Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a hinduizmusról?

Mit gondoltok a hinduizmusról?

Figyelt kérdés
Segítsetek!hogyan találjam meg a vallásom? keresztény családból származom. Ez az egyház dolog elég távol áll tőlem. És nagyon érdekesnek tartom az indiai vallásokat, a buddhizmust is stb.
2011. jún. 13. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
attól még maradhatsz keresztény, hogy nem szereted az egyházat...képzeld én sem szeretem, de nem az egyházban kell hinni, hanem Istenben....a papok nem istenek, az ájtatoskodás pedig nem feltétlenül Istennek tetsző........emiatt kár lenne elhagynod a vallásodat + az alapján választani hitet hogy mennyire "érdekes" elég meggondolatlan dolog
2011. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretnék változtatni,mert azt hiszem, hogy ez csak az egyházról szól,csak úgy érzem, hogy ez nem az a vallás, ami hozzám közel áll..Ezért érdeklődöm, például a hinduizmusról mi a véleményetek..
2011. jún. 13. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Szia Kérdező!

A hinduizmust el kellene felejtened, mivel nem lehetsz hindú, mert hindú az lehet, aki hindúnak született. Azért nem lehetsz hindú, mert egyetlen indiai warnába/kasztba nem születtél bele. Több indiait megkérdeztem már erről, és mind azt mondták, hogy hindú csak az lehet, aki annak születik. Történelem szakon végeztem, és ott is azt mondta a professzor asszony, hogy hindúnak születni kell.

Nagyon érdekes vallás, európai szemmel kicsit van, ami ijezstő benne, de Európában nem is nagyon lehetne gyakorolni sztem.

Üdv: 29/L

2011. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2011. jún. 13. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha hiszel Istenben, akkor meg kell ismerni Őt, az Ő valós igazában! Az Isten egy, és oszthatatlan. Amelyik vallás ezt tanítja, az az Igaz hit.(hinduizmus nem ezt tanítja)

Csak egy Ilyen van a földön.

2011. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

A hinduizmus ráadásul nem is egyistenhit, hiába bizonygatják az indiaiak, hogy de igen, egyistenhit. Már hogy lehet egy olyan vallás egyistenhit, ahol több ezer ún. isteni megnyilvánulás van?

Ettől még csodálatos vallás sztem, bár én európaiként nem tudnám magam hindúnak elképzelni.

Max úgy lehet ezt megcsinálni, ha valaki kimegy Indiába, és ott veszi fel valahogy a hindú vallást mondjuk házasságot köt hindúval (bár nem hiszem, hogy ezt lehet) de akkor is az ún. érinthetetlenek warnájába fog kerülni, mivel egyik warnába sem született bele. Az érinthetetlenek (páriák) kasztjába tartozók gyakorlatilag jogfosztott személyek, nincsenek emberi jogaik, ilyen helyzetbe sztem egy normális gondolkodású ember nem akar kerülni.

Kérdező, kívánom, hogy találd meg a vallásodat.

Egyébként buddhista az simán lehetsz, anak semmi akadálya nincs.

Üdv: ismét a 29/L

2011. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát az érinthetetlenek kasztjába valóban nem lehet jó tartozni. Tudtommal a cigányok is abból a kasztból származnak, semmi joguk nem volt Indiában sem, és azóta is magukon hordják ezt a bélyeget.
2011. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, szerintem vallást nem úgy keres az ember, mintha egy gyorsbüfében válogatna. Nem ízlik a kereszténység, gyorsan, ki mit gondol erről a finom, currys indiai hinduizmusról :-)


Szerintem elsősorban Istent kell keresned, és ő elvezet téged egy olyan valláshoz vagy hithez, ami hozzád illik.


De a legfontosabb kérdés először is: Ki vagy te? Előbb erre keresd meg a választ. Mert ha nem ismered önmagadat, Istent hogyan akarod ismerni? És ha nem ismered sem önmagadat, sem Istent, akkor mi alapján választasz majd vallást?


Az önismeret a kulcsa mindennek. Mások csak téríteni, agitálni tudnak téged, Istent keresd és megtalálod a választ te magad.


Freya

2011. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A hinduizmus ráadásul nem is egyistenhit, hiába bizonygatják az indiaiak, hogy de igen, egyistenhit."


hülyeségeket beszélsz.

hiszek a hindu tanokban, és egy Istenben hiszek.

a hindu vallású emberek mind egy istenben hisznek.......

elhiszem, hogy nehéz ezt feldolgoznod.

de a HINDU VALLÁS EGY ISTEN HIT.


a kasztrendszerrel sem vagy teljesen tisztában.

bárhol születsz, valamelyik kasztba születsz, csak a nyugati világban ezek a kasztok nem határolódnak el egymástól. nem csak Indiában van ám kasztrendszer.....

2011. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!