Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valakinek az Isten előtti jó...

Valakinek az Isten előtti jó hírneve, lehet-e ellentétben az emberek előtti jó hírnevével?

Figyelt kérdés
Ha kicsit kacifántos: tehát van-e olyan, hogy az Isten előtti jó hírnév, az emberek túlnyomó többsége előtt egyáltalán nem jelent jó hírnevet?
2009. ápr. 9. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2009. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Példát tudna valaki mondani?

Az emberek általános elvárásai (még a keresztényekéi is) miben tér el nagyon Istenétől?

2009. ápr. 10. 08:11
 3/5 anonim ***** válasza:
egyértelműen lehetséges, de én inkább ellenpéldát tudnék mondani: vannak olyan emberek akik nagyon szent életűnek mutatják magukat mások előtt, de közben isten(ha létezik) a lelkükbe lát és látja milyen romlottak... teljesen mindegy, hogy az emberek ünnepelték e őket életükben, istennek nem tudnak hazudni...persze ennek az ellenpéldáját is el tudom képzelni
2009. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai "vilagi" vilagban az Isten elotti jo hirnev egyenesen aranyos az emberek elotti rossz hirnevvel.

Pl, ha egy fiu nem karomkodik, nem megy el csajozni, meg hasonlo, egybol kikozositik.

Ha egy lany templomba jar vasarnap, egybol kis alszent szuznek (meg egyebeknek) hivjak.

Ha a felnottek onzetlenul tesznek valamit, nem fogadnak el penzt vmiert, a tobbiek kirohogik vagy kikozositik oket.

Szerintem IGAZI,HU keresztenynek minden idoben nehez lenni, mert a tobbseg nem fog szeretni (amit en annak titulalok be, hogy irigyek azokra akik kepesek szabalyok szerint elni es hinni valamiben).

2009. ápr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Például van egy magasrangú katonatiszt, aki a beosztottjai előtt nagyon jó hírnévnek örvend, mert emberségesnek tartják, a döntései megbízhatóak, a hazájáért képes az életét is áldozni stb. Isten viszont azt monja, hogy ne ölj meg senkit, mert az élet szent. Nem lehet úgy katona valaki, hogy ne készüljön fel arra, hogy akár meg is kell ölnie valakit. Isten előtt viszont akkor lesz jó hírnevem (többek közt), ha a mások életét is szentnek tartom.
2009. ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!