Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e, ha megölök három...

Bűn-e, ha megölök három embert álmomban?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:

ha katolikus vagy és nem vagy biztos benne, hogy bűn-e amit elkövettél, akkor elmész szépen és meggyónod, a papbácsi majd megmondja.


ha református vagy, akkor elmész szépen és megkérdezed a papbácsit és ő majd megmondja.


ha zsidó vagy, akkor el mész szépen és megkérdezed a rabbibácsit, majd ő megmondja.


stb.

2011. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amit álmodsz, az sosem bűn. Igazából nem tehetsz róla. Gondolom, nem tudsz direkt álmodni. :)
2011. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ozmium42 ***** válasza:

Nem. De ha annak érzed, meggyónhatod pap nélkül is a misén.


"Gyónom, a mindenható Istennek, és nektek testvéreim, hogy sokszor és sokat vétkeztem, gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással. Én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem. Kérem ezért a boldogságos, mindenkor szeplőtelen Szűz Máriát, az összes angyalokat és szenteket, és titeket testvéreim, hogy imádkozzatok érettem, Urunkhoz, Istenünkhöz".

2011. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha alom, nem tudod befolyasolni, igy hogy lenne bun? Nem te akarod azt almodni.
2011. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én tudom befolyásolni néha az álmaimat és volt is olyan amikor egy álom után komoly lelkiismeret furdalásom volt.
2011. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Nem bűn, de ha visszatérő álom, akkor fel kéne keresni egy pszichológust, mert valami mentális probléma/tünet állhat a háttérben, valami jelzésféle, hogy mentálisan nem vagy teljesen ok, és ha ezt időben felismerik, teljesen megszüntethető a probléma.

ha csak egyszer-egyszer álmodsz ilyent, akkor nem kell vele foglalkozni.

Üdv: a baháí csaj

2011. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy az álmok a szívből jönnek. Kérj Istentől egy tiszta szívet. "Teremts bennem tiszta szívet Oh Isten és az erős Szellemet újítsd meg bennem!"
2011. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

bűn = tudva és akarva teszek olyat, ami nem kedves Isten előtt.

Most az álmot nem tudjuk befolyásolni, így az akarás biztos nem teljesül. De ha nagyon zavar, akkor tényleg menj oda a lelki vezetődhöz, és mond el neki a problémádat, és ő biztos tud segíteni, vagy közevetlenül, vagy megmondja, hogy kihez fordulj.

2011. jún. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem bűn.a feszültséget ki kell adni magadból valahogy,akár álmodban(mert gondolom emiatt álmodsz ilyet.)

Nekem az a problémám az egyházzal,és a társadalommal,hogy mindent elítélnek.az egészséges agressziót is,ami csak egy érzelemkinyilvánítás,és fontos része minden embernek,mert egyfajta önvédelmet szolgál.de bűntudatból sokan elfolytják,mert ugye a társadalom sem preferálja igazán,ha ordítozik valaki...ezáltal csak gyűlik,és gyűlik,és ha nincs egy egészséges levezető stratégia,akkor megtörténhet a legrosszabb végkimenetel...szóval le lehet vonni a következtetést,hogy miért lesznek emberekből(mindegy,hogy hívő,vagy nem) ámokfutók,sorozatgyilkosok.olyanokból,akiket a szomszédok is kedves,kellemes embernek ismertek.úgyhogy ne félj tőle,és ne legyen bűntudatod,ha ilyet álmodsz.én egyszer lelőttem bátyámat egy pisztollyal álmomban,veszekedés közben.megkönnyebbülés volt utána,mert a valóságban tényleg feszült volt a helyzet.de jóban vagyunk a mai napig:)bocs,ha off volt,csak érdekességképpen leírtam a véleményem.

2011. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!