Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit is vall erről a keresztény...

Mit is vall erről a kereszténység? Vagy más vallásokról is írhattok.

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok képben. Konkrétan: Elhunytak. ha a lelkük a mennybe kerül, akkor (bocsánat, ilyen világiasan fogalmazom meg)"figyelnek" ránk? Vagy ők egy "más világba" kerülnek, és majd csak akkor láthatjuk őket, és ők is csak akkor vesznek rólunk újból tudomást, ha mi is oda kerülünk?
2011. aug. 4. 23:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok. Úgy gondolom, hogy aki a Mennyben van, az miért ne tudhatná, hogy mi van a földön? Sőt, még közbenjárni is tudnak értünk.


Imádkozni igazából csak Istenhez lehet, a szenteknek szóló "imádság" valójában Istennél való közbenjárás kérése. Tehát kérjük Szűz Máriát, hogy könyörögjön értünk.


A meghalt szeretteink (ha nem kárhoztak el), akkor tudnak értünk imádkozni. De mi is tudunk értük, és ha a tisztítótűzben vannak, ez nagyon nagy segítség a számukra. Akkor ugyanis már nem tudnak magukért semmit tenni, csak kívülről várhatják az imát és a felajánlott szentmiséket.

2011. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:


Ha Jézust, vagy Istent megkérdeznéd az ő vallása az Igazság.


Nekem is ez, nem tartozom egyetlen hazugság valláshoz vagy egyházhoz sem, mint Jézus sem tartozott.


Minden vallás többé kevésbé félrevezető, aki ezekben hisz, az szinte biztosan tévúton jár, mert egy emberek által szerkesztett vallásban, egyházban hisz és nem Istenben, az Igazságban.


Ha valakinek van hallása az Igazságra, akkor aszerint él, de ehhez nem kell semmilyen felekezet híve legyen.


A vallások, az egyházak, felekezeteknek sajnos egyetlen céljuk van, mégpedig ugyanaz, mint a politikának. A széthúzás, megtévesztés megerősítése, hogy a fő célról Istenről elterelje a figyelmet.


Arról, hogy a fentiek milyen létállapotba kerülnek - most így a világvége előtt -, nem érdemes beszélni, mert emberi agy részére nemezen értelmezhető.


Ahogy írtam, nem tud Neked fentről segíteni konkrétan a Te hozzátartozód "lelke" LÉNYE, de az őrangyalod tud.


Imádkozni lehet hozzá, meghallgatásra kerül fent és kapsz is hozzá segítséget, de nem az elhunyttól, hanem Istentől, teremtéssel vagy az angyalok segítségével.



A hittérítőnek MOB-nak:

Budhizmus szintén hamis vallás, mint a többi is. Nem véletlenül ők is álszent módon a külsőségeket, mély hitet hangsúlyozzák, óriás arany budha, repülő 1000 éves démon és más butaságok bálványozása.


Ha ők igazak és szegények lennének, nem a gazdagok által finanszírozott álvallás megtestesítői, akkor miből telne óriás arany budhákra és csilicsáré palotákra?


Nem tudom, hogy kedves mob minek másolgat ide más oldalakról kiollózott hazugságokat, butaságokat és agymenéseket.


Úgy hallottam itt mindenkinek a saját véleményét kellene kifejteni.


Vagy mégsem?

2011. aug. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

kedves 23%-os


Isten áldjon meg téged! nagyon nagy szükséged van rá!


Őszinte részvétem.

2011. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

23% : nem, nem mindenki magánvéleménye érdekelt. vagyis konkrétan az egyes VALLÁSOK-é, amit ugye, az odatartozók is vallanak, elméletileg.

megértem, hogy szerinted mindegyik hamis, de honnan tudod, hogy a tiéd meg igaz? na mind1, engem ez nem érdekel. és még mindig nem azt kérdeztem, hogy ki segíthet nekem fentről, hanem hogy ki hallja ha szólok hozzá, látják/láthatják e az életünket az elhunytak az egyes vallások elméletei szerint.


valaki azt írta, nem tudni melyik felekezettől, „A Mennyben levő emberek nagyon ritkán kapnak engedélyt Istentől hogy lenézhessenek a földre” ; Péter nevű válaszoló azt írta: „A Biblia szerint a halottak "alszanak" és az ítéletre támadnak fel az utolsó napon.”; egy katolikus szerint, nem látnak semmit a földi életből, max kivételes esetekben és elvileg ez az egyház tanítása (?); egy másik katolikus hívő meg azt gondolja(bár úgy írta, csak ő gondolja), miért ne látnának?

tudom, hogy egyéneknek lehet ettől eltérő véleménye. nem kötekedni akarok, de a katolikusok szerint melyik az "igazi"? - mit tanítanak erről?


bocsánat, csak kíváncsi vagyok


a buddhizmusról meg mindjárt olvasok. :)

2011. aug. 8. 12:59
 15/17 anonim ***** válasza:

"egy katolikus szerint, nem látnak semmit a földi életből, max kivételes esetekben és elvileg ez az egyház tanítása (?)"


Ezt én írtam, és magánkinyilatkoztatások alapján alkottam a véleményemet.


A katekizmusban csak ennyit találtam:

"633 A halottak honát, ahova a meghalt Krisztus alászállt, az Írás

alvilágnak, seolnak vagy hádésznak[1077] nevezi, mert akik ott vannak,

meg vannak fosztva Isten látásától.[1078] A Megváltóra várva ebben az

állapotban voltak az összes megholtak, gonoszok és igazak

egyaránt,[1079] ami nem azt jelenti, hogy azonos volt a sorsuk, miként

Jézus az ,,Ábrahám kebelére'' fogadott szegény Lázárról szóló

példabeszédben megmutatta.[1080]"

2011. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az inkvizítornak

A válasz írója 23%-ban hasznos válaszokat ad. -nak


"A hittérítőnek MOB-nak:"


1 MAB, ha nem tudnál olvasni.


"Budhizmus szintén hamis vallás, mint a többi is."


2. Akkor kérjük ne látogasd a vallási rovatot. Mert ha mindegyik hamis akkor Te nem vagy Vallásos, hisz egyiket sem hiszed.


"Nem véletlenül ők is álszent módon a külsőségeket, mély hitet hangsúlyozzák,"



3. Hogy lehet egyszerre a mély hitet és a külsőségeket hangsúlyozni


"óriás arany budha, repülő 1000 éves démon és más butaságok bálványozása."


4. Az emberiség valamennyi szakrális épületének és művészeti alkotásának azonnalli lerombolását kéred? Kis Talibán!



"Ha ők igazak és szegények lennének,"



A szegény és az igaz szinonima? Nem. Járhat együtt de nem feltétel.



"nem a gazdagok által finanszírozott álvallás"



ezt a 2500 éve óriási területen elterjedt egész buddhizmusra érted, illetve az erdőben lekó theraváda szerzetesekre akiknek csak a csuhájuk van meg egy csészéjük?


megtestesítői, akkor miből telne óriás arany budhákra és csilicsáré palotákra?


Először is a Buddha két d-vel írandó és ejtése Budda. Pl. most épült egy templom Magyarországon is szegény, átlagos és gazdag gyakorlók segítségével, mert mindegyiküknek fontos volt. Az ízlésed meg nem érdekel, nézegesd a paneledet.


"Nem tudom, hogy kedves mob minek másolgat"


Mert van bennem annyi szerénység, hogyha máshol valaki pontosabban megfogalmazott valamit mint én akkor élek azzal, hogy felhívom rá a kérdező figyelmét, ő pedig vagy elolvassa vagy nem.


"ide más oldalakról kiollózott hazugságokat, butaságokat és agymenéseket."


te neked vannak hazugságaid, agymenéseid és butaságaid mert mérhetetlenül műveletlen vagy a témában.


"Úgy hallottam itt mindenkinek a saját véleményét kellene kifejteni."



Végső soron senkinek sincs saját véleménye, mert minden vélemény mémek hatására képződik. Így általában egy közhasználatú vélemény bizonyos alakjával bírunk csupán, ha ez nem így lenne, akkor soha sem tudnánk együttműködni.



A válasz írója 23%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 06:39

2011. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre válaszolva:

[link]

2011. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!