Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jobb vallás mint a keresztény?

Jobb vallás mint a keresztény?

Figyelt kérdés
Kiábrándultam a kereszténységből. Tudtok ajánlani valami jó vallást? A Krisnán és a Buddhán gondolkodom
2011. jún. 17. 16:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
96%

Engem is érdekelne hogy konkrétan miért is ábrándultál ki a kereszténységből. Nem kaptál választ a kérdéseidre vagy talán más oka volt?

Ja s még valami ,hol írja a biblia hogy nem lehet már most megtalálni a boldogságot? Mert szerintem igen is lehet boldog az ember már most is. Persze ez az én véleményem de szilárd vélemény.

2011. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass utána a kereszténység előtti ősi vallásoknak, például a skandináv, görög, vagy akár azték mitológiának.
2011. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!


Én azt javaslom, előbb tisztázd magadban, hogy valójában miből ábrándultál ki: emberekből, felekezetekből, a kereszténységet képviselő valamely egyház / tag tanításából, stb. Ezután lehetne tovább lépni: keresni olyan valakit, aki elég bölcs ahhoz, hogy megválaszolja a kérdéseidet, tanácsot adjon, stb.

Ugyanis azt szokták mondani, hogy emberekből, felekezetekből, egyebekből ki lehet ábrándulni, de Istenből, Jézusból nem.


Az igazságot keresd! Ne vallást, amivel ideig-óráig megnyugtatod a lelkedet, de később megint kiábrándulhatsz, vagy jön egy új divat!

Mélyen egyetértek az egyik előttem válaszolóval, miszerint a kereszténység a "legjobb". Az Úr segítsen Neked a keresésben, és vezessen Ő!


Jó néhány évvel ezelőtt én is sokfelé kerestem, és a kereszténységnél kötöttem ki. Nekem is voltak nehéz harcaim, "kiábrándulós" időszakaim, stb., de valahogy még mindig megvagyok, Isten kegyelméből.


János 6, 67-68

„Monda azért Jézus a tizenkettőnek: Vajon ti is el akartok-é menni? Felelt néki Simon Péter: Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad.”


Üdv, Berta

2011. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%
képmutató emberek persze vannak, de te ha az embereket keresed, akk már rossz úton jársz
2011. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező, ezt írtad:


"a kereszténység arra tanít hogy élj istenfélő életet, imádkozz, légy önmegtartóztató, stb... mindezt egy halál utáni paradicsom reményében. Egyszóval nem a földi élet boldogsága a lényeg"



Ez alapvető tévedés, hiszen Isten a földi örök életre teremtette az embert! Ez a szándéka Ádám bűne miatt sem változott meg. Lesznek akik az égbe mennek egy különleges céllal, de a földi éden nem csak álom lesz.

2011. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%

(Lukács 17:20-21) Mikor pedig a farizeusok megkérdezték tőle, hogy mikor jön el az Isten királysága, válaszolt nekik, és ezt mondta: „Az Isten királysága nem szembetűnő módon jön el, 21 és azt sem mondják majd: »Íme, itt!«, vagy: »Amott!« Mert íme, az Isten királysága közöttetek van.”


Valóságos kormányzat-e Isten Királysága?

Vagy az emberek szívbeli állapotát jelenti?


Luk 17:21, Kár.: „Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek [a Káldi és a Csia szintén így írja; de: „közöttetek”, Kat., ÚRB; „köztetek”, B.—D., KNB] van.”


Figyeld meg, hogy a 20. vers szerint Jézus a farizeusokhoz beszélt, akiket már előbb képmutatókként is kipellengérezett. E szavakon tehát nem érthette azt, hogy a Királyság az ő szívükben van. Ehelyett a Királyság úgy volt közöttük, hogy Krisztus képviselte azt. Ezért a Magyarázatos Károli Bibliának az ehhez a vershez tartozó lábjegyzete ezt írja: „Isten országa jelen van a király, Jézus személyében.”

2011. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
48%
Talán a Buddhizmust,ha választani kéne.de igazából nem ajánlanék neked semmilyen más vallást.a "jobb vallás" megint csak egyfajta reménykedés,hogy majd az elhozza neked a boldogságot.de mindegyik vallás korlátoz valamilyen szinten,tehát valószínűleg más vallással sem fogsz többre menni.az életet ajánlom.éld meg,és önmagad leszel.
2011. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
40%
Legyél ateista, csak ajánlani tudom.
2011. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem olvass el Krisna tudatú hívők által kiadott műveket és buddhista irodalmakat aztán döntsél.


Ha a személyes én lélek és a személyes Isten koncepciója számodra elengedhetetlen akkor legyél Krisna tudatú.



Ha ezek nélkül is el tudod képzelni a spiritualitást akkor legyél buddhista!



Bárhogy döntesz kívánom hogy döntésed szolgálja saját javadat és minden lény javát.


Üdvözlettel, egy talán buddhista...

2011. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 David82 ***** válasza:
Ha földi élet boldogságát keresed, akkor a héber vallást érdemes választanod. De, egyébként a keresztényi tanításokat betartva is lehetsz boldog.
2013. szept. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!