Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jobb vallás mint a keresztény?

Jobb vallás mint a keresztény?

Figyelt kérdés
Kiábrándultam a kereszténységből. Tudtok ajánlani valami jó vallást? A Krisnán és a Buddhán gondolkodom
2011. jún. 17. 16:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
26%
A kereszténység a LEGESLEGJOBB. Végignéztem pár vallást míg az legigazibb keresztény felekezetnél kikötöttem.(A kereszténységen belül nem mindegy hogy hol van az ember: sok felekezete a hittagadás útjára lépett, ez nekem taszító volt és maradt.) Az olyan barbárságok mint Krisna és buddhizmus tanulmányozása az én véleményem szerint arra jó, hogy rájöhessen az ember milyen jó dolga van Isten Országában...már ha ismeri mi az...miért nem keresed Isten országát ?
2011. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!

Kiábrádnultál a kereszténységből? Én is kiábrándultam belőle, mert rengeteg képmutató ember van.

Hogy mi lenne jobb vallás, azt nem tudom, de ha megtalálnám, akkor annak én is nagyon tudnék örülni.

Ha másképp nem megy, akkor majd 2012-ben úgy is hatalmas változások lesznek az egész glóbuszon, és akkor majd minden kiábrándult, vagy útkereső megtalálja a vallását, vagy a körülmények kényszerítik rá az embereket bizonyos vallás/vallások felvételére. Bár ha ez nem teljes szívből, teljes meggyőződésből fakad, akkor nem fog érni semmit.

Mindenesetre én bízom abban, hogy a 2012-ben bekövetkező változások úgy alakulnak, hogy a velem történő események hatására meg fogom találni az új vallásomat, és úgy fogom azt felvenni, hogy az összes előírását teljes szívből fogom tudni követni.

Üdv: 29/L

2011. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
65%

A krisna vallást nemismerem, aról nem tudok véleményt mondani.

A buddhiszmus nem barbárság, hanem egy csodálatos vallás, és nemcsak vallás, hanem életforma, csodálatos életforma. Nekem van buddhista barátom, és nagyon boldog ember.

A buddhizmus tényleg csodálatos valami, de sajnos nem az én személyiségemnek való, ettől függetlenül nagyon szeretem a buddhista embereket.

Buddhista barátom azt mondta nekem, hogy lehet, hogy 2012-ben budhista leszek, én meg mondtam neki, hogy Peti arra várhatsz, mert nagyon tisztelem a buddhistákat, de nem tudnék buddhista lenni, az az életforma nem a én személyiségemnek való.

Kérdező, tanulmányozd a buddhizmust, ha mégsem az az utad, keresgélj tovább.

Üdv: 29/L

2011. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
63%
Az is írva vagyon"Mindeneket kipróbáljatok!" Keresgess csak nyugodtan, de vigyázz , amíg kivül keresed azt, amit végül belül fogsz megtalálni(ha megtalálod)addig sok kiábrándulásban lesz még részed.
2011. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Először magadban tedd helyre a dolgokat. Szükség van rá, hogy megismerj más vallásokat, kultúrákat, kialakítsd a saját világképed, hogy végül megtaláld, ami leginkább illik hozzád.
2011. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
100%

Nem vagyok vallasos,de szerintem a vallast,vagy hitet nem ajanlani szoktak,hanem az ember ra lel arra amiben hisz es megtalalja a beketjet es boldogsagat.

Minty mondtam en nem vagyok vallasos csak a szereny velemenyem ez.

2011. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
Második oldal első válaszoló: barbárság??? Nem, csak nem a te vallásod. Nem kellene rögtön leminősíteni. Kérdező, szerintem te egyszer ateista leszel, nálam is így kezdődött.
2011. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó, ha valaki istenhívő volt, és ateista lesz, az az ember mentálisan beteg lesz, mert ez olyan, mintha az ember a hazáját veszítené el, mert elveszít a lelkéből egy darabot. Ez olyan, mintha az ember lelkéből kivágnának egy hatalmas darabot.

Üdv: 29/L

2011. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
36%

"Egyszóval nem a földi élet boldogsága a lényeg"


De,az is a lényeg!

Tudod milyen öröm Krisztussal járni? Ha még nem tapasztaltad meg akkor nem voltál az Övé teljesen.


Ha beteg vagy Jézus meggyógyít!

Démonok megkötöztek?Jézus megszabadít!

Nincs munkahelyed?Kérj Jézustól és kapsz!

Problémád van?Imádkozz és Jézus megoldja!

Feleséget keresel,de nem találsz? Kérd Jézustól a feleséged és megkapod!


Egyszóval nem elég,hogy örök életed van,de már itt a Földön is sokkal,de sokkal jobb lesz az életed!! Gondolom valami olyan templomba jártál ahol a pap ledarálta,hogy higyjetek Istenben aztán üdvözültök meg ilyesmi. De nem beszélt arról,hogy mi minden sok jó vár ránk Krisztusban.

Más vallás nem fog téged kielégíteni,egyébként sem egy vallás fogja kielégíteni a szellemedet,hanem a názáreti Úr Jézus,az hogy a teremtőddel 'egyesültök".

2011. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
42%

Aki Krisnát keresi, eljut Krisnáig.

Aki Buddhát keresi, eljut Buddháig.

Aki Jézust keresi, eljut Jézusig.

Jézus jelenlétének egy egészen különleges, valóságos formája az Oltáriszentségben való jelenlét.

A köztünk jelenlévő élő Jézus!

Én nem csalódtam!

2011. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!