Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek Istenben?

Hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 22:07
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim válasza:
51%
nemhiszek Istenben
2009. ápr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim válasza:
51%
Nem.
2009. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim válasza:
80%

Igen, természetesen!


Követi is piciny családom Jézus tanait!

2009. ápr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
65%
Én kb 1.5 éve! Azelőtt ateista voltam , de annyiszor fohászkodtam, azóta is, hogy nekem minden bejött! Tehát, sztem van Isten!!!
2009. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
95%

"én Istenben (vagy legalábbis valami felső uralkodóban és irányítóban) hiszek, de a hitben nem. Nincs semmi bajom a hívőkkel, de véleményem szerint akárki is Isten nem az a "vágya", vagy nem azt várja el, hogy nyalizzunk neki.. de persze mindenki azt hisz, amit akar, és tényleg nem szeretnék senkit megbántani ezzel a válasszal"


szerintem a hit nem nyalizás,ezt nem értem:) meg szerintem a hívők többsége nem nyalizik.Az nyalizás,ha imádkozol,vagy hálát adsz valamiért?Vagy az,ha például felajánlod a szenvedésed valakiért,akit szeretsz?

2009. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
81%

"szerintem a hit nem nyalizás,ezt nem értem:)"


Nem az vagyok, aki ezt írta, amire válaszolsz, de erre én is felelhetek: a nyalizás a "dicsőítsük az Urat" kezdetű dolog.


"Az nyalizás,ha imádkozol"


Nem, az kuncsorgás...


"vagy hálát adsz valamiért?"


...az meg csak simán hála. Ez nagyjából az egyetlen jó és elismerésre méltó dolog az egészben; az mindig jó, ha hálás az ember azért, amije van.


"Vagy az, ha például felajánlod a szenvedésed valakiért, akit szeretsz?"


Az meg már mártíromkodás, és elég undorító egy dolog.

Képzeld el, hogy odajön hozzád valaki, és azt mondja, hogy kínozd meg őt, de cserébe adj tízmillió forintot a húgának. Te belemennél?

Ugye, hogy nem.

Ha meg akarod adni azt a tízmilliót, akkor úgyis megadod, és ehhez semmi szükség arra, hogy megkínozd azt a szerencsétlent. Ha meg nem akarod megadni, akkor már eleve értelmetlen az egész.


Az egész imarendszer úgy, ahogy van, nagyon "kapitalista" - mert ugye elvileg minél többen imádkoznak valamiért, az annál hatékonyabb... Plusz egyben sértés is Istenre nézve, mivel ha valamiért imádkozol, azt feltételezed, hogy Isten NINCS TÖKÉLETESEN TUDATÁBAN annak, hogy mire van szükséged neked vagy bárki másra, és ezért meg kell mondanod neki.


Holott ha Isten tényleg mindentudó, akkor nagyon is tudja, már azelőtt, hogy elimádkoznád. És ha meg akar segíteni, akkor úgyis meg fog, ha meg nem, akkor nem.

2009. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
86%
Persze tudod néha jó ha van akivel megbeszélhetsz valamit amit másokkal nem igazán tehetsz!!! Próbáld ki! Pl: el ha én félek akkor mindig keresztet vetek ettől mindjárt jobban érzem magam.
2009. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
81%
A placebo-hatás valóban csodákra képes... :)
2009. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim válasza:
83%

Naja, placebo hatás... ez ott volt!:)

am persze, hogy hiszek istenben,! Én vagyok!:)

De komolyra fordítva a szót... Istemn szerintem egy rendezőelv.

Most pedig megmagyarázom ezt... Véleményem szerint annyi az egész, h amikor az emberek megtanultak gondolkodni, egyszerűen felismertek mindenféle szabályt és törvényt a világban. de mivel emberek voltak, ebből következően pedig én-tudattal is rendelkeztek, mi mást tehettek volna, mint hogy magukhoz igazítva, magukból kiindulva, a maguk esze járása és tudása alapján személyisége(ke)t adtak az egésznek... Hiszen minden annyira logikus volt, hogy - gondolták ők- nem lehet ez másképp, mint hogy valaki, valami emberszerű lény (hiszen csak az ember képes gondolkozni) kitalálta, mi hogy legyen. vagyis egyszerűen némiképp felfogható, emberi tulajdonságokkal rendelkező lényekként értelmezték a dolgokat. Így alakult ki a hit, amit persze aztán jól megspékeltek mindenféle filozófiával, eszményi világképpel (pl menyország, ami egyszerűen csak az ember legfőbb céljának, az örök boldogságának ígérete). És míly meglepő... Minden vallásban ott a jó és a rosz, vagyis két pólusú a világ, legalább is az emberi logika szerint. holott sehol másutt a természetben nincs ez így... se az állat, se az emberi világban.

de hogy a kérdésre is feleljek... Nem, nem hiszek istenben, csak a világban működő természeti erőkben. Ahhoz viszont nem is kell hit, hiszen ezek tények...:)

2009. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim válasza:
90%

Én egyáltalán nem vagyok Istenfélő.

Pedig elegge vallasos csaladban nevelkedtem.


Ugy vettem eszre, hogy ami "megmagyarazhatatlan", "felfoghatatlan" azt rafogjak az emberek valakire, pl. legkezenfekvobben az Istenre.

Gondolok itt a teremtesre, vilagurre, "meghallgatott" imakra, stb.

Lehet tobben kene bizzanak sajat maguk erejeben, kepessegeben, mint Isten letezeseben.


A vonzas torvenye mukodik! Rajta! Imadkozzek az ember fia!


De hiaban varunk osszekulcsolt kezzel, imadkozva napestig, ha mi magunk nem teszunk lepeseket annak erdekeben, hogy legalabb kozelebe keruljunk az ahitott "sultgalambnak".


Sokan varjak a segitseget Istentol, amikor - szerintem - tulajdonkeppen Isten sajat bennsoiben letezik mindenkinek.


Ez egy elegge kimerithetelen kerdes azonban!!! De jo kerdes!!!

2009. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!