Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mélyülhet el jobban a...

Hogyan mélyülhet el jobban a kapcsolatom Istennel?

Figyelt kérdés
Hívő, megtért lány vagyok. Néha mégis jönnek kis akadályok az életembe(nemtörődömség igetanulmányozással kapcsolatban, unalom, néha lustaság, választok inkább földi dolgokat). Azt figyeltem meg, hogy vannak periódusok amikor vágyom az Isten igéje után, de van amikor nem. Most egy ilyen időszakban vagyok,magányosnak érzem magam,néha gyötör az egyedüllét.. Rutinosan elolvasom az áhitatot, elmegyek az imaházba, ifjúsági csoportba és kb ennyi. Máskor pedig bennem van a szolgalás iránti vágy, és a lelki dolgok iránt. Kérlek segítsetek.
2011. jún. 19. 21:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Teljesen normális, hogy az ember hitéletében vannak ilyen időszakok, ún. "pusztai" időszakok, amikor úgy érezzük, hogy az imádságaink a plafonig jutnak, nincs erőnk, lelkesedésünk a szolgálatra, stb. Ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod, hanem

1. merd elhinni, hogy Isten így, most is nagyon szeret!!!

2. mondd el Istennek (akár egy egyszerű, tőmondatos) imádságban, hogy mit érzel, miét élsz meg, és köszönd meg, hogy így is szeret, és türelmesen vár rád!

3. Keresd ebben az időszakban tudatosan a közösséget más hívő emberekkel! Ha szükségét érzed, kérj lehetőséget a lelkipásztorodtól/plébánosodtól/lelki vezetődtől személyes beszélgetésekre, és az ifiben (ha jó a közösség) merd elmondani, hogy most te mélyebb időszakot élsz át, kérd meg a többieket, hogy különösen is figyeljenek rád, és imádkozzanak érted! Ez nem szégyen, máskor majd te leszel segítség más számára!

+1: Ha szolgálnod kell, merd elvállalni, és elhinni, hogy ilyen állapotban is tud használni Isten!


Szeretettel imádkozom érted, ha gondolod, írj!

Egy református lelkipásztor

2011. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!