Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a hívő ember...

Mi a különbség a hívő ember és a vallásos ember (a hívő keresztény és a vallásos keresztény ember) között?

Figyelt kérdés
2007. júl. 6. 21:55
 1/8 anonim válasza:
70%

Gyakorlatilag jelentésbeli különbség nincs a kettő között.


Keresztény vallási vezetőktől hallottam - akik szintén keresték a választ erre -, hogy inkább csak a használatában van különbség.


Hogy miért, azt nem tudom, de arra a következtetésre jutottak, hogy a katolikus körökben a vallásos jelzőt akkor használják valakire, ha az illetőnek mélyen megélt, őszinte, hite van, s a hívőt inkább pejoratív értelemben használják, aki pl csak úgy tesz, mint ha erős lenne hite és ez az életében is meglátszana, viszont valójában épp ennek az ellenkezője az igaz rá, pl megjátssza a "szentéletű"-t.


A protestánsoknál épp ellenkezőleg. A vallásos jelzőt használják pejoratív értelemben, s a hívő bír szó a pozitív jelentéssel.

2007. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A vallásos ember dogmákban hisz, különböző gyakorlatokat végez azért, hogy a cselekedeteivel tetszen az Istennek. A hívő tudja, hogy nem cselekedetekből, hanem hit által lehet megigazulni Isten előtt.
2008. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
AZ elottem ironak nagyon is igaza van ,szemelyes hit nelkul nincs udvosseg.
2008. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Xmes ***** válasza:
16%
Az égvilágon semmi. Csak annyi, hogy akik hívőnek nevezik magukat, de vallásosnak nem, azok letagadják azt, hogy ők is vallásosak.
2009. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én protestáns vagyok és valóban vallásosnak nevezem azokat az embereket, akik a látszat kedvéért járnak mondjuk pl templomba, Bibliával és rózsafüzérrel a kezükben és hívő az, akinek élő hite van
2009. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

aki meg van keresztelkedve keresztény. aki el-el járogat, néha imádkozik, néha előveszi a bibliát, de nincs mindenap ez az eszében VALLÁSOS keresztény.


aki nap mint nap megéli keresztény HÍVŐ életét, annak igazi üdvössége van, elfogadta az , hoyg a kereszten Jézus érte szenvedett az ő bűneiért! és mivel ezt tudja és vallja, NEM AKAR EGY PERCET SEM NÉLKÜLE ÉLNI!!!!

2011. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A vallásos ember mindent csak a látszat kedvéért tesz, azért, hogy lássák, megszokásból. A hívő keresztény ember viszont nem megszokásból és a látszatért tesz , hanem azért, mert engedelmeskedik Isten Igéjének. A vallásosság nem jó dolog önmagában , ha nincs élő hit, akkor a vallásosság egy értelmetlen, hiábavaló dolog.
2012. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház beszél a vallásosság erényéről, minthogy a protestánsoknál nincs használatban az erény szó sem, inkább hívőkről beszélünk, de azt, hogy ki hívő nem ember dönti el, csak egyedül Isten tudja és ők alkotják a láthatatlan egyházat. A farizeusok, a görögök is igen vallásos emberek voltak, magyarán hagyományok garmadát tartották meg, de nem voltak újjászületett hívők.
2023. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!