Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tudományos tények...

Milyen tudományos tények vannak, amelyek a Bibliát látszanak igazolni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 23:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag sok minden támasztja alá a Bilbliát & több mint hinnétek. Egyetemet végeztem é s tudom. Sok ilyennel találkoztam, ami alátámasztja, de nem lehet mindent ide leírni.


Lényeg az, hogy a templomokban és sok helyen az ünnepekkor, akár a húsvéti vagy karácsonyi misén, sok értelmes közszereplőt is látsz és diplomás embereket is, akik nem véletlenűl hisznek Istenben.

2011. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Azért mégiscsak felsorolhatnál pár dolgot, ha már ennyire magabiztosan állítod azt, amit.
2011. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Már az előbb felsoroltam. A Bibliából sokan merítettek, tudósok és a világ minden tájáról gondolkodó emberek. Az özönvíz is beigazoldódott és Noé bárkáját is megtalálták valahol.
2011. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

ma 04:04

„Az Ősnyelv valaha a magyar volt, amit kimutattak egy vizsgálaton amit később titkosítottak, tehát a paradicsomban ami Atlantiszon volt magyarúl beszéltek.”

1, Ha titkosították, hogy a magyar volt az ősnyelv, te honnan tudsz róla?

½ A magyar nem lehetett ősnyelv.

2. A paradicsom helye le van írva a Bibliában, és az nem Atlantisz. Egy folyót még te magad is be tudsz azonosítani a leírásból. Ez pedig az Eufrátesz.


18:04

„Gyakorlatilag sok minden támasztja alá a Bilbliát”

„a templomokban és sok helyen az ünnepekkor, akár a húsvéti vagy karácsonyi misén, sok értelmes közszereplőt is látsz és diplomás embereket is”

Mindenkinek maga dolga miben hisz, lehet 8 általánosa, diplomája, lehet közszereplő vagy nem. De pusztán, hogy ők is hisznek, nem ad sok támpontot, bizonyságot

2011. júl. 31. 23:29
 15/19 anonim ***** válasza:

A Biblia nem egy tudományos könyv, de néha érint ilyen témákat:

pl. régen, még akár jó pár száz évvel ezelőtt is abban hittek az emberek, hogy a föld lapos. Ellenben Ézsaiás, aki i.e. kb 700-800 körül élet úgy írt a földről, hogy kerekség. Attól függ melyik bibliafordítást nézed. Egyik fordítás úgy adja vissza a kereség szót, hogy globusz. Ézsaiás 40:22.


másik pl.


Szintén régen több-száz évvel ezelőtt az "okos" emberek azt hitték, hogy a földet két elefánt tartja, akiket egy teknőst tart stb... Jób könyvében ami kb. i.e. 1500-1400 között íródott, azt írja, hogy a 'semmire van felfüggesztve'. Igaz akkor még nem létezett a gravitáció kifejezés, ezt írták le ilyen egyszerűen.


Az evolúciót soha nem fogja megmagyarázni a Biblia. A teremtés könyve leírja, hogy mindent Isten irányított. Érdemes megnézned egy dokumentum filmet: Az élet rejtélyének megfejtése. 100% tudomány és a benne szereplő professzorok kifejtik, hogy miért hülyeség az evolúció!

2011. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Valamivel nagyon kevered... Ez egy Discovery film ha jól tudom. Semmi köze hozzájuk. Gondolkozz mielőtt írsz!
2011. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Már az alcíme is az, hogy "Film az intelligens tervezésről". Tudomány címszó alatt ilyet bajosan keresgél az ember.
2011. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Aha. De ha megnézed láthatod, hallhatod, hogy még az Isten szó se nagyon hangzik el benne. Mind1... :P
2011. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
jób 26,7 a föld az űrben lebeg. csak érteni kell a régi nyelvezetet... károli forditásból néztem.
2015. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!