Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugy tudom a vatikanban oriznek...

Ugy tudom a vatikanban oriznek a jezus verebol valamennyit. Miert nem vetik genetikai vizsgalat ala vagy apasagi tesztet miert nem vegeznek rajta? ez sok mindenre magyarazatot adna . NEMDE?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 19:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hat emberre lett ertunk de Isteni termeszete megmaradt, es azt mondta egyetek a testemet es igyatok a veremet, O nem csak egyember volt de ezt sokan nem ertik meg,O testben is mas volt tehat nem lehetett olyan mint mi, es azt a vert osszevetnem egy ember verevel egy acseval vagy komuvesevel peldaul de ha ennyire ell kell magyaraznom mindent amit akarok es ennyit kell irni akkor inkabb haggyjuk ok?
2011. júl. 23. 20:25
 12/21 anonim ***** válasza:
Azért gondolkozni kéne! Kétezer éves vér? Erre van a kémia és a biológia oktatás! A vászon a 12.századból való pld. Minek van a tudomány?
2011. júl. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ki vagy te kedves valaszolo netan egy tudos?

olyan dolgokrol beszelsz amihez lila gozod sincs , en egy olyan valaszt varok aki tud valaszolni hogy miert nem csinaltak eddig dns teszteket hogy kideruljon emberi ..vagyis megszokott emberi ver? es a tulajdonsagait osszehasonlitani a mi verunkel.

2011. júl. 23. 20:39
 14/21 anonim ***** válasza:

"Ember, meséld már el, tételezzük fel, hogy megvan a vérminta, tudjuk Krisztus urunk vérének minden tulajdonságát, ez számodra miben háborítana fel, vagy mit bizonyítana neked? Mit kockáztatna vele a katolikus egyház?"


Hát azt kockáztatHATNÁ, ha mondjuk kiderülne, hogy Keletről, mondjuk Kína területéről származott vagy akármi.

Mert eredetet (nagy vonalakban) tudnának vizsgálni, tehát, hogy milyen rassz, milyen földrészről stb.

Vagy kiderülne, hogy feka volt. :-) Persze most ez mediterrán túlzás, csak szemléltetésképpen írtam. De azért egy ilyen eredmény alapos magyarázatra szorulna adott esetben.

Nyilván az nem derülne ki, hogy tényleg ács volt-e az apja meg ilyenek.


De mint mondtam volt, én sem hiszem, hogy van ilyen.


Egyébként olvastam, hogy a lepelről analizálták a vért és megállapították, hogy emberi vér, AB vércsoport ami mindenhol ritka szóval nem lettünk okosabbak. De ha kiderült volna mondjuk, hogy egy kecske vére, akkor biztos elgondolkodtak volna, hogy mennyire osszák ezt meg másokkal. Gondolj csak bele, a keresztények számára egy nagyon fontos relikvia hitelessége megkérdőjeleződött volna. Aztán ki tudja...lehet abból is jól kijönnének.


No. Meddő vita az egész.

2011. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Amúgy 20:31-nek igaza van, a lepel a középkorból származik valsz. Szóval pláne nem lettünk okosabbak.


Amúgy kedves kérdező, Krisztus akár ember is lehetett, csak talán jobb képességű mint mi. Ennyi.

Vagy azt hiszed ufo? :-D


Mit szeretnél hinni?

2011. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Hat emberre lett ertunk de Isteni termeszete megmaradt, es azt mondta egyetek a testemet es igyatok a veremet, O nem csak egyember volt de ezt sokan nem ertik meg,O testben is mas volt tehat nem lehetett olyan mint mi, es azt a vert osszevetnem egy ember verevel egy acseval vagy komuvesevel peldaul de ha ennyire ell kell magyaraznom mindent amit akarok es ennyit kell irni akkor inkabb haggyjuk ok?"


Nem. Jézus isteni természete nem fizikailag nyilvánult meg, hanem természetfelettien. Más helyzet a feltámadással, amelyben az emberi teste megdicsőült, de az a feltámadás után volt.

2011. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem, nem vagyok vallásos. DE!

Jézus (nevelő) apjától is őriznek DNS mintát? Esetleg Istentől (csak hogy biztos legyen, hogy ő az apa, és nem egy másik férfi)?

Referenciaminta nélkül DNS vizsgálattal sem lehet kideríteni, hogy ki volt az apja.

2011. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Hat a halotti leplen allitolag verminta van......"


A torinói leplen állítólag sincs vérminta. Megvizsgálták, kiderült, hogy festék.

2011. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kzs ***** válasza:

Na akkor figyeljetek:

1. Torinói lepel: ennek eredete abból jött, hogy Veronika odamegy a keresztúton szenvedő Jézushoz, és megtörli kendővel az arcát. A kendőn maradt lenyomaton kivehető Jézus arcának nyoma. Ugye?

Csakhogy: a SzentÍrásban NEM szerepel Veronika, és az sincs benne, hogy "valaki" megtörölte volna valamivel Jézus arcát.

Ami Jézus külsejét illeti: a Bibliában semmi ilyet, vagy ehhez hasonlót nem olvasol: "Jézus magas volt, barna hajú, barna szemű, szakállt viselt, stb.". Nem! A SzentÍrás sehol sem említi Jézus külsejét. Említi ugyan a családfáját, de sokkal inkább a munkásságára, a küldetésére koncentrál.

Ennyit a "torinói lepel"-ről. :)


2. A Vatikánban őrzött vérről csak annyit, hogy ilyen jót már régen nevettem... ekkora ökörséget...!!

2011. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem a veszekedés helyett állapítsuk meg, hogy ez nem egy TOP 10-es kérdés! Hogy a jó büdi életbe öriznének meg 2011 éves vért? GYorsan lecsapoltak a keresztre feszített Jézustól hátha majd jó lesz valamire? Vagy mi? És ha azt akarod megállapítani, hogy emberi vér-e akkor az nem apasági teszt hanem vérteszt. És igaz amit sokan mondtak! Jézus emberré lett értünk! (Csak hogy miért érdemeltük meg azt nem tudom...)
2011. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!