Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy bírjátok ki szex (vagy...

Hogy bírjátok ki szex (vagy petting nélkül - azt szabad? ) ha komoly kapcsolatban éltek és együtt tervezitek a jövőt? Vagy azért házasodtok hogy végre együtt legyetek?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok

hogy például már az eljegyzés már megvolt és 2012 májusban lesz az esküvő. Akkor addig semmit nem csináltok?


2011. júl. 5. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha küszöbön áll a házasság (vagy legalábbis elvan tervezve) akkor szabad.

De nekem meg ne csaljátok egymást az esküvő előtt okés? xDD

Mert hogy az már bűn lenne...

2011. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem pudding próbája az evés.. Nem tudom mi miatt nem "próbáltad" még ki a társadat az ágyban. Nem is ez a lényeg,ez a te dolgod és tiszteletben tartom, de a szex az egy olyan dolog hogyha az nem lesz jó, akkor ilyenért tönkremehet a házasság is. Mert előbb utóbb feszültségeket fog szülni, ami egyik félnek sem lesz jó.

Ha tényleg szeretitek egymást akkor miért ne szabadna mégjobban szeretni?!Persze ha még nem akartok gyereket, akkor védekezni kötelező:)


Hiszen a szeretkezés a legfelsőbb szintje a szerelemnek. Nincs annál szebb mikor két ember teljesen eggyé válik.

2011. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
szerintem az emberek 99% már eljegyzés előtt is él együtt nemi életet. vagy rosszul látom?
2011. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4%

aki addig nem szexelsz, amíg össze nem köti őt egy papír,azt csak sajnálni tudom...


persze az úton-útfélen, röptében a legyet is típus sem jó...

2011. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha vallási okokból nem szeretkezik valaki a párjával, akkor szerintem hülyeség az, hogy ha már eljegyezték egymást, lehet... Ennek pont az lenne a lényege, hogy tisztán lépnek Isten elé és kötik össze az életüket, ergo csak esküvő után szeretkezzenek.
2011. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
hat nem tudom elkepzelni hogy tudjak megallni mert en mar reg lefekudtem a baratommal peddig akkor meg nem is terveztunk semmit egyszeruen csak ereztem hogy nem fogom megbanni :)
2011. júl. 5. 22:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Én szerintem kibírnám... Fél éve együtt vagyunk szex nélkül, az más kérdés, hogy én nem akarom kibírni! Nem tudom mire várunk, de egyelőre nagyon jó így! :)
2011. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi 19 évesek vagyunk. 15 évesen jöttünk össze és 16 voltam mikor elvesztettem. Azóta azért más a szitu azóta mind2en változtunk de ugyanúgy szeretjük egymást. Szeretnénk össze költözni is csak hát az anyagiak.
2011. júl. 6. 00:02
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 20 éves keresztény fiú vagyok. Két és fél éve vagyok együtt a szerelmemmel, és mindketten szüzek vagyunk. Nincs petting, nem is taperolom, stb... pedig gyönyörű lány. Miért? Mert egyrészt egymást jobban szeretjük, mint magunkat, vigyázunk egymásra, és mindkettőnknek van személyes kapcsolata Istennel. Őszinte hitre gondolok, nem vallásosságra. Ha vallásosság miatt nem akar egy pár szexelni, az a terv hamar befullad. Viszont amikor megtapasztalom egyrészt az Istennel való életben, hogy milyen gyönyörű és tiszta dolgokat teremtett, -ilyen maga a szex is-, másrészt hogy a bűn hogyan rombolja porig ezeket a szép dolgokat az emberek önzősége miatt, akkor egyszerűen nem akarok része lenni ennek a rombolásnak. És hogy addig semmit nem csinálunk-e? Dehogynem, építjük Isten országát. Segítünk ahol tudunk, közösen szolgálunk pl árvák és állami gondozottak felé, szeretjük egymást nagyon testiségek nélkül. És ha majd az oltár elé állunk, úgy szeretnék ott állni, hogy tudjuk a feleségemmel egymást nagyon tisztelni azért, hogy kiálltuk ezt a próbát, és valószínűleg a házasságunk próbáit is ki tudjuk majd így állni.

Azok az érvek pedig, hogy a szex mindent meghatároz a házasságban, butaságok. Ha soha nem szexelhetnék vele, akkor is ezt a lányt venném feleségül. Mert szeretem. Nem magamat elsősorban, hanem őt.

2011. júl. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

hát ez nagyon szép, de a sex fontos! én is vallásos vagyok, meg erkölcsös , nem is fekszem össze senki mással, csak a párommal. ez teljesen normális. mind a ketten elsőáldoztunk, tavaly bérmálkoztunk, és szerencsére egy nagyon jó fej atya van a községünkben. ő tudja, hogy már megtörtént a dolog kettőnk között.

de számomra az utolsó válaszíró már túl vallásos. ünnepekkor, és néha, ha úgy érezzük, járunk templomba. régen mindig segítettünk az atyának, ha megkért minket. nem hiszem h attól rosszabb ember lennék, vagy kevésbé lenne majd egyszer tartós a házasságom , mert nem szűzként mentünk bele.

18L

2011. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!