Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsát az öngyilkosok...

Isten megbocsát az öngyilkosoknak?

Figyelt kérdés
2008. febr. 24. 15:49
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
38%

1. van-e isten?

2. ha van, melyik?


aztán lehet tárgyalni a témáról, szerintem...

2008. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim válasza:
35%

1.Az se biztos, hogy van Isten!Vagy akit mi annak gondoliunk az valójában olyan-e, mint amilyennek elképzeljük.

2.Ki mondta hogy van újjászületés?Nem mondom hogy nincs, de van valkinek bizonyítéka arra hogy van?

2008. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim válasza:
31%
Isten sosem hibázik?És aki bénán meg nyomorékül szület annak milyen kínszenvedés az élete?ISTEN NEM HIBÁZIK?Én sose fogok istenben hinni mert eddig semmi olyat nem tett amiért hihetnék benne persze egészséges vagyok meg bla bla bla akkor öljön meg ha nem hiszek benne ennyit istenről.
2008. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
72%
szerintem erről hülyeség vitázni...előbb utóbb úgyis kiderül h van e nem?...foglalkozzunk inkább hétköznapi dolgokkal ne ilyenekkel buta kérdésekkel...aki hisz hisz aki nem nem...engem rohadtul nem érdekel h van e isten vagy nem...amennyi nyomor van és amilyen szar tud lenni az élet nincs Isten...hiába mondják h van magyarázat arra h miért szenvednek egyes emberek...a fenéket van..iylen az élet..ezt nem írja elő senki...nincs sátán nincs isten...egyvalami van az ember...
2008. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
89%
nem mindenkinek szánt Isten 1forma életet.vkinek könnyebb vkinek nehezzebb(nek TŰNIK soxor!!)mert az embernek mindig az a jó,ami másnak van.Isten mindenkinek a legjobbat akarja,és MINDIG az a jó,amit Isten akar!bármennyire is rossz és nehéz.na előtted 2 út áll 1 nehézség közben:az 1ik,h te fogod megoldani,ah te jónak látod,de az legtöbbeször rosszul sül el.ha máris nem is veszed észre!a 2ik,h imádkozol és csak annyit mondasz,h "Istenem,tudom,h te csak jót akarsz nekem és rád bizom a döntést!"és meg fog oldódni!!olvasd el a Bibliát és meglátod,mennyi csodája van neki!TAPASZTALAT!!
2008. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 kzs ***** válasza:
77%

A válasz: NEM!

Az élet Istentől van, csakis Ő veheti el, és senki más.

2008. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%

Isten senkitől sem vesz el semmit, FŐLEG ÉLETET NEM! Joga van hozzá, de nem teszi, mert ellentétes lenne az igazságérzetével.

Isten maga az élet megalkotója. Amiért meghalunk, annak más története van, és nem Isten szólítja magához az élőket, hogy vele éljenek a mennyben. Ez egy tévtanítás, melyet a Biblia nem támaszt alá. Sok vallás tanítja ezt, de ez nem felel meg a valóságnak, mert Isten maga a SZERETET (I. János 4:8), és emiatt ő nem akarja, hogy az emberek szenvedjenek. Főleg nem a hozzátartozók.


Korábban én már ehhez a témához hozzászóltam, így nem kívánom önmagamat ismételni.

2008. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
72%
Nem értékeled Isten ajándékát, az életet,szerintem bűn.És ha öngyilkos leszel,akkor bűnt követsz el,és akkor már nem tudod meggyónni.Igazából nem nagyon tudom.De szerintem így van.
2008. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Isten megbocsát.

Tudja,látja milyen a világ...

2008. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
84%
Az egyházak tanítása szerint Isten annak bocsájt meg, aki megbánja bűneit. Na most ez az öngyilkos esetében elég nehézkes, ha már meghalt. De Isten irgalma végtelen. Úgyhogy szerintem ez még a teológusoknak is nehéz ügy.
2009. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!