Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megbocsájtható bűn vagy...

Megbocsájtható bűn vagy pokolra kerülök?

Figyelt kérdés
Szerintetek a homoszexualitást Isten megbocsájtja nekem? Nem tudok ez ellen tenni a mai napig is küzdök, de nővel nem tudok olyan boldog lenni mint férfival. Én így vagyok boldog, nem k*rválkodom, nem b*sz*tom meg magam minden 3ik fiúval semmi ilyesmi. Ez halálos bűn? Már ezért a pokolra kerülnék? Miközben jó embernek tartom magam és csak ezért kerülnék oda? :( Okosak, vallásosak segítsetek nekem! :)Hiszek Jézusban hisz meghalt értünk és kérem az Istent segítsen nekem javuljak meg. Olyan nehéz az egész..:( 16/F
2011. júl. 31. 13:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj, ha megpróbálsz heteroként élni, azzal csak magadnak és a környezetednek okoznál fájdalmat és valószínűleg depresszióban élnéd le az életed. Ez vagy te, ezt dobta gép, fogadd el és legyél boldog. Ha jó ember vagy, nem fogsz a pokolra kerülni:)

19/f

2011. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem attól függ, hogy pokolra kerülsz vagy sem, hogy meleg vagy, vagy sem... Az a lényeg, hogy jó ember legyél.

Gondolj bele, ha mindenki a pokolba kerülne, aki a szexben megcsinál egyes dolgokat, és nem csak az utódnemzésre koncentrál, akkor mindenki a pokolban lenne.

2011. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Ha te ezért pokolra kerülsz, akkor a pedofíl papok hova?
2011. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Rájössz, hogy nem kitalált dolgok alapján éld az életedet, elfelejted a hülye pokol dolgot, és máris sokkalta boldogabb lesz az életed.
2011. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%
Ez már kb a harmadik kérdésed ebben a témában, és szinte szóról szóra ugyanazt kérdezed...
2011. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
33%

Róm1:26-28

"Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

És a miképen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek"


Az ítélet nem a mienk, de bűn, és ezt te is tudod...

2011. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
23%

Ha ismered az evangéliumot, akkor tudod a válaszokat is. Tudod, hogy nincs Isten előtt kis bűn és nagy bűn, megbocsátható és megbocsáthatatlan bűn. Csak bűn van. Meg nem bánt bűn és megbánt, megbocsátott bűn (ami ezért már nincs is többé). Azt is tudod, hogy nem az kerül be a Mennybe, aki jó volt. Hiszen Isten előtt nincs jó ember, mindenki követ el bűnöket. Bűn Isten előtt a homoszexuális kapcsolat, ahogy bűn a házasságtörés, lopás, harag, irigység, bálványimádás (pénzisten, számítógépisten stb)... De minden MEGBÁNT bűnre van bocsánat Krisztusban, ahogy te is írtál róla.

Nehéz küzdelem lehet, amiben élsz. Mindenesetre minél jobban megerősíted ezt kapcsolatokban megélt homoszexuális aktusokkal, annál nehezebb lesz.

16 évesen egy keresztyén hívő fiúnak semmilyen szexuális kapcsolat nem kéne legyen, hiszen 16 éves korra ritkán sikerül megtalálni az Istentől rendelt társat. Te pedig, ha jól értem, túl vagy dolgokon. Bár nem világos, hogy miken is.

Tudod, hogy Istennek nem ez a terve veled.

Szeretnél változást. Saját erődből biztosan nem fog menni.

A homoszexualitásnak legkevésbé a genetika az oka. Nagyrészt rossz szocializációs hatások (főleg az apa rossz viszonyulása), lelki sérülések vannak a háttérben. Ezeknek a hatásoknak, sérüléseknek mögé lehet menni, és Krisztusben lehet gyógyulást kapni, változtatni a rossz beidegződéseken. Ez persze sokkal összetettebb annál, ahogy én ezt most leírtam. Ha tudsz angolul, itt tudsz utánaolvasni:

[link]

2011. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű lelked van. Komolyan mondom. :)

Kérd az Istent továbbra is és segíteni fog neked.


14/l

2011. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Figyeljél, a haverság és az intimitás két teljesen különböző dolog...
2011. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%
Pokolra biztos nem jutsz, mert nem ártottál senkinek.
2011. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!