Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tudományos tények...

Milyen tudományos tények vannak, amelyek a Bibliát látszanak igazolni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 23:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Tudomány üti a vallást. A tudomány mindig a vallás ellen van, mivel a vallás nem racionális.
2011. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Én értem, mire gondolsz. Például olyanokra, mint hogy a teremtés virágnyelven pontosan leírja az evolúciót, ha a napokat bizonyos nagyságú időegységeknek vesszük. Vannak ilyen dolgok benne, de ezek nem a Bibliát igazolják, hanem azokat az ősi vallásokat, amiknek elemeit összelopkodták és megmásítva belerakták a Bibliába.
2011. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Ősrobbanás - Kezdetben teremté Isten a fényt. A világosság volt legelőszőr.


Most így nem tudok többet írni, de sok van. Mire vagy kíváncsi konkrétan.

2011. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Egy előző kérdésemnél írta az egyik hozzászóló, hogy kérdezzem ezt meg. De engem is érdekelne. Nem vagyok hívő, de ha már így felmerült, meghallgatom, elolvasom.
2011. júl. 30. 23:53
 5/19 A kérdező kommentje:
ma 23:50 Bármire és mindenre. :)
2011. júl. 30. 23:53
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

"Ősrobbanás - Kezdetben teremté Isten a fényt. A világosság volt legelőszőr."

Francokat! Az ősrobbanáskor nem volt fény! Csak hő és energia, az első fénysugarak a kezdeti csillagok "bellobbanásokor" gyúlladtak ki.

2011. júl. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6%

Gyakorlatilag sok minden.


A tudományos körökben ismert Intelligens Tervezés is. Egy magasabb rendű intelligencia hozta létre az életet és magát az evolúciót is. Vannak akik szerint még evolúció sincsen, hanem Devolúció illetve nem tudom magyarúl hogyan fordítják.


Az Ősnyelv valaha a magyar volt, amit kimutattak egy vizsgálaton amit később titkosítottak, tehát a paradicsomban ami Atlantiszon volt magyarúl beszéltek.


Most így nem jut eszembe több csak kapásból felsoróltam. A legismertebb az ősrobbanás. Isteni metafóra a fény, amely az életet jelenti. De valójában is így volt.

2011. júl. 31. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

04:04


Íme, mikor a tudatlanság a naivsággal kereszteződik :) Ilyenkor hálát adok az égnek, amiért éveken át tanulmányoztam a vallásokat, és így reálisan tudok rájuk tekinteni, nem ilyen hiszékeny szemmel ;)

2011. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Amely benned is lakozik a szeretet amelyet atyátoktól (Jézustól)kaptatok ajándékul.


Ugye elég bizonyíték.Béke veled!

2011. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
"Bizony, bizony, mondom neked: Aki nem vízből és (Szent)lélekből születik, az nem megy be az Isten országába. 6Ami a testből születik, az test, ami a Lélekből születik, az lélek. 7Ne csodálkozz azon, hogy azt mondtam: újjá kell születnetek. 8A szél ott fúj, ahol akar, hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön és hova megy. Így van vele mindenki, aki a Lélekből született." 9"Hogyan lehetséges ez?" - kérdezte Nikodémus. 10Jézus így válaszolt: "Izrael tanítója vagy, és nem érted? 11Bizony, bizony, mondom neked: arról beszélünk, amit tudunk, s arról tanúskodunk, amit láttunk, mégsem fogadjátok el tanúságtételünket. 12Ha földi dolgokról beszélek, s azt sem hiszitek, hogy fogjátok hinni, ha majd a mennyei dolgokról beszélek? 13Senki sem ment föl a mennybe, csak aki alászállt a mennyből: az Emberfia (aki a mennyben van). 14Amint Mózes fölemelte a kígyót a pusztában, úgy fogják fölemelni az Emberfiát is, 15hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen. 16Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen. 17Nem azért küldte el Isten a Fiát a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvösséget szerezzen a világnak. 18Aki hisz benne, az nem esik ítélet alá, aki azonban nem hisz, már ítéletet vont magára, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiában. 19Ez az ítélet: a világosság a világba jött, de az emberek jobban szerették a sötétséget, mint a világosságot, mert tetteik gonoszak voltak. 20Mert mindenki, aki gonoszat tesz, gyűlöli a világosságot, s nem megy a világosságra, nehogy kiderüljenek a tettei. 21Aki ellenben az igazsághoz szabja tetteit, a világosságra megy, hadd derüljön fény a tetteire, amelyeket az Istenben vitt végbe."
2011. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!