Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Bármennyire is JÓL és érthetőe...

Bármennyire is JÓL és érthetően beszélek egy nyelvet, akkor is lesz akcentusom?

Figyelt kérdés

Azt mondta a nyelvtanárom, hogy bármennyire is próbálok majd utánozni egy amerikai, vagy angol beszédet, egy igazi amerikai, angol megfogja hallani, hogy Én csak tanultam azt a nyelvet.

Ez igaz?


2011. aug. 23. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Általában ez igaz a nyelvekre, de minél többet élsz az adott közegben, annál nehezebben szűrik ki.

A magyar nyelven nagyon lehet érezni, de a napokban beszéltem egy külföldivel(mint később kiderült) és soha nem gondoltam volna, hogy nem a magyar az anyanyelve, annyira akcentus nélkül beszélt

2011. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ha Amerikában élsz egy ideig, és ott használod és gyakorlod a nyelvet, igen is el lehet jutni arra a szintre, hogy nem látszik meg, hogy nem az anyanyelved. De persze ehhez az kell, hogy ne beszélgess magyarul mellette, valamint az, hogy tényleg használd az angolt. Ez amúgy valami jó motiváció, hogy "úgysem lesz olyan jó". Gyakorolni, próbálgatni kell, és majd ha egy angol vagy amerika azt mondja(vagy nem veszi észre), akkor olyan jó.
2011. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem igaz. Vannak elsajátítható fonológiai szabályok, ha azokat tudod, akkor teljesen meggyőzően tudod beszélni a nyelvet. Csak nehéz megtanulni, mert normál esetben öntudatlanul, csecsemőkorban tanulja meg az ember, és kb. két év alatt profi lesz benne (ugye az anyanyeléről van szó), felnőttként ez a fajta tanulás keveseknek megy, explicit pedig nem tanítják ezeket.
2011. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A tanárnak igaza volt. Hacsak nem kerülsz ki gyerek korodban (maximum 14-16 évesen) amerikai, angliai iskolába, hallható lesz az akcentusod. Kivéve, ha ritka jó nyelvi adottságod van.
2011. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez érdekes...

Volt angoltanárnőm, aki nagyon korán kezdte, mert az édesanyja is angoltanár volt, fiatalkorában kikerült az USA-ba, ott is diplomázott... Aztán itthon tanított pár évet, majd visszament, és már sok éve az USA különböző egyetemein tanít, amerikai prof a férje, amerikai a gyereke, egyszóval mindenkije... A minap olvastam az egyetemének ilyen "teacher-evaluation" oldalán a diákjainak anonim hozzászólásait, és az egyikük azt írta, hogy egyszerűen imádja a magyar akcentusát!!! Pedig ő "tényleg" akcentus nélkül beszél... vagyishát ezek szerint mégsem... :-)))

Felesleges azon küszködni, hogy levetkőzd, mert úgysem tudod...

2011. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvtanarodnak igaza van.
2011. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha amagyart meg lehet tanulni akcentus nélkül, akkro az angolt is! Márpedig én két embert is ismerek, aki külföldi származásúként akcentus nélkül beszél. Az egyikőjük kamaszként tanulta a nyelvet, a másik felnőtt korában.
2011. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolso,

Sajnos, ezt nem hiszem, vagy csak Te nem hallod az idegen kiejtesuket.

2011. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A hangképzés nagyon összetett folyamat, ami teljesen automatizált!!!

Mivel az angolban nem csak más helyen és más ajakkerekítéssel képezik a hangokat, hanem más frekvenciával, rezgésszámmal és más hosszúsággal szólnak (lásd pl spanyol és angol "k" és "g" hang közti határ máshol van, ezért a spanyolok nagyon gyakran félrehallják az angolt, hát még hogyan ejtik ki!!!) ezért szinte lehetetlen elsajátítani!!! Az ember úgy születik, h képes kiejteni és meghallani is az ÖSSZES nyelv összes lehetséges hangzóját, azonban nagyon hamar "lebutul" a füle is, hát még a "szája"!!!

Sok függ az egyén képességein, ugyanúgy, ahogy van, akinek abszolút zenei hallása van, van aki képes szinte tökéletesen elsajátítani, de az a SZINTE mindig ott lesz!!!!!!!

2011. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hallottam már amerikait teljesen magyarul beszélni, pedig felnőtt korában tanulta meg a nyelvet. a kínai ismerőseim soha az életben nem fognak rendesen megtanulni magyarul, egyszerűen nem áll rá a nyelvük (hároszáz és társai), a kisfiukat Dzsinek szólítják, de a dzs és a cs érdekes keverékével, amit remekül megtanultam!

perzsa barátaim viszont helyesen és jó kiejtéssel beszélnek, de ők az ö és ü hangot nem fogják soha tudni kimondani (bórod=bőröd, Torokország=Törökország, stb), ők próbálták nekem tanítani a k és g közötti hangot, amivel a Koránt kiejtik, vagy Kazvin városának a nevét, szerintem soha nem fog sikerülni.

német ismerőseim egyszerűen nem tudják szépen kiejteni az a hangot, talán nincs is ilyen nekik?

2011. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!