Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a keresztény kisfilmről?

Figyelt kérdés

[link]


Ha nem játsza le akkor itt is elérhető: http://www.youtube.com/watch?v=5EkkdhkCkF0


2011. aug. 15. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez a film!
2011. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15:33-as, kevés dolgot könnyebb megcáfolni. :)

"Ján 10:30. Én és az Atya egy vagyunk."

"Ján 14:9. Aki engem látott, látta az Atyát."

"Jel 5:8. És mikor elvevé a könyvet, a négy lelkes állat és a huszonnégy Vén leborula a Bárány előtt..."

És még akkor egyetlen igét sem vágtam be, ami szerint Jézus Krisztus öröktől fogva az Isten Fia.

Szóval akkor a Mennyben a legszentebb teremtmények valaki mást is imádnak, nem csak Istent? Az fura lenne...

2011. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:33


Róma 9:5

1. Kor. 10:9

Ján. 1:1

Ján. 20:28

ApCsel 28:25

ApCsel 5:3-4

Filippi 2:6

Felteszem, hogy Jehova tanúja vagy, ők azt mondják, hogy ezek az igék rosszul vannak fordítva. Itt magad is leellenőrizheted ezt: [link]

Továbbá már az 1. Mózesben az Isten szó, ami óhéberül "El", kettőnél többes számú ragozásban van írva, azaz Elohim szóval. De nem kell messzire menni, hogy ószövetségi igéket találjunk a több személyből álló egyetlen Istenre:

1.Móz. 1:26

1.Móz. 3:22

1.Móz. 11:7

1.Móz. 19:24

2011. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

""Ján 10:30. Én és az Atya egy vagyunk."

"Ján 14:9. Aki engem látott, látta az Atyát."

"Jel 5:8. És mikor elvevé a könyvet, a négy lelkes állat és a huszonnégy Vén leborula a Bárány előtt...""


A Biblia szerint senki sem "imádja" Jézust, mint (Ö is) az Atyját, ez téves értelmezés. A szó, amit néhány Bibliafordításban "imád" formában adnak vissza Jézussal kapcsolatban, emberek közti hódolatot is jelöl, melyet leborulással is kifejeztek a bibliai időkben és igen gyakran használja is ez értelemben a Biblia!



"Én és az Atya egy vagyunk" - János 10:30


Amikor Jézus ezt mondta: „Én és az Atya egy vagyunk”, vajon arra gondolt, hogy egymással azonosak egy háromságistenségen belül? A háromság néhány szószólója ezt állítja. De a János 17:21, 22-ben Jézus így imádkozott a követőiért: „mindnyájan egyek legyenek”, majd hozzátette: „egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk.” Az „egy” kifejezésére itt ugyanazt a görög szót (hen) használta mindegyik esetben. Jézus tanítványai nyilván nem részei a háromságnak. De úgy, mint Isten és Krisztus, ők is egyek az Atyával és a Fiúval a szándék tekintetében.


Ugye azért a Bibliában Jézus Krisztus világossá teszi a kérdést?


"Aki engem látott, látta az Atyát." - (János 14:9) Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is. Hogyhogy azt mondod: »Mutasd meg nekünk az Atyát.«


De hasonlítsd ezt össze ezzel a Jézusról szóló mondattal:


(János 6:46) Nem mintha bárki is látta volna az Atyát, kivéve azt, aki az Istentől van; ő látta az Atyát.


Tehát akkor szó szerint értette Jézus azt, hogy "aki engem látott, az látta az Atyát is"??? Nyilván nem, mert hiszen János kijelenti, hogy senki sem látta Istent, csak Jézus!


Ugye milyen könnyű a Jézusból hamis bálványistent csináló háromság mítoszát leleplezni?


De még azt írja a Biblia, hogy "senki sem tudja kicsoda az Atya, csak a Fiú..." Ezt is gyakran felhasználják a háromság bizonyítékaként, de ez is bukfenc, mert hogy is szól a teljes vers?


(Lukács 10:22) "Mindent átadott nekem az Atyám, és hogy ki a Fiú, azt senki sem tudja, csak az Atya, és hogy ki az Atya, azt senki sem tudja, csak a Fiú, és akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni."


Tehát akinek Jézus "megmutatta" Istent, az hasonlóan megismerheti Őt, mint maga Jézus? Így van. Akkor ez sem egy olyan kiváltság, amivel csak Jézus rendelkezhet a Mindenhatóval kapcsolatban, igaz?


Valójában a három személyű istenség mítosza egy pogány mese, mely egyáltalán nem ártatlan történet, hiszen Jézust az imádat tárgyává teszi, vagyis bálványimádat halálos bűnére tanít!!!


Istent soha senki sem látta és nem is láthatja élve - ezt jó néhány helyen világossá teszi a Biblia. Akkor a filmben ki volt Jézus valójában?!



Amint mondtam, megható a történet, de az igazságalapjától nem lehet, NEM SZABAD elvonatkoztatni, mert az igazság ismerete mindennél fontosabb.

2011. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül vannak rosszul fordítva, de gyakran megesik. Elég ha csak rossz következtetéseket vonsz le és nem veszed figyelembe a szövegösszefüggést és a teljes Bibliát.


Csak egy példa abból, amit írtál:


(Róma 9:5) övéik az ősatyák, és tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen.


Ez valóban rosszul van fordítva sok más fordításban. Sokban persze helyesen!!


Róma 9:5


A Kat. ezt írja: „Övéik az atyák, és test szerint közülük származik Krisztus, aki mindenek fölött való, mindörökké áldott Isten, Amen.” (A B.—D. és a Kár. hasonlóképpen hangzik.) Az ÚV ezzel szemben így fogalmazza meg a vers második felét: „tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen.” (A Maszny., a Czegl. és a Kám. hasonló szóhasználattal él, mint az ÚV.)


Vajon azt fejezi ki ez a vers, hogy Krisztus „felette van mindeneknek”, s ezért ő az Isten? Vagy Istenre és Krisztusra mint egymástól különálló személyekre utal, s azt fejezi ki, hogy Isten az, aki „felette van mindeneknek”? A Róma 9:5 melyik fordítása van összhangban a Róma 15:5, 6-tal, mely először is különbséget tesz Isten és Krisztus Jézus között, majd felszólítja az olvasót, hogy ’dicsőítse Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját’? (Lásd még: 2Korintusz 1:3 és Efézus 1:3.) Vizsgáljuk meg, mit mond a Róma 9. fejezete a továbbiakban. A 6–13. vers rámutat, hogy Isten szándékának megvalósítása nem a test szerinti örökléstől, hanem Isten akaratától függ. A 14–18. vers megemlíti Istennek a fáraóhoz intézett üzenetét, ahogyan az a 2Mózes 9:16-ban fel lett jegyezve, aláhúzva azt a tényt, hogy Isten az, aki felette van mindeneknek. A 19–24. vers is Isten felsőbbségét szemlélteti egy hasonlattal, mely a fazekas és az általa készített agyagedények viszonyát írja le. Mennyire illő tehát az 5. versben kifejezésre jutó gondolat: „Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen” (ÚV).


A The New International Dictionary of New Testament Theology kijelenti: „Vita tárgya a Róma 9:5 . . . Könnyűszerrel és nyelvtanilag tökéletesen vonatkoztatható Krisztusra. A vers akkor így szólna: »Krisztus, aki Isten mindenek felett, áldott legyen mindörökké. Ámen.« Krisztus még így sem lenne teljesen egyenlő Istennel, hanem csak isteni természetű lénynek tekinthetnénk a leírás alapján, mivel a theosz szó névelő nélkül áll . . . A sokkal valószínűbb magyarázat viszont az, hogy a kijelentés Istenre vonatkozó doxológia [Istent dicsőítő ima, illetve ének]” ([Grand Rapids, Mich.; 1976] németből fordítva, 2. köt., 80. o.).



Az összes példád hasonlóan téves értelmezés vagy fordítás.

2011. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ó,ez fantasztikus film. :D az egyik kedvenc keresztény filmem.

MIvel Jézus követője vagyok,nyílvánvaló h a teljesen egyetértek minden elhangzott mondattal amit Jézus a filmen keresztűl akar üzenni nekünk.

Remélem egyszer talán minden ember így lesz ezzel mint én.

2011. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
És Jézus kinek a követője?
2011. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Istennek
2011. aug. 17. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!