Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iskolában szidalmazták a...

Az iskolában szidalmazták a hitem és vallásom pedig nem ártottam nekik! Hogyan előzhetném meg az ilyesmi jellegű dolgokat a jövőben? 18F

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő. Az iskolában ahová járok (még a szünet kezdete előtt történt a dolog természetesen) bizonyos gyerekek örömmel tiporják földbe a hitem és nagyjából mindent ami érték számomra. Én soha nem ártottam nekik semmivel igyekeztem mindig meglelni a békés válaszokat a problémákra és szeretettel fordultam feléjük. Persze ha valaki ellenezte a társaságom ahhoz az emberhez igyekeztem nem odamenni hiszen fontos hogy békében éljünk meg egymás mellett. Azt kell rólam tudni hogy nagyon szeretek rajzolni s kedvenc rajzi témáim az autók állatok videó játék hősök és szép építmények mellett a spirituális képek az angyalok és olyan témák amik nyugodtságot árasztanak a néző felé. Nos ezek az emberek megnézték a képeim (külön kérték hogy mutassam meg őket) és be is vittem mindegyik témából a legjobbakat. Az autókért oda voltak és a hősökért is látták bennük hogy 1 hetet dolgoztam egyenként azokkal a képekkel. Aztán jöttek a vallási témájú képek! Elkezdtek nevetni és az egyik gúnyos vigyorral azt felelte hogy "Elég szánalmasok ezek a repülő csirkék! Angyalok mi? ők lúzerek és szánalmas hogy ezekre a vackokra pazarlod a tehetséged! Mi az hogy a nyugalmat keresik minek??? Neked autókat kéne csinálni nem ilyen ostoba lényeket!" Erre azt feleltem hogy "Ez az én hitem." mire a válasz "Hát egészségedre és kellemes csirke rajzolást!" Továbbá azt is mondták hogy "A harangot ennél a templomnál én beolvasztanám az épületet meg úgy felrobbantanám hogy darabokra szakad! A beolvasztott vackot pedig értékesíteném! Igen remek fegyvert lehetne gyártani belőle! A templomban ülő emberek pedig ne a családjukkal legyenek vasárnap menjenek szépen dolgozni még vasárnap is! A madaras barmokat pedig megkopasztanám! Amúgy pocsék a hited ne higgyél ilyesmikben!" Aztán sokan az arcomba nevettek... És borzalmasan fájtak ezek a szavak a lelkemnek... Hetekig ki voltam akadva... Az eset óta sokan csúfolnak a hitem miatt és le is néznek sajnos Én soha nem mondtam semmi rosszat azokra a dolgokra amiket ők szeretnek. Mert tudom hogy nekik nem esne jól! Szükségem van a hitre és úgy vélem mindenkinek alap joga a vallási szabadság!! Én 4 es tanuló vagyok ők pedig többnyire rosszak inkább a tanulással foglalkoznának mert nem ártana. És ne szabják meg hogy mit rajzoljak és a hitem se mert ez az én ügyem! Szeretném a közel jövőben elkerülni a hasonló szituációkat! Mit tegyek?


2011. júl. 8. 14:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Tehát aki nem fogadja be a gyöngyeidet, az egy disznó. Értem.


Jópofa vallás ez.

2011. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

12.40-kor író. Látom, te képtelen vagy értelmezni egy jelképet. Majd ha ilyen alapdolgokban nagyobb jártasságot mutatsz, érdemben is válaszol esetleg neked valaki. Ha meg csak kötekedni akarsz, akkor remélem, ez volt a legnagyobb örömöd, hogy idevéshetted amit kiszorítottál a kis tyúkagyadból...


Ja, és mondom ezt nem keresztényként.

2011. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


:-) Pont a mai Istentiszteleten volt téma a szeretet. Hogy milyen nehéz azok felé is szeretettel fordulni, akik bántanak minket. Mégis ezt kell tennünk. Tudom, hogy nagy küzdelem lesz, de úgy látszik, hogy Neked most ez a próbatételed. Még ha nem is reklámozod a hited, ha valamilyen oknál fogva szóba kerülhet, igenis tegyél tanúbizonyságit az Úrról. Ha pedig szidalmaznak ezért, inkább ne reagálj, csak imádkozz értük! Majd az Úr kimunkálja.


Nagyon szeretem az alábbi két igehelyet. Nekem sokat segítettek, amikor hasonló próbán mentem át a munkahelyemen. Amióta le tudtam tenni az Úr lába elé, azóta nincs ilyen gondom.


"Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti." Zsolt 37:5


"Jobb a hosszútűrő az erősnél; és aki uralkodik a maga indulatján, annál, aki várost vesz meg." Példa 16:32


manju

2011. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha Jézust követed akkor téged is szidalmazni, rágalmazni, üldözni fognak, mert vele is ezt tették. Vagy ezt választod, az örök élettel eggyütt -persze Ö mindig veled leszNE FÉLJ, vagy a világ megbecsülését, de Isten elutasítását és haragját.
2011. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!