Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ÁMEN; Ki tudja azt megmondani,...

ÁMEN; Ki tudja azt megmondani, hogy mi a keresztények között oly gyakran elhangzott ÁMEN szó pontos jelentése?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi vagyok és választ várok, hogy ha én magyar vagyok, akkor miért KELL, egy idegen eredetű és ismeretlen jelentésű szót az imák, vagy fontos idézetek végére mondani!
2011. júl. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:

Kiegészítés (hogyan lenne jó élni?):

A 10 "parancsolat", inkább ajánlás betartásával, de itt nem a félreértelmezett és félremagyarázott betartására gondolok.


(az nem lopás, ha..., stb.)

2011. júl. 30. 02:03
 52/67 A kérdező kommentje:

Miután mér többen privátban is kérdezték, hát pontosítva itt van az Égi ajánlás, hogyan lenne jó élni:



Az élet során, mindössze néhány fontos meghatározott útvonal van, melyet jó ha követünk. Amennyiben ezeket betartjuk, nem forgatjuk ki, hanem a maguk egyszerűségében kezeljük, egy egészen új világ képes megnyílni előttünk.


* Légy mindig Őszinte! Törekedj mindig arra, hogy csakis az igazat mondd. Mindegy mikor, mindegy kinek, mindegy miért. Ha nem mondasz igazat, hazudsz. Ha egyszer hazudsz egy „kicsit”, később jön a nagyobb... Egyre nehezebb lesz kimásznod a magad ásta gödörből... Az is hazugság, ha azért nem mondasz igazat, hogy a másikat ne bántsd meg. Te törekedj az igaz szavakra, ha a másikat az igaz szó bántja, neki szükséges tanulnia!


* Ne lopj! Ne vedd el azt, ami másé! Gondolj arra, Te hogyan éreznéd magad, ha tőled vennék el? Nem lennél feszült? Nem okozna fájdalmat? Ha szükséged van valamire, kérj! Merj kérni! Gondolj arra, ha tőled kérnek, biztosan Te is szívesen adsz! Akkor biztosan neked is szívesen adnak! Emellett sem te, sem mások nem ragasszák rád azt a bélyeget, hogy a lopós!


* Légy hűséges társadhoz! Őt választottad, mert úgy érezted, ő az igazi! Légy mindig mellette, segítsd és támogasd! Ő a te családod! Ő az, aki melletted áll, és aki támogatni tud! Ne dőlj be a barátodnak, barátnődnek, miszerint mindenkinek van még valakije! Ne hallgass az irigyekre! Légy büszke arra, hogy a Te életed boldog! Ez manapság már nagyon ritka kincs! Vigyázz rá!


* Légy erkölcsös! Hogy mit is jelent az erkölcs? Tégy különbséget a jó és a rossz között. Tudd azt, hogy mi helyes, és mi nem! Minden, ami mások és a te fejlődésedet is okozza, jó. Minden, amivel másoknak ártasz, amivel másoknak kárt okozol, rossz!


* Ne ölj! Ne légy gyilkos! Miért is vennéd el mások életét? Hiszen nem te adtad neki! Neked milyen érzés lenne, ha a családodból valakit megölnének? Ugye milyen rossz? Ugye mennyire fáj? Ne okozz másoknak fájdalmat!


* Légy mindig becsületes! Aki őszinte, aki nem hazudik. Akiben mások megbíznak, akire lehet számítani. Aki segít, és akinek segítenek. Aki tele van jó érzéssel, akinek van szíve, lelke! Aki nem okoz másoknak kárt, akit szeret mindenki!


Ezek a fogalmak nem szorulnak semmiféle magyarázatra, mindezek nagyon egyszerűek és érthetőek. Csak megfogalmazni önmagunkban nehéz. Ha valaki önmagát jobban megvizsgálja, akkor látni fogja, hogy lényegében ő is pontosan így vélekedik. Őszinte vagyok, mert azt várom, hogy velem is őszinték legyenek embertársaim. Nem hazudok, mert minden hazugság, ami nem az igaz szó. Hűséges vagyok, mert én is hűséget várok. Nem bántok másokat, hiszen én sem szeretném, hogy engem bántsanak, nekem fájdalmat okozzanak. Nem lopok, mert nekem is az a jó, ha tőlem sem lopnak. Nem ölök meg senkit, hiszen az nekem is fájna, ha az én környezetemben megölnének valakit. Becsületes vagyok, mert én is azt szeretem, ha velem szemben becsületesek az emberek. Ha bennem meg lehet bízni, akkor én is megbízhatok másokban. Ha én jó vagyok, akkor velem is jók lesznek.


Mindezek valóban nagyon egyszerűek, és betartásuk is egyszerű. Ugyanakkor a mai társadalom azt tanította meg az embereknek, hogy mindent túl kell bonyolítani, az egyszerű nem jó, és mindig mindent meg lehet vagy éppen ki lehet magyarázni! Ezáltal egyre távolabb és távolabb kerülnek az eredeti céloktól, a kiindulóponttól!


Váljon mind többek hasznára!

2011. aug. 1. 00:20
 53/67 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Amit írtál az égi ajánlásról, abban nincs szó Istenről, nincs szó imádságról, se szeretetről. Akkor ez azt jelenti hogy ezek nem fogtosak?


"Légy büszke arra, hogy a Te életed boldog!"

A büszkeségre való felszólítás elég furcsa szerintem, hiszen aki büszke valamire, az előbb-utóbb beképzelt és hiú lesz. Aki pedig hiú lesz az nem fogja szeretni a többi embert, hiszen saját magát jobbnak tartja náluk. Az általad el nem fogadott Biblia szerint a büszkeség volt a sátán legfőbb bűne. És ha szétnézünk a világban akkor úgy tűnik hogy a büszkeség valóban nem vezet semmi jóra.


"Minden, ami mások és a te fejlődésedet is okozza, jó."

Milyen fejlődésről van itt szó? Ezt így nagyon sokféleképpen lehet értelmezni.

2011. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:


Ez azt jelenti, hogy az emberiség sajnos már ezeket sem tudja betartani, felesleges bármi másról beszélni, elárasztani őket, sok haszontalan és kimagyarázható információval, ajánlással.


Ennyinek a betartása és követése már elegendő lenne a jó út követéséhez.


Ha Te csak JÓT teszel, akár imádkozol, akár nem, akár Isten „nevében” teszed, akár nem, akkor Te bekerülsz azon kevesek közé, akinek esélye van új életre.


Ehhez legkevésbé sem fontos templomba járni, butaságokat megtanulni, gyónni és vallani. Elég pusztán csak JÓNAK, Istennek tetszőnek lenni. Ma sajnos senki nem jó! Itt ez a baj!


Hogy a szeretetről nem lenne szó?

Éppen ott van szó, amit te kiemeltél, talán mai értelemben valóban félreérthető.


Mivel ez sokaknak ma már nem nyilvánvaló, leírom, hogy akihez hű vagy, mindig mellette vagy, segíted és támogatod, aki melletted áll és támogat, akit a családodnak tekintesz azt SZERETED!


(Ha valakit nem szeret valaki, akkor ezek nem működnek.)


Semmi mást nem kell beszélni a szeretetről. Ez éppen elég. Ha ezt mindenki betartaná, csodálatos és boldog lenne az élet. Az aki annyira jó és nemes lelkű, hogy ezt el tudja érni, az nyugodtan legyen csak büszke, mert ma már senki sem értékeli ezeket az Isten számára legfontosabb értékeket!


Tehát az aki nemes lelkű és ezeket az ajánlásokat betartja, az egészen biztosan nem lesz hiú. A hiúság éppen másokra jellemző! Remélem ezzel mindenki egyet tud érteni.


Az, hogy az Égiek és részemről is teljességgel hiteltelen biblia mit mond a büszkeségről, inkább hagyjuk, mert sok minden másról is nagy zöldségeket ír le, pont azért, hogy az Igaz útról eltereljen mindenkit.


Aki hisz Istenben és eszerint él, nyugodtan legyen büszke magára és hitére, mert nagyon kevesen vannak. Ők a kivételesek, a kiválasztottak! Ők azok a kevesek, akik képesek hűségesek lenni társukhoz!


Erre legyen mindenki büszke, mert ma már nem érték a hűség és szeretet.


Ez nem az a büszkeség, amivel dicsekedni kell vagy fent kell hordani az orrot. Ez büszkeség azon kevesek sajátja, aki kap egy belső tartást, egy magabiztosságot, hogy én a jó utat követem, én az Igazságot és Istent szolgálom. És ez boldogságot, elégedettséget és nyugalmat ad.


Tehát ez a büszkeség ide tartozik a szeretet lényhez, az égben hozzád rendelt társadhoz és kettőtök sérthetetlen, hűséges kapcsolatához:


* Légy hűséges társadhoz! Őt választottad, mert úgy érezted, ő az igazi! Légy mindig mellette, segítsd és támogasd! Ő a te családod! Ő az, aki melletted áll, és aki támogatni tud! Ne dőlj be a barátodnak, barátnődnek, miszerint mindenkinek van még valakije! Ne hallgass az irigyekre! Légy büszke arra, hogy a Te életed boldog! Ez manapság már nagyon ritka kincs! Vigyázz rá!



„Milyen fejlődésről van itt szó? Ezt így nagyon sokféleképpen lehet értelmezni.”



Így egyszerűen minden fejlődés, ami másnak nem árt az Istennek tetsző, jó dolog.

Ezt sem kell másképpen érteni.

Ma kevés ilyet lehetne találni, mert bármi is "fejlődik" – az titokban vagy sem, de másoknak szinte mindig kárt okoz!!!


Ezek az ajánlások nem a saját megfogalmazásaim, hanem konkrét égi tanácsok.

Remélem így már mindenkinek világosabb miről szól.

2011. aug. 4. 19:46
 55/67 anonim ***** válasza:
45%

Hát én pár évig próbáltam így élni, saját magamban bízva (büszkén), a saját erőmből próbálva erkölcsösen élni.

Egyrészt rettenetesen rossz volt, másrészt sikeres se volt, ugyanis azt kellett megállapítanom hogy a saját erőm egyáltalán nem elég semmire, és szépen lassan csúszok lefelé a lejtőn.

A büszke emberek pedig szerintem a leg elviselhetetlenebbek a földön. A büszke ember mindent tud magától, nincs szüksége soha segítségre, másokat nem hallgat meg, tényleg ez kellene nekünk?

2011. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
0%

Általános Mérlegek Erekciós Növekvése


Rem. Segítettem ^^

2011. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

"Ehhez legkevésbé sem fontos templomba járni, butaságokat megtanulni, gyónni és vallani. Elég pusztán csak JÓNAK, Istennek tetszőnek lenni. Ma sajnos senki nem jó! Itt ez a baj!"

Ezt most komolyan gondolod?? Te tényleg ismered az összes embert a Földön, hogy ezt így ki tudod jelenteni?! Vagy ezt is hangok mondták meg?..Úgy lenne helyes a kijelentésed, hogy ma senki nem tökéletes, de VANNAK jó emberek! Én is sokat ismerek, és magamat is annak tartom, pedig én gyakorló RÓMAI KATOLIKUS vagyok! Persze szerinted ez egyenes út a kárhozatba, de szerintem több milliárd ember gondolja az ellenkezőjét, és valahogy inkább én is feléjük hajlok...

És hogyha valóban úgy lenne, ahogy te mondod, akkor nem gondolod, hogy a 2000 év alatt, amíg kiépült ez az egyház, akkor a te isteni párosod kicsit nyilvánvalóbban kifejezte volna a nemtetszését? Ja, de buta vagyok, hiszen az egyház eltusolta...Biztos..pff. Azért nem lehet minden ilyen dolgot olyan egyszerűen eltusolni, hogy egyáltalán ne kerüljön napvilágra. Szerintem. Meg a többi buta ember szerint.

Meg nekem ennek az "angyalokkal beszélgetős", horoszkópos, színes-számos cuccnak nagyon new age-es szaga van. Amolyan "csinálok magamnak egy olyan vallást, ami kényelmes és amiben nincsenek szabályok".


"Ne nyugtalankodjék a ti szívetek:

higgyetek Istenben, és higgyetek Énbennem.

Az én Atyámnak házában pedig sok lakóhely van;

ha pedig nem volna, megmondtam volna nektek.

Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket: hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

És hogy hová megyek én, tudhatjátok; az utat is tudhatjátok."

Monda néki Tamás:

"Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az utat?"

Monda néki Jézus:

"Én vagyok az út, az IGAZSÁG és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Tudom-tudom, szerinted a Biblia is csak zsidók ármánykodása...

2011. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:


Te azt reméled, hogy az 1milliárd Katolikusok közül sokan jól hiszik - veled együtt -, hogy a jó utat követik és Te az ő pártjukra állsz!

Rossz hírem van, ez itt nem szavazás, itt a szívedre és a lelkedre kéne hallgass, amely ha van, akkor azt mondja, hogy nekem Igazam van.


Akkor ez most itt egy ellentmondás a bibliában, mert az egyik idézet (a Tied vagy az enyém) nem igaz, hiszen egymásnak ellentmondanak.



Én úgy tudom, hogy ez Igaz:


Mt 7,13-15: Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják.


Elég sok Katolikus van, tehát ők biztosan nem egy bizonyos keskeny "JÓ" utat követnek.


Ugye ez elég logikus érve?


Ha igaz lenne az a túlzó megtévesztés is, hogy 144ezren élnék túl (ami egy újabb nyilvánvaló bibliai hazugság, mert csak zsidók túléléséről szól), akkor is csak minden 7000-ik katolikus kerülhetne legfeljebb a kalapba.


Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy mások is jók lehetnek az Úr előtti megmérettetésen - tehát nem csak Katolikus -, akkor mondjuk Te azt feltételezed, hogy 15-20000 ember (vagy 7000 katolikus) közül éppen Te követed leginkább Isten útját?


Miért pont Te? És a másik 6999 katolikus nem!? Miben vagy Te más, mint a 6999 többi Katolikus?


És a többi 6999-nak vagy 15000-nek miért nem szólnak, hogy a rossz utat járják?


Nem vagy Te egy kicsit elbizakodott?


Vagy elismered, hogy biztos többen fognak megmenekülni, mint 144ezre, de akkor Te is meghazudtolod a bibliát...


Bármelyiknek is ha igaza lenne (144ezer vagy keskeny út...), akkor - ne vedd sértésnek, hiszen lehet, hogy eddig ezen nem is gondolkodtál el -, de az egyértelmű kellene legyen minden gondolkodó ember előtt, hogy egyik világvallás sem fér bele a "keskeny utas" üdvözülők közé.


Az, hogy Te kételkedsz az én tudásomban az nem baj - engem nem érdekel -, hiszen nyilván csak a _hallóknak_ tudok segíteni, de ha már a saját józan paraszti eszedben is kételkedsz, akkor az már nagyobb baj.


Úgy látom, Te a másik ember véleményét, ami nem azonos a sajátoddal azt elutasítod és úgy véled nem lehet azonos értékűnek a sajátodéval szemben...


Miért nem?



8/9 13:18:

Ha elolvasod figyelmesen, én nem olyan "büszkeségről" írtam, mint amiről Te.

2011. aug. 14. 14:40
 59/67 anonim válasza:

Hú! Jó messzire elmentetek az ÁMEN-tól az biztos!

Csak azt akartam megnézni, hogy görög v. héber eredetű-e ez a szó és fél napig olvastam az okosságokat!

Kedves kérdező ha K. I. vagy valószínű ismerlek a CH-ról, legalább is váltottunk már levelet.

Abban egyet értek veled, hogy nem véletlen amiért megmaradt az Ámen az ima végén. És mivel általában nem jönnek be az ima eredményei valószínű az Ámennel lehet a gond! Szerintem nem is a jelentése, hanem inkább az érzelem nélküli kimondás. Olyan mintha a mondat végére nem tennénk pontot és a hallgató fél várná, hogy mikor fejezzük be a ponttal a mondatot. Tehát jobb azt mondani: Legyen így v. Így legyen Atyám

Hiszen én is azt szeretem, ha kér tőlem valaki valamit azt pontosan köntörfalazás nélkül röviden elmondja. És a végén a szemembe néz. Majd ha megtettem amit kért rám mosolyog és tudom, hogy kész.


Vallás: Én a törölt kis egyházak egyikéhez tartozónak vallom magam. De ott sem értek egyet mindennel. De pont azért tetszik ez az egyház mert tiszteletben tartják az én véleményemet. És nyugodtan tudunk a dolgokról vitát folytatni.

Szerintem: Legjobb a JÓ oldalon állni. Van aki a rossz oldalon áll v. hitből , érdekből v. egyszerűen elvan butítva. Ez még nem is annyira nagy baj mint akinek már nincs véleménye. Legnagyobb baj a nihilista tömegekkel van, nem érdekli Őket semmi és innen a legnehezebb felébredni!


Biblia: Ószövetség szerintem majdnem egészében kidobandó! Ha valaki rendes Bibliát akar olvasni olvasson a Gnosztikusoktól eredeti szövegeket. Azokat nem 451-ben és utána hamisították meg mint a Bibliában sok helyen. Kereszténység az jó eszme. De amit a Katolikusok csinálnak az nem lehet Istentől származó. Ő nem olyan mint a szomorúfűz vessző hol ide hol meg oda hajlik. Őt a gondolatai végett máglyán elégetem majd párszáz év múlva megkövetem. Bocsi tényleg neked volt igazad! HA-HA-HA

A föld emberiségének a leigázását a katolikus egyház elkezdte, mivel a nyugodt bárányokat nagyon jól lehet fejni és nyírni egyaránt. Majd a Rothschildok szépen lekörözték Őket napjainkig.


Isten-Istennő: A Csángó magyaroknál van egy történet a világ keletkezéséről:

Ott úgy mondják, hogy atyácska és anyácska összeölelkeznek és énekelnek és ebből az énekből keletkezett a világ. És a tudós bácsik is azt mondják, hogy zenél a világegyetem. A gyermekük pedig a világügyelő fiú.


10 parancsolat: Ha az én Atyámnak 6 nap kell a világ megteremtéséhez, nem kell neki 40 nap a hegyen, hogy lediktáljon 10 parancsot! Nekem inkább úgy tűnik mintha na adok 10 parancsot itt valaki biztos elbukik valamivel és majd a templomban jól lelehet húzni! És mire lejött a hegyről arany”bikát” öntöttek szegény emberkék és Mózes egyből levágatott belőlük 30000-ret. Ne ölj! Vagy amíg hozta lefelé nem tudta elolvasni?A régi szövegekben levan írva amit a mai Bibliában már nem találni. Jézus azt mondja, hogy a régi vallásokban is ott van az Ő Atyja és Anyja. Úgy olvassátok az Ószövetséget mint Széth isten könyve. Ozirisz-Ízisz-Hórusz Nem írom le a történetet mindenki utána tud nézni akit érdekel! Google  És milyen véletlen a történet végén Széth kasztrálva lett. Nem emlékeztet ez valakit a zsidók körül metélésére? És ezt a Széth-et az anyagi világ istenét mosták össze a MI TEREMTŐ ATYÁNKKAL.

Nem tűnt még fel Ószövetség: vedd el, öld meg, puszticsd el aki nem olyan mint te! Míg az Újtestamentum: Bocsásd meg nem 7szer hanem 77 szer! Amit ezzel a kicsivel teszel azt velem teszed, amit azzal nem teszel meg azt velem nem teszed meg.

2012. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 Yngve válasza:
Te, kedves kérdező egy nagyon ostoba ember vagy. Föltettél egy kérdést, de a válaszok nagy része leginkább a prédikációidról szólnak. Ha közönséget szeretnél, akkor állj ki egy tér közepére. Ne itt próbálj megtéríteni minket.
2013. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!