Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan volt Jehova tanú,...

Van olyan volt Jehova tanú, aki máshitű/hitetlen szerelmese miatt hagyta el a vallást?

Figyelt kérdés

Szóval van egy lány...

aki JT.

Én viszont római katolikus vagyok. Papíron legalábbis. Életben inkább igyexem úgy élni, hogy én boldog legyek, hiszen most élek. Mást viszont ne érjen rosszul ez az életfelfogásom. Semmilyen módon.

És hozzáfűzném, hogy mindenkinek a vallását tiszteletben tartom, és bár nem biztos, hogy a sajátomat ténylegesen olyan komolyan veszem, ahogy a 10 parancsolat elvárná, mégis vigyázok rá, hogy ne legyek szentségtörő.

Visszatérve tényleg úgy érzem, hogy nincs más ember rajta kívül, de kegyetlenül zavar, hogy Jehova tanú, és nem tudom, hogy ez mennyire tud hatással lenni rám, illetve én mennyire tudok hatással lenni rá.


2011. jún. 7. 22:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Jaa és az "előző"-nek:

Írtál dolgokat, ahol egyetértek veled, de azért ne általánosságban ütköztesd az emberiséget a JT-sággal, mert nem vezet célra. Tehát inkább nézd azt, hogy hogyan viselkedik veled egy tanú, akit ismersz, akit gyakran látsz, akivel beszélgetsz, mert nem biztos, hogy a JT-k egyenként olyanok, amilyennek a közösséget általában véve ismerik az emberek. De ismétlem, néhol igazad van, én se vagyok teljes mértékben abszolút komplett módon végképp pártatlan, de nem kötözködök más emberekkel, akiknek (és most ezt nem rossz értelemben mondom, de) hiába beszélsz.

2011. jún. 8. 14:46
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

Veled nem foglalkozom tovább, higgy amit akarsz, nem fogok veszekedésbe kezdeni.


Szóval gyerekünk nincs és egy darabig nem is tervezünk. Szülinap, meg a karácsony szerintem megegyezés kérdése, de ünnepelni biztosan nem fog Veled. Én azt mondom, hogyha úgy érzed, hogy komoly a dolog akkor ne félj, megenni nem fog senki, ha meg valaki bunkó a nézeteid miatt akkor nincs igaza, mert ahogy mondtam is mindenki nézetét el kell fogadni (nem a bíróságon hanem hit terén). Rosszul nem jársz vele. De ha a "szekta" dolog miatt félsz, menny el egyszer az összejövetelre, bárki bemehet és nézd meg miről is van szó, mert az esetek 90%-a úgy mondja szektának, hogy azt sem tudja miről van szó, csak a "Mari néni azt mondta". De ez persze csak javaslat, mielőtt jönnek a kommentek, h be akarlak szektásítani.

2011. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
ez tényleg segített, hálás vagyok érte, de az hogy nem foglalkozol többet "veled" az rám vonatkozik vagy az "előzőre"?
2011. jún. 8. 15:08
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

az "előzőre"! :D


Én szívesen segítek, csak nem értem azokat, akikkel nem lehet kultúráltan beszélgetni!

2011. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Akkor még három kérdésem lenne:

1. Mit takar az, hogy Te is megkeresztelkedtél?

2. Mit értesz azalatt, hogy ingatag vallású volt a feleséged? Amit eddig olvastam JT-ról, nemigen említenek "ingatag vallású" személyeket.

3. Más Jehova tanút nem zavarja, hogyha ünnepelsz születésnapot, másét, testvéredét? És hogyha meghívnak Karácsonyra, akkor elmész egyedül?

2011. jún. 9. 15:31
 16/19 anonim ***** válasza:

1.Az, hogy megkeresztelkedtem, azt jelenti, hogy én is Jehova Tanúja vagyok. Ugyan úgy, mint mások. Itt nem úgy megy a keresztelkedés, mint másutt. Itt aki megkeresztelkedik az komolyan veszi a dolgokat, nem úgy mint máshol hogy mondjuk valaki református de nem gyakorolja. Itt aki meg van keresztelve az gyakorolja is.


2.Ő akkor mint gyerek 14-15 évesen nem volt biztos benne, hogy akarja ezt de tudta, hogy ez az igazság, csak nem gyökerezett meg a szívében a dolog, s mivel nem volt megkeresztelkedve így nem is foglalkoztatta néha a dolog. Aztán felnőtt s mikor én képbe kerültem még így állt, s már velem együtt kezdett el komolyan foglalkozni a dologgal. Tudod a gyerekeket nálunk nem keresztelik meg születés után, mint más vallásokban, mivel még azt sem tudja mit akar, nem dönthetünk az ő életéről, majd ő úgy ahogy akarja. És mikor megérett a dolog a szívében és kellő ismerete van akkor megkeresztelkedhet. Ezért van az, hogy aki nálunk megkeresztelt, az tevékeny is a vallásában. S mikor mindketten úgy éreztük, hogy meggyőződtünk arról, hogy ez az igazság, akkor megkeresztelkedtünk.


3.Mivel a Te felelősséged, hogy mit csinálsz, Őt nem fogja zavarni, csak neki ne kelljen benne részt venni. Ugyanez szülinap karácsony. Nálunk, mikor még én is ünnepeltem mamámék hívtak papám szülinapjára, s a feleségem csak a vacsorára jött, az ajándékadás, meg a felköszöntésen nem vett részt. De ezt nem mindenki engedi meg magának, lelkiismereti kérdés.

2011. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon kielégítő válasz, de enyhén ellentmond az eredeti kérdésemnek, mert ezek szerint Te Jehova tanúja lettél, még ha utólag is, most viszont már hiszel.

Én viszont meg vagyok keresztelve, sőt meg vagyok bérmálva római katolikusnak (a bérmálás egyfajta "felnőtté avatás", ahonnan nagyjából úgy folytatom hitemet, mint ti a keresztelkedés után), és lényegében ezért vagyok leginkább bizonytalan, mert ez valahogy ellentmondásos.

Egyébként nagyon rendes vagy, mint válaszadó, néztem sok vallásos oldalt (hasonló témában), és minden JT bemásolta a fél bibliát, és elmagyarázta, hogy miért felsőbbrendű a töbinél, akik pedig bunkó módon visszavágtak. Kösz!

2011. jún. 9. 16:38
 18/19 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Mondjuk az utolsó mondatodat nem értettem teljesen.

A most ezt nem azért mondtam, hogy Te is kövesd a példámat, csak így is előfordulhat, de mint mondtam sokan vannak "felemás igában" azaz külön vallásban mégis egy családban. Mint mondtam, szerintem az egész csak azon múlik, hogy tiszteletben tudjátok e teljes mértékben tartani egymás nézeteit. Sok sikert kívánok, és ha van vagy lesz még kérdésed nyugodtan írj!

2011. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatom alatt azt értettem, hogy ezen az oldalon olvastam más kérdéseket is JT-ról, és aki a szektába tartozott, és úgy válaszolt a kérdésre, az nem ilyen megfontolt választ írt, hanem gyakran bemásolt annyi szöveget, hogy az embernek a második sornál elmegy az életkedve, és ezért örülök, hogy te saját szavaiddal élsz, nem pedig hosszadalmas idézetek és mittudoménmilyen magyarázatokkal.

Örülök a segítőkészségednek :) Remélem ti is boldogan éltek még jó sokáig.

2011. jún. 10. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!