Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsát az öngyilkosok...

Isten megbocsát az öngyilkosoknak?

Figyelt kérdés
2008. febr. 24. 15:49
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
26%
nem bocsájt meg,mert nincs is
2009. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim válasza:
97%

Nem érzitek kicsit paradoxnak, hogy isten, aki a legfőbb jó, sőt fia jézuis is a megbocsájtást hirdette,

nem tudna megbocsájtani? Szerintem elég tökéletlenségre utal, ha valaki nem tud megbocsájtani. (föleg saját szeretett teremtményeinek, gyermekeinek) Isten pedig tökéletes, úgy vélem. Szóval szerintem igen, megbocsájt.

2009. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
70%

Nem, semmiképpen nem paradoxon.

Isten nem egy "megbocsájtógép", akinek kötelessége lenne mindenkinek mindent feltétel nélkül megbocsátani.

Isten iagzságosságából az következik, hogy a bűnt büntetéssel sújtja.

Megbocsátani csak annak lehet, aki bocsánatot kér.

Na most az öngyilkosok esetében éppen ez a kétséges.

2009. aug. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
52%

Nem tudom miért hagyjátok figyelmen kívül azt, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy ki milyen okból lett öngyilkos.

Ha valaki egészséges és csak úgy nincs kedve élni, minden különösebb ok nélkül eldobja az életét, nos az tényleg nagyot hibázott, de a megbocsátás kétségtelen akkor is.

Ha valaki iszonyúan és reménytelenül beteg, fájdalmai vannak stb. annak elég oka van rá, és nem jár érte nagy bünti.

Ha valaki annyira beteg, hogy ráadásul nagy terhet is jelent a családjának, és nagy könnyebbséget a halálával, akkor az ő tette szinte dicséretes hőstett, ugyanígy mi mást lehet mondani azokra a hősökre, akik életüket adják a szeretteikért, pl. Dugovics Titusz, Kuckó király és sok társuk. (A Biblia szerint sincs nagyobb szeret annál, mint amikor valaki életét adja a szeretteiért.)

Non plus ultra: Jézus tudta előre, hogy elkapják és megölik, ez végső soron nem öngyilkosság?

Nem szabad hát vakon ítélkeznünk, van erre sokkal hivatottabb fórum, ahol majd megítélik tetteinket.

2009. okt. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
95%
isten azt várja el teremtményétől hogy fájdalmakkal tele,minden percében a szenvedésről szoló élettel,egyedül elhagyva,minden pillanatban megtört könnycseppek közt is éljen?...
2009. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
72%
Eljő a perc hogy életem saját kezemmel dobjam el,dűhöm az isten szemébe köp s keserű szívem örök békét nyer!
2009. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 Vadmeggy ***** válasza:
32%
Szerintem tanulmányozd Szent Ágoston tanait. Isten annak bocsájt meg aki számára kedves és ezt nem befolyásolja, hogy te öngyilkos leszel e vagy nem, mert ő már eleve tudja hogy el fogod e követni vagy nem, te nem tudod befolyásolni az ő döntéseit, ha méltó vagy megbocsájt. Ha nem akkor meg elkárhozol weheehehehe.
2009. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
77%
Sztem meg attól függ h az az ember aki öngyilkos lett milyen volt az életében. Ha semmi rosszatt nem tett ( csak saját magát megölte ) akkor szerintem megbocsájt. Ha létezik Isten. De nekem nem úgy tűnik. Nekem úgy tűnik hogy csak Sátán létezik. Miért létezne Isten ? Ha létezik akkor feladta a reményt...vagy lusta..NEM TESZ SEMMIT. Hagyja minden ember életét tönkremenni. Hagyja a magyarokat tönkremenni? Nem! Isten nem ilyen lenne ha létezne! 13/L
2010. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
88%
"Az öngyilkos ember nem dobja el az életét,csupán megmenti azt a gyilkos körülményektől,melyekbe belekényszerült."
2010. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom miért irjátok azt, hogz nincs értelme ay öngzilkosságnak, sytem van, mert ha vki olzan syrul van, h senki lés semmi nem teheti boldoggá, minden napja kínsyenvedés, akk nincs más kiut
2010. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!