Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelik a gyerekemet,...

Megkeresztelik a gyerekemet, ha csak én (anya) vagyok megkeresztelve, az apa "ateista"?

Figyelt kérdés
Vagy neki is muszáj megkeresztelkednie?
2008. márc. 4. 19:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként én egy ilyen sátánista szekta szokásnak, ahol a gyerek lelkét előre el kell adni a szülőknek nem vennék részt és be is tiltanám, mert ütközik a szabad vallásválasztás alkotmányos jogába.
2008. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A vízkeresztség a Biblia szerint azt jelenti, hogy az ember hittel megvallja, hogy elfogadja Jézus Krisztust személyes megváltójának,aki az Isten Fia. Ezután alámerítik az egész embert a víz alá, hogy "az óemberét a halálba adja" és egy új, Krisztusi természet részesévé váljon. Szóval a lényeg a hit. Bébiszitterkedtem 3 hónapos gyerekeknél, de nem vettem észre, hogy hittek volna... hisz még beszélni sem tudtak...Röviden: ez is egy döntés következménye. A kisgyerekek még nem tudnak dönteni (amúgy ha akarod, meg fogják keresztelni).
2008. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, nem ez lesz az egyetlen és utolsó döntés, amit mint szülő meghozok helyette, addig míg önálló tudatra nem ébred. Azután pedig ő még mindig eldöntheti, hogy kíván-e katolikusként élni, vagy átkeresztelkedik, vagy mondjuk nem foglalkozik vele...

ui. Csak megjegyzem, a kérdésem másra irányult...

2008. márc. 12. 07:13
 14/15 A kérdező kommentje:
A "sátátnistás" hozzászólónak pedig azt üzenem, hogy nem érdekel különösképpen, hogy ő miben venne részt, és miben nem. Legyen ez az ő döntése, és nekem is megvan a sajátom...
2008. márc. 12. 07:15
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A kommentre válaszolok: A Biblia szerint nincs olyan, hogy átkeresztelkedni. És persze, azt csinálsz, amit akarsz, nem az én döntésem, csak segíteni szerettem volna, ezer bocsánat.
2008. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!