Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az abszolút gonoszság kizárja...

Az abszolút gonoszság kizárja a létezést?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 23:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentet a 10:00-nak írtam
2011. júl. 25. 11:33
 12/20 anonim ***** válasza:

okés, csak "utolsónak" volt odaírva és én voltam az...no sebaj. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Utolsó. Minden létezőnek Isten ad létjogosultságot. Az abszolút gonosz esetében most nem a személyről akartam beszélni. De kérdéses, hogy vajon az abszolút gonosz létezését fenntartja, vagy fenntarthatja-e Isten. Nem áll-e a létezés ellentétben az abszolút gonoszsággal?"


Én sem a sátánról beszéltem,mint létezőről.

a létezés nem áll ellentétben az abszolut gonoszsággal,hiszen gonoszság létezik.Isten nem törli el,tehát fenntartja.láthatod,hiszen van rá példa a világban.(de mit is nevezel konkrétan abszolut gonosznak?) az abszolut gonoszság egy állapot,a létezés ezt is magába foglalja.az egy más kérdés,hogy nem éppen egy üdvös állapot az ember számára,mert boldogtalanná teszi a gonoszkodót,és akivel a gonoszságot teszi azoknak az életét is.de a változtatás lehetősége adott mindenkinek.

2011. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

ezen én is elgondolkodtam már rég. Ha a Sátán az abszolut gonosz szeretett volna lenni, akkor az első lépése az lett volna, hogy elpusztítja önmagát. Szal, de ő nem a feladatát teljesítette, hanem az angyalok fölé akart kerekedni tiszta önzésből.

Szal a rossz magát szereti, mást nem. Tegyük fel, hogy a rossznak mindene megvan, szal ő van a hatalmon, és nincs mi megállítsa. Tegyük fel, hogy tud életet adni.

Szerintem azt tenné, hogy örök életet adna mindenkinek, hogy örökké kínozhassa az élőlényeket, mert neki az jön be hogy behódoljanak neki.

A második bekezdéstől csak elméleti szinten vezetem a dolgokat, nem utalok semmire ami a valós világban van. Szerintem az abszolut gonosz kreálna dolgokat, majd elpusztítaná őket, ha nincs mi megállítsa. Szerintem jó nélkül is létezne gonosz, csak nem lázadna. Elvégre, ha nincs mi ellen, akkor minek?

Tegyük fel, hogy a Földön egy ember létezne, az meg gonosz lenne. Egy beteg állat ölne állatokat, vágna fákat(de nem lenne annyi esze, hogy atombombát készítsen és robbantgasson), fantáziavilágban élne, horror filmeket nézne, stb.. mégis a Föld fent tartaná, mert nem tud annyi kárt tenni, ami megbontaná a bolygó egyensúlyát. Szal egy szervezetnek egy beteg sejt nem okoz gondot(esetleg egy vírus igen, ami nem az emberi szervezethez tartozik, és az más téma. csak pl. akkor van gond, ha pl. egy adott szerepben nagyon megfogyatkoznának a sejtek, mint pl. a létfenntartáshoz szükséges idegsejt mennyiség, vagy a hasnyálmirigyben az inzulintermelő sejtek.<-ha 10% a kipusztul, semmi baj, ha 60%-a, akkor már 1-es típusú cukorbetegség.. ugyanúgy a máj is csak akkor jelez, ha már 80%-a nem működik, addig az ember sem vesz észre semmit, de akkor már nagyon veszélyes)

a vírust itt úgy hozom fel, mint az ember, aki tud atombombát készíteni, vagy megannyi 5lete van, hogy lehetne minél több kárt okozni. A vírusok sem egyformák, a gyógyír sem egyforma rájuk. Pl. az AIDS vírus, ami a szidát okozza, képes tönkre tenni egészen az ember immunrendszerét, de amúgy egy nagyon gyenge vírus, egy egyszerű kézmosás is elpusztítja.. más vírusoknak és baktériumoknak már 60-90C° kell, hogy elpusztúljanak.


00:02 Szal az emberi szervezet is képes elviselni baktériumokat, vagy mérgeket, mint pl. a nikotin a cigibe és hozzászokik.. egy bizonyos szintig, és az is függ az immunrendszertől, és többi tényezőtől is. Más dolog, hogy ezek lerövidíthetik az életüket.

És egy pár nem működő, vagy kipusztult sejtet is. A szervezet több sejtből áll, azért hívják szervezetnek. Sejtek-> több szövettípus >> szervezet

ha egy szerv 50%ban nem működik, és megterhelik, akkor még nagyobb baj lesz.


LastOne.Left: nagyon értékelem mindig ezt a sok filózást, de hidd el, hogy soha nem lehet egy általános igazságot kialakítani.

Mindenki másképp látja a dolgokat, mindenkinek megvan a saját "szeme".

"Hát ha belemélyedünk, olyan nincs is, hogy gonosz...ez inkább téves jónak minősül, az abszolút jó abnormális megnyilvánulásának, mivel a gonosztevő azért teszi azt, mert azt hiszi az a jó, hiszen nem ismeri az abszolút jót, " van olyan is, amikor valaki tudatosan tesz rosszat; igen pl. tudja valaki, h pénzt lopni rossz, és mégis teszi. Ezért vannak a szülők és a lelkiismeret, hogy az ember meg tudja külömböztetni a rosszat a jótól. Amúgy úgy is lehet rosszat tenni, hogy nem bűn, de a lelkiismeret akkor is működik, pl. összetörsz valamit s bánod, vagy bennehagytad a kulcsot a kocsiba és ellopták, vagy megsértesz valakit akaratod ellenére. Szerintem nagyon sztupid az az elmélet, hogy cselekedd a rosszat, hogy tudd milyen, hogy tudj tanulni belőle. Én sem öltem meg senkit, és nem is fogok, hogy lássam milyen és ellopni sem fogok egy kocsit, mert azért van az embernek egy belső éne, hogy tudja ezeket.


"mint a távol-keleti JinJang jel, ott a kör teljes egésze az Abszolút Jó, a fehér rész a Jó és a fekete a Rossz., de az egész maga JÓ, méghozzá az Abszolút Jó." Jing Jang a harmóniát jelképezi. Férfi/ nő, nappal/éjszaka, jó/rossz. Az nem azt jelenti, hogy a JingJang egésze az abszolut jó. Pl. a nappal/éjszaka csak azért jelent harmóniát az ember és az élőlények számára, mert a Földi élővilág úgy van teremtve, hogy pihenésre van szüksége. A szellemi lényeknek nincs szükségük alvásra, tehát egy szempontból nincs szükségük az éjszakára, tehát ebben az esetben a Jangra? Szal az ember teremtése előtt nem volt szükség alvásra sem, ezt a szimbólumot is csak az emberek találták ki), nem kell szentírásnak venni. Nem mindennek muszáj ellentétesnek lenni. Pl. a sötétség s a fény sem ellentétesek, sötét ott alakul ki, ahol nincs fény. A sötétség semmi. És tökéletes élet ott van, ahol nincs rossz, tehát a Jang hiányzik. Akkor ott marad a Jing, a jó. S bűnbeesés előtt, akkor jó/rossz értelemben nem létezett Jang, akkor azt jelenti, hogy akkor a világ nem volt tökéletes, vagy mi?

2011. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

12:09


"Én sem a sátánról beszéltem,mint létezőről.

a létezés nem áll ellentétben az abszolut gonoszsággal,hiszen gonoszság létezik.Isten nem törli el,tehát fenntartja.láthatod,hiszen van rá példa a világban.(de mit is nevezel konkrétan abszolut gonosznak?)"


A gonoszság létezik, de én az abszolút, teljességgel gonoszról beszélek. Az ember nem lehet abszolút gonosz. Gonosz lehet, de nem abszolút. Valaki írta, hogy az abszolút gonosznak el kell(ene) pusztítania önmagát is, hiszen annak aki teljesen, tökéletesen gonosz (ha személyről van szó), annak saját magát is gyűlölnie kell, és mindent el kell akarni pusztítania, beleértve önmagát is, nem? Hiszen azért abszolút gonosz és nem "csak" gonosz.

2011. júl. 25. 13:07
 16/20 anonim ***** válasza:

egy másik kérdés, hogy magát is kell gyűlölnie az abszolut gonosznak, vagy csak minden mást, ami körülötte van. 12:24 vagyok.

pl. ha magát is gyűlölné, akkor nem létezne önzés. S az önzés is egy rossz tulajdonság. Vagyis szerintem kb 70%ban, mert ha magadat szereted, az életet is szereted és szeretni is tudsz olyan dolgokat, ami neked jó.

Így megint ott lyukadnánk ki, hogy az abszolut gonosz elpusztítaná önmagát. szal szerintem ez van

Sátán lebukott, mert ő nem abszolut, nincs abszolut, vagy eddig senki nem volt abszolut :] elméletben viszont van..

2011. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akkor mi az abszolút gonoszság meghatározása? Végtelen önzés?
2011. júl. 25. 17:11
 18/20 anonim ***** válasza:

leírtam már. utolsó válasz, hatodik sor :)

csak az van, hogy nincs olyan személy, még a Sátán sem töltené be az abszolutot szerintem

2011. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

12:24


Na most ha nincsen általános igazság, akkor bizonyára Isten sincsen és abszolútum sem, De ha van, és esetleg ezt valaki megtapasztalja, bizonyosság szerez róla, akkor kétségessé válik e dolognak a nemléte...egyébként ami létezik az egy komplett Egész, ami teljes, tehát maga az abszolútum, így kétségessé is vált ennek a nemléte...ha pedig valaki képesé válik ezt elismerni, belátni, és képes az Egész szemszögéből vizsgálódni, akkor ugyebár az általános igazságot fogja mondani. Szerintem van sok ilyen ember.


A tudatos gonosz tevéssel kapcsolatban egyetértek veled, tényleg lehet tudatosan a rosszat tenni, de aki ilyet tesz, annak nincsen teljes tudatában az a bizonyos "abszolút jó", mert ő csak két pólust lát, de az ezeket magába foglaló "entitást", az egészet pedig nem. Ezt hívják dualisztikus gondolkodásnak.

Egyébként, hogy benne hagytad a kulcsot a kocsiban és ellopták, vagy megbántottál valakit azt sajnálod, "megbánni" nem egyenlő a "sajnálnival". Megbánni azt jelenti, hogy megérted hibát követtél el, és NEM csinálsz lelki ügyet belőle, hanem tanulsz abból és elengeded...ezzel fejlődsz tovább, de ha sajnálkozol, bánkódsz, szomorkodsz, akkor legközelebb elér ugyanúgy a hibázás. Amúgy én nem mondtam sehol sem azt, hogy cselekedd a rosszat, hogy tudd mi a jó, én azt mondom, hogy a rossznak azért van jelenléte, hogy a jó, s ezáltal az abszolút jó felismerhető legyen...:)


A Jinjang pedig pont a viszonyítottságot tükrözi, s nem a harmóniát, a harmónia együttműködés, a rossz nem fér meg a jóval, de ezt te is tudod, ahol fény van ott sötétség nincs...egyszerűen két dolog viszonyulása, aminek az abszolútum szolgál alapként...biztos ismered azt a kifejezést, hogy "nem jut érvényre, de létezik"...tehát rossz az mindig van, a kezdetekben is volt rossz, de semmit nem működött. Az egészhez hozzátartozik a rossz is, és a jó párja, ahogyan a férfinak a nő, a nappalnak az éjszaka, a világosnak a sötét, az illúziónak a valóság...de van valami, ami mindezeket felöleli, és a Jinjang eetében maga a teljes szimbólum az, amiben fellehető a dualitás, de nem az a végső igazság, hanem az Osztatlanság...szóval a Világ alapban tökéletes, sőt még most is...pont ebben rejlik a tökéletessége, minden egyes "egyed" tökéletes. :)


Kérdezőnek.


Ha az abszolút gonosz alatt azt érted, hogy csak a gonoszságra képes(de nem úgy gondolsz rá, mint abszolútum), akkor az nem elpusztítja magát, inkább megszünteti, a gonosz tevékenykedésnek van kezdete, így végének is lennie kell, ami ebben a formátumban abszolút gonosz lenne, az egyszerűen nem tudna működni, de az emberek esetében ahol van egyetlen csepp jó is, ott bizony működőképes. Pont ezért van az, hogy ha Isten szemszögét nézzük, hogy benne, hozzáállásában, jellemében nem tud működni a gonosz, mert benne abszolút értékű.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sajnos az abszolút hülyeség nem. :)
2011. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!