Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallás miért tud...

Az iszlám vallás miért tud ilyen fanatizáló lenni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem fanatizálóbb, mint a keresztény. A kereszténységnek is voltak keresztes háborúi, inkvizíciói. A vallás maga egyáltalán nem fanatizálóbb, az már persze más kérdés, hogy időről-időre milyen kezekbe kerül, akik hogy használják fel!
2011. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Na igen, voltak keresztes háborúk. Mikor is? Úgy 800 éve. Az iszlám pedig még most is fanatizáló, mindig is az volt, mindig is az lesz.
2011. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 bix ***** válasza:
77%

jah hogy 800 éve volt az már nem ér? az már nem volt. vagy közben a biblia megváltozott? vagy isten akarata lett más?


csak meg kell hallgatni egy bigott katolikust aki minden mondata végére nem pontot tesz hanem hogy "Isten ÉL"... számomra ugyanolyan visszataszító

2011. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

68%os vagyok, egyébként keresztény vagyok, de semmivel sem látom kevésbé fanatizálónak a saját vallásom, mint az iszlámot.


Igen, 800 éve voltak keresztesháborúk (főleg az arabok ellen, illetve egymás ellen is azért... Bizánc...), és akkor, mivel rossz gazdasági helyzet volt (késő középkor), meg a háború miatt könnyű volt fanatizálni a népet a vallással. Aztán jött a gyarmatosítás, fellendülő gazdaság, ipari forradalom, a jó gazdasági helyzet még ma is tart (válság ide-oda, az arab államoknál sokkal jobban állunk), és erre már nem volt szükség, illetve időközben egy nagy háborúban ismét elővették ezt a módszert, csak éppen más ideológiákat használtak a nép fanatizálására (nácizmus, kommunizmus, vagy éppen a demokráciát és a liberalizmust is használták erre, mert az amerikai propaganda se volt semmi...). Az arabok viszont bizonyos okok miatt (főleg természeti adottságok, és rossz történelmi helyzet) megrekedtek, még mindig a béka segge alatt van a gazdaságuk (azt a pár 100 olajsejket leszámítva), és háborúznak is elég gyakran. Ergo a vallás ismét egy nagyon jó eszköz erre, hogy fanatizálják a népet.


Ezért írtam, hogy a vallás maga egyáltalán nem fanatikus, az iszlám egyáltalán nem egy agresszív vallás, sőt!!! Csak kérdés, hogy kiknek a kezében van, és milyen eszköznek használják...

2011. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Annyi a gond, hogy az iszlám országok még nem jutottak el a szekularizációig. Vannak keresztény fanatikusok is (pl. Amerika), de szerencsére kevesebbszer robbantanak meg ölnek.
2011. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kevesebbszer robbantanak? Keresztény fanatikusok nem robbantanak. HÁzalnak,utcán evangelizálnak, de nem robbantanak. Még egy gondolat a keresztes háborúkról: 800 éve nem azért nem ér, mert régen volt, hanem mert az átlagember nem tudott olvasni, a misék latinul folytak, tehát a hitehagyott klérus és a világi nemesség hatalmi manipulációi voltak mint.

A Koránt viszont minden hívő arab a saját nyelvén olvassa. Látnotok kéne Londonban az utcán tüntető muszlimokat. Jó részük nem is arab, hanem áttért angol, de s'haria törvényt követelnek, kézlevágást lopásért és kivégzést paráznaságért. A XXI.században.

2011. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Gyerekek ne azonosítsuk a vallást az emberekkel. Sehol nem írja Korán, hogy robbants fel dolgokat.
2011. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem vagyok biztos benne, jól értem-e a kérdésedet.

Ha arra gondoltál, hogyan tud nagy mértékben fanatikus embereket magas számban produkálni, akkor tudok lehetséges válaszokat adni: Egyrészt az iszlámon belül is több "felekezet" van, egyik ilyen, másik olyan. Ezért nem mindegy, ki milyen területen él; nagy a befolyás, meg a tömegpszichózis hatása is egyes részeken. A szélsőségesebb területeken élők a gyerekeiket is így nevelik, s a kicsi korban történő ilyen agymosás aztán megtermi gyümölcsét sajnos.


De először a saját tapasztalataimat írom le, ami pont azt mutatja, hogy nem minden muszlim fanatikus.


Ismertem 3 muszlim vallású családot kb. 15 - 20 éve: a férfiak egyetemen tanultak itt, Mo.-on, s a családjukat is hozták magukkal. Semmi baj nem volt velük, bár az igaz, hogy nem voltak igazán vallásosak.

Egyikük mondta, hogy a nem nagyon vallásosak mindig borotválkoznak. - A 3 férfi mindegyikének csak bajusza volt, szakálla nem.

Néha ittak alkoholt is. /"Allah most épp alszik." :-) /

És ritkán, de ettek sertéshúst is.


A feleségeik - nagyon kedves teremtések egytől egyig - az utcán mindig kendőt és hosszú ruhákat viseltek. A lakásban levették, de csak akkor, ha csak a férjük és / vagy nők voltak jelen. Ha valaki csengetett, ajtónyitás előtt már kapták is fel a kendőt, mert hátha férfi áll az ajtó előtt. Azt mondták, azért tartják be ezt, mert hátha figyelik őket, aztán otthon (= a saját hazájukban) baj lesz belőle.


A nők a gyerekekkel voltak otthon, vezették a háztartást.

A gyerekeiket rendesen nevelték, törődtek velük: rendes ennivaló, séta, játszótér, babusgatás, mondókázás, stb.

És milyen finomakat főztek!... :-)

Többször meghívtak vacsorára: a földre terítettek, gyönyörűen elrendezve mindent, és úgy ettünk. :-)


Egyszer még tollasoztunk is az egyik hölggyel a játszótéren. :-)

Egy másik hölgy pedig nagyon művelt volt, valami felsőfokú végzettséggel, magas fokú angoltudással.

(A másik két feleség nem beszélt angolul.)


Tehát ez az egyik oldal.


A másik oldalról azt mondták, hogy a nagyon vallásosak szakállt viselnek. Elmondták azt is, hogy a Koránban vannak uszító, agresszióra felszólító szúrák (más népek, ill. más vallások követői ellen). Tehát nekik pl. az egyik szúra alapján meg kellene ölniük engem, mivel keresztény lettem...

/Még szerencse, hogy nem vették komolyan... :-) /


Beszéltek Salman Rushdi-ról is, akinek a fejére vérdíjat tűzött ki valamelyik muszlim állam: rengeteg pénzt ajánlottak annak, aki megöli az írót.


Ennyi a személyes tapasztalatom. Nem tudok róluk semmit, mióta hazamentek...


A másik oldalról, a fanatikusokról még írok egy következő válaszban.

2011. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja, és eszembe jutott még két egyetemista fiú, akiket távolabbról ismertem; szintén csak bajuszt viseltek... :-)


Az egyikük ivott rendesen, ha jól emlékszem; és a női nemet sem vetette meg, hogy finoman fejezzem ki magam. Legalábbis elméletben, mert a magánéletéről nem volt pontos infóm. De tőle hallottam először azt a kissé (?) pikáns mondást, hogy egy nőről 3 dolgot kell tudni: Kiféle, miféle, kefél-e.

Lehetett velük normálisan beszélgetni, viccelődni.


Ezt csak azért írtam le, hogy még egy példa legyen arra, hogy nem minden muszlim fanatikus; nehogy aztán vallási rasszistának bélyegezzenek.

2011. júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

És most a másik, a fanatikus oldalról:


Sokan mondják vagy hiszik azt, hogy az iszlám alapvetően egy békés vallás; ez lehet, hogy igaz is bizonyos szempontból.

Viszont mint az előbb is írtam, a Koránban vannak olyan részek, amiket komolyan véve, vagy túlhangsúlyozva egyesek demagóg módon vagy erőszakkal terjesztenek.

Egyes területeken talán szándékosan kihasználják a szegénységet, az egyéb körülményeket, ill. az emberek gondolkodás- és viselkedésbeli jellemzőit.

/Bűnbakképzés, gyermekkori befolyásolhatóság, hírnévre való törekvés, kiemelkedés az átlagból, stb./


Ennek a vallási fanatizmusnak, a muszlim hittérítésnek, a dzsihád fanatikusainak a módszereiről, ill. az "agymosás" folyamatáról és eredményeiről néhány videó, amiket nemrég egy másik kérdéshez is belinkeltem hasonló témában:


A Hamasz gyermekei:

http://www.youtube.com/watch?v=mqvojgoCnng&feature=related


Hamas Kids Play

http://www.youtube.com/watch?v=xR8Tfd0i4lY&feature=related


A bombák értékesebbek a gyerekeknél – tanítják a palesztin kicsiknek:

http://www.youtube.com/watch?v=YIBNRVgq59Y&feature=related


Így használja élő pajzsként a gyerekeket a Hamasz: http://www.youtube.com/watch?v=i3c5uWIDBXY&feature=related


Ask for Death 1. (magyar feliratozással) /Ez egy kicsit hosszú.../. Az első részről már lehet továbbmenni.


v=_jeF7PGCHxU&feature=PlayList&p=6842078F1A964EE6&playnext_from=PL&index=0&playnext=1


Hamas in Their Own Voices

http://www.youtube.com/watch?v=i08L09V0_sg&feature=related


Ami szintén sajnálatos, hogy egymást sem kímélik, pl. rendszeresen sok halálos áldozatot követelő támadás, merénylet volt pár éve Irakban az amerikai rendfenntartóknál munkáért sorban álló emberek ellen.


És végül még egy "paródia", ami kapcsolódik ide; mivel a fanatikusok természetesen más színben próbálják feltüntetni a dolgokat, de szerencsére sokan átlátnak a szitán:

Magyar felirattal a We Con The World c. dal, avagy az igazság a gázai segélyhajókról


http://www.youtube.com/watch?v=4CvZas7sIpA&feature=player_em..


Hát, ennyit tudtam a témával kapcsolatban elmondani, remélem, legalább részben választ kaptál a kérdésedre.

2011. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!