Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy bírjátok ki szex (vagy...

Hogy bírjátok ki szex (vagy petting nélkül - azt szabad? ) ha komoly kapcsolatban éltek és együtt tervezitek a jövőt? Vagy azért házasodtok hogy végre együtt legyetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 00:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
szégyeld magad
2011. júl. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem valamit szednek, mert az emberi természetet nézve, és nem akarva megváltoztatni, ez egyszerűen lehetetlen.
2011. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet bírni nélküle.


Úgy,hogy "A Lélek által megöljük a test cselekedeteit."

2011. júl. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Ez a törvény (ami megkülönböztet minket az állatoktól).

Ne paráználkodj!! Ez van ezt kell szeretni.

De miért is íródott meg ez a parancsolat? Azért, hogy ne rontsd meg azt a nőt, akit lehet hogy feleségül sem veszel.

Még mindig miért olyan nagy probléma ez? Mert Isten szemében (és köztünk levők, pár ember számára is) undorító, és tisztátalan cselekedetek ezek.

2011. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Ezt a hozzáállást kellene abbahagyni, hogy "undorító", "mocskos". Ez nem vezet jóra, csak felesleges gátlásokhoz. Nem azt mondom, hogy mindenki mindenkivel, de akár laikus létedre (mint én) olvass el pár igazi pszichológiai cikket ebben a témában, rájössz, mire gondolok.
2011. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a párommal együtt vagyunk egy ideje, de közös elhatározásból nem szeretkeztünk még és egy darabig valószínűleg nem is fogunk. Benne van a vallás és benne van az is, hogy szeretnénk előbb egymás lelkét megismerni tökéletesen, mielőtt a testi dolgok jönnének. Nekem nem célom esküvőig húzni a dolgot, így konkrétan a kérdésedre válaszolni nem tudok, de abszolút kibírható, csak elhatározás kérdése!
2011. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De olyan esetekre gondolok hogy már az eljegyzés már megvolt és 2012 májusban lesz az esküvő. Akkor addig semmit nem csináltok?
2011. júl. 5. 13:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Elsőnek: miért szégyeljem magam?
2011. júl. 5. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Szex nélkül komoly kapcsolat? Azt hogy? Valahogy nem vágom... És miért kéne kibírni nélküle?
2011. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Attól, mert nem szexelnek, lehet komoly a kapcsolat. Nem azon múlik a kapcsolat "mélysége", hogy meg volt-e már, vagy sem.

Nem vagyok ennyire vallásos, hogy ilyeneket esetleg megtartsak, párkapcsolatban élek, de én nem ítélem el azokat az embereket, akik eszerint élnek. Ismerek is ilyen párt. Több, mint 1 éve együtt vannak, vallásosak, eljegyezték már egymást, de nem volt köztük több csóknál: nem csak mondják, többet nem is nézek ki belőlük, házasság előtt. Ez mindenkinek egyéni dolga eldönteni, hogy mit akar, hogy szeretné, mikor, hol... stb.

2011. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!