Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtt nincs szex. De...

Házasság előtt nincs szex. De nagyon nem megy! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Mindketten keresztények vagyunk, és ezt így látjuk jónak. Mindegy miért, most nem ez a kérdés. De egyszerűen annyira nehéz kibírni! Fél éve vagyunk együtt, de nem egyszer kalandoztak már el a kezek, az az érzésem, hogy nem fog menni:( Kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akik voltak/vannak hasonló helyzetben, nem vagyok kíváncsi a világnézeteink leszólására. Köszönöm:)
2011. júl. 18. 10:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
"Aki hisz annak minden lehetséges."
2011. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%

Hát én megtért keresztény vagyok, de úgy alakult, hogy eléggé eltávolodtam a hitemtől. Immár 3 éve van barátnőm, és egy percig sem voltunk "jók".

Tudom, hogy helytelen amit teszek, néha bűntudatot is okoz. De nem tudok mit tenni magammal.

Akik azt mondják, hogy egy kis petting, meg orál, azok tévednek. Már a pajzán gondolat is bűnnek számít, hát még az ilyen érintések.

A szüzesség elvesztését is megbocsátja Isten amúgy.


Kérdésedre válaszolva, nem tudok tanácsot adni, mert én "elbuktam". Ismerek pár embert, akik betartják a játékszabályokat, őket kéne megkérdezned a dolgokról. Ha van gyülekezeted, lelki vezetőd, ott is informálódhatsz személyesen, ott valószínűleg több hasznos információt kapsz, mint itt.


Én szeretek szexelni, de valószínűleg megéri várni, plusz ez az az út, ami Isten szemében is helyes.

2011. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Persze, hogy megbocsájtja, de ennyi erővel bűnözzünk egész nap, mert úgyis megbocsájt. Beszéltem már erről egy régi hitoktatómmal, aki most jó barátom, azt tanácsolta, hogy imádkozzunk. Imádkozunk, de mikor ott van, olyan gyöngének érzem magam. Elég erős a csábítás...:D
2011. júl. 19. 08:47
 24/28 anonim válasza:
100%

kedves kérdező!

Pont ugyan ezt tudom elmondani amit te is érzel mi a párommal ugyan ilyen helyzetben voltunk. nagyon szeretjük egymást és sajnos nálunk megtörtént a dolog. már nagyon megbántuk és azóta nem is tettük meg újra... majd csak esküvő után (: szerintem megéri várni.nem véletlenül van ez igy kitalálva :D Először lelkileg kell megismerni egymást. Ha már azon biztos alapokon áll akkor jöhet a többi. most is sokszor hihetetlenül nehéz mellette ... de imádkozunk és próbálunk erősek maradni :) sok sikert nektek !!!

2011. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el, esküvő után csodálatos lesz, kiálltatok egy próbát, ötösre írtatok egy tesztet, és addigra úgy megkívánjátok egymást, hogy valóban öröm lesz, nem csak élvezet.
2011. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
91%

Valaki már javasolta a Spielhóznit, azt javasolnám én is. Olvassátok el együtt (legalább a weboldalukon levő részleteket először). Mindkettőtök felelőssége, hogy pl. amíg nem vagytok _biztosak_ a kapcsolatotokban, addig ne adjatok lehetőséget a kezeiteknek se. Nehéz? Szigorú? Az :)

Sajnos másképp nem lehet :(, tudatosan kell kezelnetek mindkettőtöknek ezt a témát.

Keressetek olyan elfoglaltságokat, ahol kizárjátok a kísértés lehetőségét is.

2011. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
63%
19L vagyok, a pasim szintén. 4 éve járunk, 3 éve szexelünk. Valószínűleg ő lesz a férjem, de manapság már el is lehet válni.
2011. szept. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a bejegyzés azoknak a fiataloknak szól, akik érzik, jó lenne a tisztaság mellett dönteni, de bizonytalanok abban, hogy működhet-e. Nem szalasztják-e el a Nagy Őt, ha kitartanak a tisztaság mellett, és nem adják a testüket a párjuknak az esküvő előtt. Szándékosan nem lányoknak címeztem, hanem fiataloknak, hiszen vannak tisztaságra vágyó fiúk is bőven. Tény, talán kicsit kevesebben, de hajrá lányok, érdemes várni egy fiúra, aki erre vágyik, vagy legalábbis nem zárkózik rögtön el." ...

Bővebben:

[link]

2012. jan. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!