Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért 7 nap alatt teremtette...

Miért 7 nap alatt teremtette Isten a világot a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Addig eljutottunk, hogy nem a mesei szám miatt.
2009. szept. 24. 14:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
7 nap van azért. Hétfő, kedd, stb.
2009. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%
a Biblia szerint 6 nap alatt teremtette.
2009. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
63%
Mert csak 7-ig tudott számolni? XD fogalmam sincs. de azt nem hiszem, hogy azért, mert 7 napból áll egy hét... -.-
2009. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
Ateista vagyok, de azt még én is tudom, hogy 6! nap alatt teremtette a világot, és a 7. nap csak pihent.
2009. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%

Az előző jól irta tényleg 6 nap alatt teremtette meg a világot és a 7.-en megpihent(csak megerősítésképp).

Tehát a hétköznapokat végig teremtette és a hétvégét kivette pihenőnapnak,sztem ezért van az is h az emberek hétköznap dolgoznak(némelyikük),mint Isten a világon, hétvégén meg nem, ez talán Isten akarata lehet,mert az embert a saját képmására teremtette meg..

2009. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%
mert amíg megteremtette, az 6napig tartott és a 7.-en megpihent, nem hinném, hogy úgy tervezte direkt, hogy ez ennyi napból álljon:)
2009. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%

A Biblia egy ugyanolyan mítoszgyűjtemény, mint mondjuk a Kalevala, vagy a görögöknél pl. az Íliász és az Odüsszeia volt.

A zsidók ezzel magyarázták a világot.

Abba most nem mennék bele, hogy az isteni sugalmazással mi van, mert az nem tartozik a kérdéshez.

Pl. azzal magyarázták meg, hogy miért van az, hogy a hét hat napján dolgozunk (ugyanis akkor még a vasárnap is munkanap volt) és egy nap (szombat) pihenünk, hogy Isten hat nap alatt teremtette a világot és a hetedik nap megpihent.

Először volt a rendszer, aztán valahogy meg kellett magyarázni, hogy miért így van.

2009. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Jaj... Istenem -hogy stílszerű legyek-.

Tudom, hogy 6 nap, és a hetediken megpihent. Tudom. Nyugi. Úgyértettem, hogy a Bibliában, tankönyvekben, mindenhol 7 napnak írják, ha a 7. napon nem is csinált semmit. Akkoris 7 nap. Tehát miért 7 nap? Miért teremtette egy napon a nappalt és az éjszakát? Vagy éppen az embert és a háziállatot? Miért nem 9 napig dolgozott a világon, és miértnem a tizediken pihent meg? És valszeg nem azért mert 7 nap egy hét... ezt ne írjátok.

2009. szept. 24. 18:15
 9/41 anonim ***** válasza:
47%
mert aki megirta azt a sz*art aszerint igy izgalmasabb
2009. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
65%

Miért ne írjuk, ha egyszer így logikus.

Valahogy meg kellett magyarázni, hogy miért hét napos egy hét.

Mivel arra már nem emlékeztek, hogy igazából miért... és mivel máshol nem így volt (például az egyiptomiak tíz napos "hetet" használtak) ezért azt mondták, hgoy azért mert Isten hat nap alatt teremtette a világot és a hetediken megpihent.


Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mennyi 2+2, de azt nem mondjuk hogy 4.

Akkor hazudjunk?

2009. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!