Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pokolra jutok, ha szeretem...

A pokolra jutok, ha szeretem a "sátánista" zenéket?

Figyelt kérdés

Ami nem éppen arról szól, hogy Jézus milyen csodákat tett, hanem inkább arról, hogy eljön az ördög, és megöl mindenkit.

Pokolra jutok, ha szeretem az ilyen zenéket hallgatni?


2011. okt. 30. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Dehogyis babám,én is Immortalt és Dimmu Borgir-t hallgatok,ettől függetlenül jó embernek tartom magam és ezenfelül vallásos suliba járok.
2011. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha igen, akkor találkozunk.:)
2011. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Veszélyes játék ez az ördöggel ilyen zenék hallgatása nem csak lélek és szellemromboló hanem amiket az ember beenged személyiségébe itt a földön az meghatározza a sorsát az örökkévalóságba.

Ezért erre a válasz igen, akiknek Isten megmutatta a poklot azok olyan nemrég elköltözött ismert személyekkel találkoztak akiket itt szentnek tartottak, vagy félistennek (énekes-sztár) és mindenki megvolt győződve ő egy jó ember hát ez sajna kevés a mennyben való belépésre.



Shalom.

2011. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Mi értelme lenne a mennyországba kerülni ha még azt a zenét se hallgathatnád amit szeretsz?
2011. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én nem vagyok vallásos, így "kívülállóként" azt mondom, hogy Isten biztos nem azt fogja nézni, hogy milyen zenét hallgatsz, hanem azt, hogy miket teszel.
2011. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem jó a tűzzel játszani. Szerintem vedd komolyabban ezt a témát. Ajánlom figyelmedbe az alábbi kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Épp most másoltam be egy jegyzetet a 2. oldalon.


Amúgy fel nem tudom fogni ésszel, hogy mi lehet jó ezekben a "zenékben", hacsak nincsenek mazochista hajlamaid.

2011. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

baromság úgy élni, mintha Isten egy kamerával nézné az egész életedet odafentről, és folyton ügyelned kell magadra, mikor mit csinálsz, mert jaj, Istennek nem tetszik.


személy szerint ezért vetettem el a hitet, mint lehetséges felfogást, mert szerintem degenerált vallás az, ami nem hagyja az embert kedve szerint élni.


mivel nem vagyok vallásos, nem hiszek a halál utáni életben, így nem is tudom megmondani, hogy mi fog vagy nem fog történni veled, én a te helyedben nem aggódnék emiatt. ha tényleg van Isten, és látja, hogy amúgy hiszel benne és ez a dolog még annyira zavar, hogy ide is kiírod, akkor biztos nem fog haragudni.

2011. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez a te hitedtől függ.
2011. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A hit hallásból van ha ilyen zenét hallgatsz akkor előbb utóbb Sátánista leszel

És az nem mentség hogy jó embernek tartod magad mer a Sátán is jónak vallja magát.

2011. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 eric_one ***** válasza:
68%

Elkárhozni vagyis Isten jelenlétéből kitaszítva az örökkévalóságba nem azért kerülhetsz mert sátánista zenét hallgatsz. Hanem azért mert nem hittél az Isten egyszülött fiában Jézus Krisztusban. Ha hinnél benne, akkor követnéd Őt, megtartanád és megcselekednéd az Ő beszédeit. Ahogy olvashatod a Jn I. 2,15 ben:

"15.

Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.

16.

Mert mindaz, a mi a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.

17.

És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké"


A zene a lélek kulcsa, van szellemi töltete is.

Ahogy tudatosan nem eszed meg a romlott ételt mert gyomorontást kapsz, ugyanúgy ne hallgass tudatosan "romlott" zenét mert az is negatív hatással lesz rád. Ez akkor is igaz ha élvezed is. Másrészt vannak remek keresztény előadók, bandák. Tehát nem kell lemondanod bizonyos zenei stílusokról.

2011. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!