Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a keresztény kisfilmről?

Figyelt kérdés

[link]


Ha nem játsza le akkor itt is elérhető: http://www.youtube.com/watch?v=5EkkdhkCkF0


2011. aug. 15. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Hosszú.
2011. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A mondanivalójára gondolok...
2011. aug. 15. 21:51
 3/18 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy "kisfilm"?

Ez 1,5 órás; így a hossza kiesett abból a kategóriából. Ezért marad az üzenetére vonatkozó minősétés mint "kisfilm", és így már kérdésedben a válasz. :)

2011. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Azt gondolom, hogy ez egy nagyon béna lenyúlása a "The Man From Earth" című filmnek, ami azért érdekes, mert ha jól tudom, lopni bűn a keresztények szerint (persze ez csak szöveg, úgy lopnak ahogy bírnak, lásd a mellékelt ábrát).
2011. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Most néztem meg, nekem nagyon tetszett! :) Az ötlet is, meg a mondanivaló is.

Kösz a linket!

2011. aug. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

"A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:56"


Előző vagyok. Én azt a filmet is láttam, de ennek semmi köze nincs ahhoz. A The Man from Earth története és üzenete is teljesen más. Ott a főszereplő egy nagyon-nagyon régóta a földön élő "szuperember", aki csak a történelmi szükségszerűség miatt "Jézus is", de egyébként sok minden más, viszont semmi köze a kereszténység Jézus Krisztusához, mert úgy jelenik meg benne kb. a kereszténység megalapítása, mintha csak valami horgászegyesületet alapított volna, amely még mindig létezik.

Viszont ebben a filmben, amit a kérdező belinkelt, a kereszténység Jézus Krisztusáról van szó, aki 2000 éve feltámadott a halálból, és most meglátogatott egy pár embert, hogy egy kis csoda által elbeszélgessen velük. A kettő egyáltalán nem ugyanaz.


Még Szakonyi Károly magyar író Adáshiba című remekművével is több közös eleme van, mint a The Man from Earth-szel! :)

2011. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Sághegyi Csaba ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:56


Soha nem hallottam az általad emlegetett filmről, míg a linkelt filmet 3 hete láttam először. Sokan vannak keresztények, akik nem figyelik a divatot, megvan a maguk kis keresztény világa ugyanazon a stíluson belül. Én metálos vagyok, de nem figyelem a divatos metál történéseket, mert csakis keresztény metált hallgatok, ezt keresem, a többi legtöbbször el se jut hozzám, hacsak egy nem hívő haver mutatja meg.


Amúgy tetszett a film, bár nekem ettől még jobban tetszik az Egy Másik Teljesen Idegen. :)

2011. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy az igazságnak Jézusról csak részletei vannak a filmben és nagyon hamis színben tünteti fel őt! Nem is beszélve a pokolbéli "sütögetésről". Szörnyű ördögi mese és a legszörnyűbb, hogy sokakat még mindig béklyóban tartanak vele.
2011. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ööö... te melyik filmet nézted? o.O
2011. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

A "kisfilmről" beszélek. Megható formában cserkészi be a laikusokat és persze sok igazság is van benne, de a körítés vagy a csomagolás...

Ez mindig így megy, mikor egy hamis csoport a propagandaanyagát elkészíti. Jézus NEM a Mindenható Isten, nem imádkozhatunk hozzá, hiszen Ő maga is az "egyetlen Istent" imádja.


(1Korinthus 8:5, 6) "Mert még ha vannak is, akiket „isteneknek” neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Itt hány (Mindenható értelembe vett) Istenről van szó és ki az? Tán Jézus? Nem, nem Jézus! Világos beszéd.

2011. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!