Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valóban létezik pokol,...

Ha valóban létezik pokol, honnan lehet tudni, hogy valaki odakerül-e?

Figyelt kérdés
Átlagemberekre gondoljatok, akik próbálnak normálisan élni.
2011. júl. 15. 08:53
1 2
 11/16 Tyler913 ***** válasza:

tegnap 20:32

Azert ajanlanam mondjuk a Heidelbergi Kate ill. Helvet Hitvallas olvasgatasat.

Valoban igaz,hogy a hivoknek udvbizonyossaga van,de masok hite felol akkor sem itelhetunk.A kerdes arra vonatkozott,honnan lehet tudni,hogy valaki a pokolra kerul-e.Marpedig masokrol ezt lehetetlen megmondani,fuggetlenul attol,hogyan eltek.

2011. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
gazándiból magamra gondolta, hogy én honnan tudhatom, mi vár rám. Én nem érzem ezt az üdvbizonyosságot. Ez akkor nem jó jel?
2011. júl. 17. 13:52
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazándiból
2011. júl. 17. 14:08
 14/16 Tyler913 ***** válasza:

Eloszor is: ne felj!

Az udvbizonyossagot mindenki maskent eli meg.En pl. nem hiszek a Pokolban,mint konkret helyben,ahol langok kozott sutik az embereket.Nincs mitol felnem,ezert nem a felelem motival.Isten szeretetere figyelek,es probalom rabizni magam.Nem tudom,mi var ram a halalom utan,de azt tudom,hogyha Obenne bizom,akkor "jo helyre kerulok".En valahogy igy elem meg.

2011. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azt tudhatod magadról, hogy Jézust követed-e valóban, elfogadtad-e, hogy Ő a te bűneidért halt meg.

A Biblia egyértelműen beszél: "Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta." Jn. 3,36

2011. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 világvége1 ***** válasza:
Ha valaki vétkezett, biztosan odakerül.
2020. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!