Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor nem is vagyok és kereszt...

Akkor nem is vagyok és keresztény?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok hiszek Istenben és Jézusban de a démonokban és szellemekben nem hiszek.hallottam hogy a keresztény vallású emberek hittek a szellemekben és démonokban.azt is halottam hogy a pap ha pl.egy házon szellem van azt el tudja űzni.vagyis a papok hisznek a szellemeknek és ők ugye Isten fiai vagy nem tudom mik.tehát ha keresztény akarok maradni akkor hinnem kell a démonokban és a szellemekben?
2011. júl. 9. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És hogyha azt mondom hogy igen akkor majd fogsz bennük hinni? Hát hogy van ez..

Amúgy nemtom.

2011. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

szerintem ezt nem mi tudjuk elönteni..

Ha hiszed,hogy Jézus Krisztus teljesen ember és teljesen Isten, ha hiszed, hogy Jézus a Krisztus, és megróbálod követni őt ("kövessetek engem") - akkor én úgy gondolom, keresztény vagy.

(ajánlott irodalom az Újszövetség mellé: Kempis Tamás: Krisztus követése)

Ha nem hagyod minden álezoterikus, babonás álkeresztény szektáktól befolyásolni magad, és nem ülsz fel a keresztényellenes, liberobolsi, vagy álezoterikus provokátoroknak, aki fizetségért minden keresztény hírre pedofiloznak-inkivítoroznak,

ha elolvasod az ajánlott irodalmat

valószínűnek tartom, hogy JÓ keresztény is leszel.

2011. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Abban hiszel amiben szeretnél, nem kell a dogmatikus hülyeségeket követni. Pláne, ha nem tudsz vele azonosulni sem. Pár száz éve még abban hittek, hogy a Föld lapos és a Föld körül forognak a bolygók. Megköveztek volna, ha mást mondasz. Most akkor higgyek abban, amiben 600 éve hittek?
2011. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Vagyis a második válaszoló "fényében", ha abban hiszel, amit előírtak neked, saját meggyőződés nélkül, akkor jó ker..., hogy micsoda? Na ne!

Nem, te akkor egy leszel a több milliárd hiszékeny áldozat közül, akik valamely történelmi vagy éppen kevésbé történelmi (de mindenképpen kevés kérdést és hiszékenységet váró) egyházhoz tartoznak.


Most gondolj bele, ha Jézus idejében a zsidók mind így gondolkoztak volna, ki fogadta volna el Őt?

Bizony néha változtatni kell...

2011. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

előzők: nagyon szomorú, hogy ma már sokan azt sem tudják,mi a vallás? teljesen mindegy, lapos -e Föld, az a tudomány területe.

A halál pillanatában: majd elmondod, tudom ám, hogy a Föld ilyen meg olyan Na és? Kit érdekel ott ?

Nem erről szól.

Arról, hogy esendő, törékeny és múlékony kis életemben juthatok vissza a legfőbb Jóhoz, az Örökkévalóhoz,

a Teremtő Úristenhez.

A vallással a HÍVŐK élnek: akik HISZIK, hogy van ISTEN (vagy Buddha-tudat - nem kell ennek egy személyes Istennek lenni, de akkor azt hiszi:az a legfőbb JÓ-amit el kell érni)

Minden történelmi vallás ezzel foglalkozik.

Aki nem hisz, annak nem kell ezzel foglalkozni, és nem fog megérteni egyetlen szentiratot sem, mert annak az előfeltétel a HIT.

Nem baj, több ideje marad a tudományra.

Arról a fránya művészetről, aminek minden jeles képviselője hitt(!!!) - igazán le lehet mondani.

Még több ideje marad a genetika legújabb kutatására és a többi érdekességre.

http://www.youtube.com/watch?v=3AbnE7j8958

2011. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Katolikusként a legegyszerűbb ha elmondod a Hiszekegy-et és ha őszintén minden kijelentésében hiszel akkor az azt jelenti hogy a leglényegesebb dolgokkal kapcsolatban rendben van a hited.

A keresztény hit szerint egyébként vannak démonok (Jézus is sokat kiűzött), az ilyen Bibliai történetekben se hiszel? Sokan úgy gondolják hogy régen még voltak démonok akik embereket zaklattak vagy megszálltak, ma meg már valamiért nincsenek.

Az üdvösség szempontjából nem fontos hogy hiszel-e ezekben a lényekben, és ettől még nyugodtan vallhatod magad kereszténynek.

2011. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bromkrezol ***** válasza:
Nem baj, hogy nem hiszel a démonokban, de fontos, hogy ezt a bűnödet is meg kell gyónnod, és akkor feloldozást nyersz miatta, és mehet az élet tovább...
2011. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Démonok és szellemek igen is léteznek! Ha nem lennének, akkor mi nem is lennénk itt. A Sátán fellázadt az Isten ellen és Azóta létezik gonosz. Mellé csatlakoznak a bukott angyalok is, akik részt vettek az Isten elleni lázadásban.

A démonok és szellemek pedig nem tudom milyen lények de valósak. Ez van léteznek és gonoszak.

Butaság lenne azt állítani hogy nem léteznek és nem is hiszek bennük. Valós tény hogy ellenünk munkálkodnak, és ezért is fel kell vennünk Ellenük a Harcot!!!

2011. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Hiszel Istenben és Jézus ban??És Ő hiszbenned??

Barátom a olvasd a János evangéliumát és megtudod belőle miaz igazi hit!!Mert valószínű neked még nincs meg,imádkozz hitért Jézushoz és Ő adneked hitet.

2011. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"hallottam hogy a keresztény vallású emberek hittek a szellemekben és démonokban.azt is halottam hogy a pap ha pl.egy házon szellem van azt el tudja űzni.vagyis a papok hisznek a szellemeknek és ők ugye Isten fiai vagy nem tudom mik.tehát ha keresztény akarok maradni akkor hinnem kell a démonokban és a szellemekben?"

Ha nem hiszel a szellemekben,démonokban,akkor miért gondolod mégis,hogy meg kell felelned a papok,meg más hívők felfogásának? legyél önmagad,nem számít,hogy kereszténynek neveznek vagy sem.és ha már keresztény vallás:a Biblia is felhívja a figyelmet,hogy ne nagyon bízzunk az emberekben.meglepő módon sokan ezt elfelejtik a papokkal és egyházi vezetőkkel kapcsolatban,pedig tanácsos lenne erre odafigyelni.

2011. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!