit hanem magát minősíti, attól, hogy Tanú ő is emberből van és vannak lehetetlen alakok. Most olvastam, hogy Oroszországban egy kongresszu volt és az ortodox pap a csapatával nekiállt mellettük egyházi énekeket mikrofonba nyomatni! Tiszta szégyen. Meglepő JT nem csinálnak ilyeneket. Meg nem rólunk hallani, hogy gyerekeket molesztálunk a gyóntatószékben. Én inkább csöndbe maradnék a helyedben és elgondolkoznék arról, hogy mit beszélek!

2011. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kérdező! Milyen válaszokra számítottál? Komolyan érdekelne.
2011. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok az ”előző”. Őszintén szólva sok halandzsát, általánosságokat, jól hangzó, de semmitmondó frázisokat pufogtatsz, pl. ” tiszteletben kell tartani a másik nézeteit”. Hát persze, senki se mondta az ellenkezőjét, így hát ez nem idevaló. Egyszer egy angol generálist kérdeztek meg a 2. vh. idején, hogy szereti a háborút ? Azt mondta: szívből utálja, mégis arra törekszik, hogy a legjobban teljesítsen.


>> Miért jó az, hogy más nézeteit leszólja? Ez meg újfent micsoda ? Úgy hangzik, mint amikor a bíróságon a delikvens felelősségre vonja a bírót, hogy miért mind gyanúsítgat ? Nem leszólja más nézeteit, csupán a tévelygésekre mutat rá jóindulattal. Ha ugyanezért egy ügyvédet kérdeznél, neki fizetni is kellene.


>> Állandóan csak azt hallom, hogy JT-i ilyenek, meg olyanok... Állandóan, tehát sokan sokfelé hangoztatják... Vajon ezek a ”sokak” mind hülyék-e, vagy van valami abban, amit ”állandóan” mondanak ? Jó lenne elgondolkodni ezen.


>> egy Jehova Tanúja sem szokta szidni a másikat a nézeteiért... Még csak az kellene. Nem elég, hogy meg vannak tűrve, még köszönjük is meg a házaló ”térítgetéseiket” ?


>> az ortodox pap a csapatával (...) mikrofonba nyomatni! Tiszta szégyen. Attól függ, ki honnan nézi a dolgot. Egy néger akkor is rasszistát kiált, ha bolti lopáson fogják !! Nem csak az ortodox egyház, de az orosz hatóságok is nyilvánosan kijelentették, hogy a JT károsak a társadalomra és mint ilyenek, nem kívánatosak.

Mi még beszariak vagyunk, ilyesmit nem merünk mondani (csak gondolni). Remélem, ez meg fog változni. Addig is azon kellene morfondíroznod, hogy vajon miért van az, hogy a JT szinte kivétel nélkül mindenki utálja ?

2011. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

55%, be lettél cserkészve.

"De egy Jehova Tanúja sem szokta szidni a másikat a nézeteiért, legalábbis én még nem láttam. "

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Erről ennyit.

2011. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A 11.02-esnek: Nagyon köszönöm a bő választ, ehhez hasonlót más helyen sem olvastam még, mert azért utánanéztem...


A 11.26-osnak: Igazad van, konkrétabban arra gondoltam, hogy most akkor baj lenne, ha szülinapi ünnepet tartanánk? Vagy akkor a karácsonynak lőttek? És ha már itt vagyunk, 11.02-es, van gyereketek? És ő hogyan fog felnőni?


Azért arra nem számítottam, hogy 17 órán belül ennyi ember talál rá Magyarországon az én kis kérdésemre, mert ez az első ezen az oldalon, szóval köszönöm az eddigieket.

2011. jún. 8. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!