Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor idéznek egy evangélistá...

Amikor idéznek egy evangélistát, és a végén mondják pl, hogy: János 15,3. Ezek a számok mit jelölnek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 01:29
 1/5 anonim válasza:
64%
A Szent Írásba, János 15. fejezet 3.sor :)
2011. júl. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ezek ilyen "koordinátái" ezeknek a szövegeknek. 15. fejezet 3. sor vagy ilyesmi.


[link] - itt megnézheted pl. nemtudom ez a 15,3 csak ilyen hasraütés? mert általában én meg szoktam találni a hivatkozásokat de ez a 15,3 elbizonytalanít

2011. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
dánkesön
2011. júl. 24. 01:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogy már előttem is írták, a könyv megnevezése és számok az igehelyet jelölik a Bibliában.


Találkozhattál már (ha nem, akkor majd később találkozhatsz) a könyv nevének rövidítésével, amik után szintén számok vannak. Pl. Jn 15:3 - Ez ugyanazt jelenti, mintha a Jn helyett János szerepelne.

A rövidítéseket az alábbi linket megnézheted:

[link]


Áldás, békesség!

Mihály

2011. júl. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

János 15,3 vagy János 15:3, rövidítve Jn. + a számok:


János evangéliuma, 15. fejezet, 3. verset / igeverset jelenti. (Tehát nem sort!!!)/Viszont a "vers" alatt meg ne az azonos szótagszámú, rímelő sorokra gondolj! :) /


Ez a Károli fordításban: "Ti már tiszták vagytok ama beszéd által, amelyet szóltam néktek."


Egyébként ezek a számozások az eredeti iratokban nem szerepeltek, utólag készítették őket; gondolom, a könnyebb eligazodás kedvéért. Tehát az eredeti szövegek (evangéliumok, levelek, prófétikus és egyéb könyvek) nem voltak részekre osztva, folyamatosan íródtak.

A különböző fordítású Bibliák egyes helyeken el is térnek a számozásban.

2011. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!