Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a zsidók és mi a vallás...

Kik a zsidók és mi a vallás 'lényege'?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Ez sokkal nehezebb kérdés, mint hinnéd. :)

Belinkelem neked a wikipédiát: [link] , szerintem ezt olvasgasd inkább, mert előre látom, miket fognak ide írkálni... :)

Még ha nem is szakirodalom, meg kicsit pontatlan is, a lényeget meg fogod ebből érteni.

2011. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
hát én nemrég olvastam 1-2 részletet a talmudból, és nem kicsit le voltam döbbenve. Tele van állatias, erőszakos, felsőbbrendűséget hirdető dolgokkal... ez se normális dolog
2011. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
A hivatalos verzióra vagy kíváncsi, vagy az igazságra? Ha a hivatalosra, akkor ott a wiki, ha az igazságra... azt nem írhatom le, mert moderálnák, engem meg törölnének. Esetleg nézz fel a betiltva.com/new/ oldalra. Többet nem mondhatok.
2011. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13:39-es, érdekelne, hogy melyik fordítást olvastad.
2011. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Van olyan "hiteles" fordítás, ami nem-zsidóknak készült és egy szalonképesebb képet nyújt. Az összes többire kapásból rávágják, hogy "hamisítvány" pedig az autentikus héber verzió hű fordítása.
2011. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne csináljatok úgy, mintha a Bibliában nem lennének felsőbbrendűséget hirdető, erőszakra buzdító, elnyomást igazoló szakaszok. Az emberek már akkor is ilyenek voltak, nincs ebben semmi meglepő.
2011. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát én éppen az Ószövetséget olvasom, ezidáig semmi megbotránkoztatóval nem találkoztam benne.
2011. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia Ószövetségéből elég jól kiderül,kik a zsidók és a mi a vallás lényege. Merthogy az Ószövetség a zsidó szent könyvek gyűjteménye.


Ami a Talmudot illeti: azok követik el a hibát, akik a Talmudot egyenlőnek veszik a Bibliával. A Talmud zsidó bölcsek írásainak gyűjteménye. Vannak közöttük rendkívül ellentmondásos részek,amit a rabbik rendszeresen megvitatnak.

A zsidó vallás nem térítő vallás, ezért nem nyitott a nem zsidók felé. Viszont nem kizárólagos, tehát szerintük nem csak a zsidók kerülnek Istenhez, ezért is felesleges a térítés.


Remélem segítettem.

2011. aug. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Ami azt illeti, a vallás lényege - ortodox szemszögből - a 613 micva (parancsolat) betartása, és a feltétlen egyistenhit, az Örökkévalóban.

Mellékesen a zsidó vallás valóban nem térít, de nem feltétlen kirekesztő. Lehetőség van a betérésre - hazánkban is - többféle irányzathoz.


A Talmud valóban egyfajta gyűjtemény, amelyben különféle álláspontokat találhatunk zsidó vallásjogi kérdésekkel kapcsolatban. A félreértések elkerülése végett: többféle kérdéskörben folytatott rabbinikus magyarázatok levezetése, melyek közül van amit elfogad az ortodoxia, van amit nem. Magyar fordításban is elérhető - és mindenkit biztosíthatok, nem kell a YouTube-os videókra támaszkodni, mert az abban foglalt "undormányokat" nem fogadja el egy hithű zsidó sem.

2011. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!