Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallás. Honnan tudja az...

Vallás. Honnan tudja az ember, hogy a megpróbáltatások, amiket átél, Istentől kapott keresztek-e, vagy nem?

Figyelt kérdés

Pl. az elmúlt év volt a legrosszabb az életemben. 6 embert is elveszítettem, akik hozzám közelálltak (4 meghalt).

Nemrég rákos bőrrészt vágtak ki a hátamból és hormonzavaraim is vannak.

Akkor szegények vagyunk (néha úgy ennék én is valami finom péksüteményt tízóraira a szokott vajaszsömle helyett).

Mintha nem lenne elég, pár utálatos csaj folyton beszólt a ruháimra, amiért nem márkásak, az osztályban 3 kivétellel mindenki letette a jogosítványt és ezzel hencegtek...nekem mindig álmom volt a vezetés, de sosem valósul meg...

néhány jó barátom elköltözött, ritkán látom őket, akik meg itt vannak, azoknak is rossz, és szomorú hallgatni olyan dolgokat, amikben nem segíthetsz.

egyszerűen semmi nem sikerül, amit elkezdek, munkát sem találok, úgy érzem, egyszerre kaptam ezeket a "kereszteket" és hogy túl sok már.

Ezen is sokat gondolkozok, hogy vajon mi lehet az Istentől kapott próbatétel, és mi az ami eleve is "csakúgy" megtörténne.

Nem vagyok vallásos, csak úgy érdeklődök a dolog iránt, szeretnék erről többet tudni.

Isten mindenkit próba elé állít? és ha igen, egyik embert miért több próba elé, és miért egyszerre? Valakit miért fiatalon, és mást miért öregen?

Mi van, ha az ember úgy érzi, nem bírja tovább? Hogy lehet könnyebben viselni?

Ha valaki fiatalon kap sok ilyet, remélheti hogy idősebb korára talán könnyebb lesz az élete?


2011. aug. 4. 05:02
1 2 3
 1/24 Tyler913 ***** válasza:

Én abban hiszek,hogy Isten senkit sem büntet vagy kínoz.A "próbatételekről" az a véleményem,hogy lehetséges ugyan,de a legtöbbször ez is egy emberi látásmód...Egyszerűen van,amikor nehéz az élet,van amikor rossz dolgokon megyünk át,de ezeket a rossz dolgokat nem kell Istenre fogni.Pont Isten az,aki átsegít a nehézségeken.

Az is lehet,hogy Te magad okozod a nehézségek jó részét a gondolkodásmódoddal,hozzáállásoddal.Ismerek jó,becsületes hívő embereket,akik mégis a negatív gondolkodásuk miatt sok nehézségen mennek keresztül,amelyeket hajlamosak isteni büntetésként vagy "keresztként" felfogni.De leszögezem,amit írtam saját vélemény,lehet,hogy mégis van isteni próbatétel,azonban én a saját életemben nem tapasztalom,vagy nem így fogom fel.

2011. aug. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
azért gondoltam erre, mert sok az olyan dolog, amit nemigazán tudok befolyásolni...és hogy minden egyszerre zúdult rám.
2011. aug. 4. 05:56
 3/24 anonim ***** válasza:

Akár kezet is foghatnánk...!Olyan szerencsétlen az én életem is...Mindig csak a negatívum, jó dolog nem jön, csak rossz és ez borzasztóan lehúzza az embert. Én sem vagyok vallásos, bár jó volna, ha tudnék hinni. Úgy érzem néha, nincs már senki, csak az Úr, aki segíteni tud. Azt hiszem, Isten csak azt az embert teszi próbára, aki hisz Őbenne. Szeretnék jobban hinni,de a Bibliát nemigen értem a nyelvezete miatt. Gondoltam rá, hogy gyülekezetbe kéne menni, de egyedül nincs bátorságom.

Beletörődéssel talán könnyebb lenne elviselni ezt a nehéz életet, de reménykedem, hátha valamikor majd jobb lesz.

2011. aug. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ezeket amiket írtál nem Isten keresztjei.Ellenkezőleg,ezek az ördög művei.Az lenne Isten keresztje a számodra,ha megpályáznál egy számodra kedvező munkakört,és felvennének és mindennap helyt kellene benne állnod.Ez egy feladat amit Istentől kaptál.Vagy jól állsz hozzá,vagy nem.Ez csak egy példa volt a sok közül
2011. aug. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Isteni próbatétel van, de csak annak, aki hisz benne...

Azt már kötve hiszem, hogy ezek ilyen "próbatételek" lennének, az viszont elképzelhető, hogy csak azt szeretné neked megmutatni Isten, hogy Nála van erő és vígasztalás ahhoz, hogy ezeket átvészeld.

06:16, nem tudom, az ország mely részén laksz, de lakóhelytől függően tudnék neked javasolni egy-két gyülekezetet, ahova érdemes egyedül is elmenned, mert nem fognak kinézni. Ha a Bibliát nem érted a nyelvezete miatt, akkor olvasd a Magyar Bibliatársulat által kiadott revideált változatot, az sokkal jobban megfelel a mai nyelvezetnek.

2011. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:52


Köszönöm, elfogadom, ha írsz nekem privátra. Szeretnék gyülibe járni...Pesten,a XXIII. ker-ben lakom.

A próbatételt azért írtam, mert a Bibliában van egy ember /szégyellem, de most nem jut eszembe a neve/ aki a fiát áldozta volna föl. Isten próbára tette, de megfogta a kezét, mikor megölte volna a fiát.

2011. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Isten megengedi a próbákat, hogy erősödj a hitedben. Soha nem fog erődön felül megkísérteni. Az emberrel mindig történnek rossz dolgok, a kérdés csak az, hogy ezt hogyan éled meg. A Teremtő mindig a tenyerén hordoz, ennél nagyobb védelem nem kell. Dolgok pedig nem történnek "csak úgy".


Az a történet pedig Ábrahámmal és Izsákkal esett meg.


manju

2011. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Igen, köszi.
2011. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 pelgrim ***** válasza:
51%

Isten nem tesz próbára senkit, Isten nem egy valaki, Isten egy valakinél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb. És nem próbálja ki teremtményeit, hogy megfelelnek-e, de az ember, mint Isten tökéletes ötlete önmagáról, csak részben valósította meg a számára elrendelt tökéletes isteni ötletet. Onnan tökéletlensége, szenvedése.


A számodra elrendelt tökéletes isteni ötlet a te isteni kiléted, ha hiszed, ha nem ez a Krisztus benned, az Isten egyszülött fia, leánya. Őt, vagyis a saját isteni kilétedet elismerni és kifejezésre hozni az egyetlen helyes Istentisztelet. Vedd tudomásul, hogy a Krisztus végzi benned tökéletes munkáját. Egy ilyen magatartással megközelíted a számodra elrendelt isteni ötletet, problémáid eltűnnek. Ehhez nem szükséges gyülekezetbe járni, Jézus tanításának és életének tanulmányozása azonban sokat segíthet.

2011. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Minden ami velünk történik az Isten akaratából történik, vagy ha nem Isten akaratából, akkor azért mert nem akadályozza meg, eltűri a rossz dolgokat (de nem szívesen teszi!). Isten a rossz és gonosz dolgokból is tud jót kihozni. Ezek az események próbatételek amik által megerősödhet lelkileg az ember.


Ajánlom ezt az online könyvet ami Isten akaratának elfogadásáról szól:

[link]


Mindenki csak annyi megpróbáltatást kap amennyit még elbír. Évekkel ezelőtt nekem is volt amikor annyi bajom volt hogy úgy éreztem hogy ez már sokkal több mint amit kibírok, de így utólag belátom hogy valószínűleg erre mind szükségem volt.


"Mi van, ha az ember úgy érzi, nem bírja tovább? Hogy lehet könnyebben viselni?"


Mt 11,28 - "Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok - én megkönnyítlek titeket."


Ezt Jézus mondja. Hogyan lehet hozzá menni? Úgy hogy imádkozol hozzá (mondjuk a saját szavaiddal). Mondd meg neki hogy felajánlod neki magadat, és kérd hogy segítsen. Ha megkeresztelkednél akkor sokkal több lehetőséged lenne. A szentségimádás során valóságosan jelen van Jézus, ezért ilyenkor is meg lehet látogatni. Az áldozás során testét és vérét is magadhoz vehetnéd (tudom ez furcsának hangzik, de Jézus kérte ezt tőlünk) és ilyen módon is találkozni lehet egyesülni vele.


A karizmatikus közösségekben ismert a lélekben nyugvás ami szintén nagyon sok erőt, kitartást adhat. Ennek során a Szentlélek a saját békéjét és nyugalmát adja az embernek.


A gyónás során pedig megszabadulhatsz a hordozott bűnöktől, amik most lehet hogy nem érzed úgy hogy zavarnának (mivel megszokja az ember), de ha megszabadulsz tőlük az óriási megkönnyebbülést jelent.


Más most nem jut eszembe, remélem valamit azért tudtam segíteni.


Isten áldjon és adjon neked kitartást és vezessen a helyes úton!

2011. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!