Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pogány vagyok, a pokolra jutok?

Pogány vagyok, a pokolra jutok?

Figyelt kérdés
Egyre többet olvasok a pokolról hogy milyen kegyetlen, főleg a tüzes tó! Félek hogy pokolra jutok, tényleg ilyen volna a megváltó? Vagy az Isten? Hogy ennyit számitana a vallás? A kereszténység? A Zsidóság és egyéb? Hogyha az ember jó és jó dolgokat tesz az életben akkor is pokolra jut a vallásától függően? De az én fő kérdésem hogy a pogányokkal mi fog történni haláluk után ..
2011. aug. 8. 16:52
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Isten azért teremtett volna minket hogy végig szenvedjük életünket hogy milyen vallásúak is legyünk? Nem hinném ..


Ez a videó volna az ami kinyitotta a szememet ez a téma felé:

http://www.youtube.com/watch?v=uCdxvp91ix0


Nagyon ajánlom hogy nézze meg mindenki végig és figyelmesen!

2011. aug. 8. 16:54
 2/30 anonim ***** válasza:
16%
Persze, hogy oda jutsz !
2011. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Hailey13 ***** válasza:
37%
nem is tudom.. inkább nem mennék bele, úgyhogy csak ennyi: ha pogány vagy, nem hiszel Istenben (legalábbis ABBAN az Istenben) , tehát nem kerülsz se a pokolba, se sehova. bár érdekes, mert ha tegyük fel van pokol/menny, akkor nem kerülhetsz a nagy semmibe. nem tudom, hagyjuk, ááááh:D
2011. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%

nem.

Kamu az egész.

2011. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
39%
Nem létezik pokol.
2011. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 yuda ***** válasza:
90%

Úgy gondolom, igazából minden ember tudja a szíve legmélyén, hogy van Isten-és azt is gondolom, minden ember tudja magáról, hogy ő maga nem jó és nem csinált egész életében kizárólag csak jó dolgokat.


Kedves kérdező! ha te magadról azt gondolod jó vagy, akkor vagy önismereti hiányban szenvedsz, vagy beképzelt vagy :D Melyik a rosszabb?


Vajon Igazságos e Isten, ha valaki hall róla, mint itt mindenki, aki akár csak az én írásomat is elolvasta- szóval igazságos e Isten, ha hallotok róla és mégis elutasítjátok, vagy azt mondjátok ostobaság az egész?

Ha ezután pokolba kerül valaki, akkor Isten a hibás, holott Ő figyelmeztet mindenkit, hogy bánják meg, vallják meg a bűneiket. Ismerjék be van Isten, térjenek őhozzá a gonosz útjaikról?!

Miért Isten lenne a hibás, ha tudjátok az utat, és elutasítjátok? Így nem a ti felelősségetek?

Akkor ki nem igazságos?

2011. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


pokol= az a hely, ahol nincs Isten és nincsenek emberi kapcsolatok


"sírás és fogcsikorgatás" ahogy Jézus mondta. Itt a Földön még van lehetőséged kapcsoltban lépni Istennel, ott már nem lesz. Ettől pokol a pokol. Ott nincsenek barátok, NINCS SZERETET. Ami ugye Isten találmánya. (Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet. 1Jn4,8)


Istennek nem célja, hogy a pokolra kerülj, (mivel szeret Téged is attól függetlenül, hogy Te hogy érzel iránta) de a Mennyországba csak azok kerülnek: akik hisznek benne. Azt hiszem ez logikus. Hiszen a Mennyország egy olyan hely, ahol majd Istent az ember végre színről színre láthatja. És olyasvalaki, aki nem is hisz a létezésében sem, miért vágyna ilyesmire s miért érdemelné ezt, ráadásul mit is keresne ott?


Arra a kérdésedre, hogy ilyen volna-e a Megváltó ezt mondanám: Ő meghalt azért, hogy ne legyél pogány, hanem megértsd, hogy Ő szeret Téged. S így nem kéne a pokolra jutnod, ugyanis Ő NEM EZT SZERETNÉ. Mivel ő szenvedett helyetted. De dönteni Neked kell...

2011. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
48%

Ha pogány lennél akkor eleve hülyeség lenne a kérdés mert nem hinnél pokolban. én vallásos vagyok de a pokolban 6 éves korom óta nem hiszek. nem akarok rosszat mondani a keresztényekre. ha szerintük tényleg ilyen egyszerű az egész h az ember meghal és ha jó volt egy szép helyre kerül, ha pedig rossz akkor egy csúnya helyre, az az ő bajuk.

A te kérdésed inkább az h mi fog történni a pogányokkal a keresztény vallás szerint. és igen a keresztény vallás szerint a pogányok a pokolra jutnának, de ez egy humbug. a kereszténységnek már a középkorban el kellett volna avulnia.

2011. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
10%
Nem olyan rossz az. "Lehet, hogy a Mennyország szép hely, de a Pokolban több az ismerős."
2011. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 krameri ***** válasza:
100%

pogány alatt mit értesz?

ősi nemzetiségi istenségeket imádsz, nem a keresztények istenét?

Ha úgy van, akkor tégy úgy, élj úgy, ahogy a vallásod megköveteli, amiről tudod, hogy jó.


Ez egy irtó mocskos videó! Ilyet, hogy az egyik nem mesélt Jézusról a barátjának, és ő emiatt jutott a pokolba, mert oda csak hívők juthatnak...

Sok keresztény felsőbbrendűnek hiszi magát a többi embernél, mert a saját vallása szerint csak ő juthat a Mennyországba, a többi vallású nem. Emiatt a többi ember tudatlan halálraítélt, de ő annyira jóember, hogy megkönyörül rajtuk, és felvilágosítja az embertársait, ezáltal még tökéletesebbnek érzi magát, hogy hány embert megmentett az örök kárhozattól.

Erről szól ez a videó is, motivációt ad, hogy menj, te is erőltesd rá 1-2 emberre a hited, különben te leszel majd a hibás, ha meghal, és pokolra jut, mert nem meséltél neki Jézusról. Mondhatni zseniális, a jókeresztény emberekben lelkiismeret furdalást kelt, ezt le is írja a videó feltöltője: ˝ösztönöz arra, hogy evangelizáljunk.˝

Én keresztény vagyok, és tudom, hogy az igazi kereszténység nem erről szól. Jézus egyáltalán nem ezt tanította, ez már valami elfajzott gondolkodásmód, ahol az emberek már csak önfényezésből tesznek jót. A videó nem arra sarkall, hogy megments valakit a kárhozattól, így jobb legyen neki, hanem hogy 'megments valakit a kárhozattól' hogy neked jobb legyen.

És ha nem elég erős a hited a vallásodhoz, akkor ilyen könnyen be is fűznek, egyből minden más vallásúban felmerülhet a kérdés, Akkor én pokolra jutok, csak mert nem az ő vallásuk szerint élek? a válasz természetesen NEM. Éljél jól, becsületesen, tisztán, ahogy belül megítéled hogyan kell, de ne azért, mert valaki azt mondja, hogy ha nem így élsz, akkor halálod után szenvedni fogsz, hanem azért, mert belül érzed, tudod hogy így kell élned.

2011. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!