Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtt nincs szex. De...

Házasság előtt nincs szex. De nagyon nem megy! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Mindketten keresztények vagyunk, és ezt így látjuk jónak. Mindegy miért, most nem ez a kérdés. De egyszerűen annyira nehéz kibírni! Fél éve vagyunk együtt, de nem egyszer kalandoztak már el a kezek, az az érzésem, hogy nem fog menni:( Kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akik voltak/vannak hasonló helyzetben, nem vagyok kíváncsi a világnézeteink leszólására. Köszönöm:)
2011. júl. 18. 10:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Esküvő még csak tervben van. Tudom, hogy nem a papír számít, de még nem ismerem annyira, hogy teljes szívemből tudjam választani. Arra van az esküvő, hogyha eljuttok erre a pontra, akkor Isten előtt ezt elmondhassátok. És hiszek abban, hogy akit választok, az az esküvő után "nem teheti ki a szűrömet" mert jóban rosszba velem lesz, és meg tudjuk/fogjuk/akarjuk oldani a problémákat. Igyekszem megismerni, és úgy érzem, már nagyon szeretem, de ameddig nem vagyok kész a házasságra, addig nem vagyok kész a szexre sem, ami viszont nagyon hiányzik:(
2011. júl. 18. 10:56
 12/28 yuda ***** válasza:
47%

Nem tudom, de ha akkora keresztények vagytok, ahogy beállítod, miért az a fura érzésem, hogy tudod miről beszélsz? :D

Úgy értem hogyan hiányozhat a szex, ha sosem próbáltad..na mindegy, szerintem valami turpisság van a múltadban és pontosan érted mire célzok... viszont akkor hol a kereszténységed? (vagy hol volt?)


Másrészről én magam is házasság párti vagyok,és csak reagálni akarok arra a gondolatodra, hogy házasság után problémák megoldása, örökké együtt..stb-- hogy ez mind szép, de ha így lenne, akkor nem lenne ennyi válás keresztények között sem... persze ez ne vegye el a kedved, nem azért írtam, de házasság előtt mindenki éppen így gondolja, jóban rosszban majd együtt..és sokszor valamelyik fél évek múltával mégis kiszáll... sajnos, teszem hozzá.

2011. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
10:52 ez nagyon jó köszi hogy kiraktad!
2011. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

...háát....furcsák az ennyire vallásos emberek....:/



de tiszteletre méltó,hogy ennyire betartjátok:)

2011. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nincs turpisság, szűz vagyok:) Hiányzik, mert kívánom.

Akkor látom, ki kell térnem a döntés okára:)

Nem csak keresztényi okok miatt döntöttünk így. Nagyon sok dolog miatt az ember monogámiára teremtetett.

Szeretkezés közben oxitocin és vazopresszin szabadul fel, ami ragaszkodást vált ki → megnehezíti a szakítást, még ha arra szükség is lenne.

Nem szeretném összahasonlítgatni senkivel a férjemet, mikor arra kerül a sor.

Szerintem ez a legszebb nászajándék.

Biztosan nem fog házasságon kívül gyerek születni, elkerülhetőek a betegségek.

Ha a kapcsolatba belép a szex, akkor elterelődhet a figyelmünk, és nem egymás megismerésére koncentrálunk (így könnyebb elkülöníteni a szerelmet a szexuális vonzalomtól)

Stb...


Szóval tényleg így látom jónak, ezen felül Isten is a házastársaknak adta ezt az örömöt.

2011. júl. 18. 12:00
 16/28 A kérdező kommentje:
Ja, és a házasságról... Tudom én ezt nagyon jól, hogy sajnos így működik, de ha nem hiszünk az ellenkezőjében, kár is lenne bele menni. Amúgy meg sok jó példát látok a családomban, talán ezért is ilyen természetes ez nekem.
2011. júl. 18. 12:03
 17/28 A kérdező kommentje:

Szerintem "annyira" nem vagyunk vallásosak:D

Azért igyekszünk a 10 parancsolatot betartani, de szerintem nem vagyunk az elvakult fajtából valók. Ez a szex dolog sem csak emitt van.

2011. júl. 18. 12:08
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Olvassátok el közösen Varga Péter "Spielhózni" című könyvét. Leírja, miért érdemes kibírni, és azt is, hogyan lehet kibírni. És nagyon olvasmányos, vicces, tanulságos, letehetetlen. Keresztény könyvesboltokban kapható.
2011. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

"Én hívő vagyok, hiszek Istenben, megpróbálom betartani a parancsolatait, de tudom azt is, hogy csak egy bűnös ember vagyok és így akár mennyire is igyekszem, nem fogok tudni mindenben megfelelni, ezért imádkozok és könyörgök minden nap a bocsánatáért.

Én úgy gondolom a házasság előtti szex a legkevesebb. Ennél vannak súlyosabb vétkek is."


Ilyen elvek és magatartás mellett rád is fér az imádkozás és könyörgés, mert a nagy mesemondó szavai értelmében garantáltan el fogsz kárhozni, hacsak nem sikerül ezeket teljes szívesből megbánnod, és nem csak szóban a gyóntatószékben - mint az emlegetett orális szex közben -térdelve.

2011. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Hűha, tök jó volt, amit 10:52 linkelt, de elég szigorú!:D Lehet, hogy tényleg ez lenne az ideális...
2011. júl. 18. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!