Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi 144000 felkentjei...

Jehova tanúi 144000 felkentjei közül hogy lehet az, hogy még élnek, de Armageddon sehol?

Figyelt kérdés

15 évvel ezelőtt J.T. még úgy tanították, hogy akik 1914-ben születtek, vagy már előtte is éltek, azok közül még élni fognak és látni fogják az Armageddont.

Kérdésem: akkor 1996 körül még 8000 valahányan vették magukhoz a jegyeket, most eltelt 15 év és látom itt, hogy az Emlékkönyv szerint 11.020-an! Azaz többen lettek azok, akik felkenteknek mondták magukat!!! Hogy lehet ez?


A másik az, ha a felkentek közül 1914-ben születtek vagy idősebbek, akkor ma 97 évesek (vagy idősebbek)! Hogy lehet az, hogy még nem jött el a vég, és hogy lehet, hogy ennyi 97 évnél idősebb felkent van még??? Mert ugye ha az 1996-os évben vallottakat figyelembe vesszük, nem lehet ma 97 évnél fiatalabb felkent!!!


Akkor most mi az igazság?

Mit vallanak a Tanúk?


2011. aug. 21. 21:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi leszek, hogy miután hamarosan már senki nem lesz életben az 1914 idején élt emberek közül, mit fognak prédikálni majd az Armageddonról...
2011. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos hiába mutatsz a tanúknak akármilyen bizonyítékot arra hogy hamis a vallásuk, ők mindig kimagyarázzák magukat és téged hülyének tartanak(ha nem is mondják ki)... Én tapasztaltam, én tudom. Agymosottak között kevesen vannak akik gondolkodnak és nem hisznek el mindent amit tanítanak nekik...
2011. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat nektek!


Azért kíváncsi lennék egy Tanú válaszra is, hogy bebizonyítsa, hogy nekünk "nincs igazunk".

2011. aug. 21. 22:05
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi vagyok sokmindenre kedves kérdező, de sajnos a tanúk sokszor magyarázkodnak a semmibe és ha valamely tanításuk egyértelműen megbukik, kitalálnak valamit hogy megmagyarázzák miért bukott el az az adott tanítás.
2011. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Erre várok! :)

Sok év telt el azóta (15-16 év), kíváncsi vagyok az ő verziójukra, remélem most nem fognak elbújni, mert ez nagyon komoly kérdés.

2011. aug. 21. 22:28
 6/18 anonim ***** válasza:
Én majd személyesen fogom ezt föltenni egyiknek, esetleg többnek. Szóval kösz hogy föltetted ezt a kérdést. Amúgy, több komoly kérdés is van, de hát nagyon hajtják hogy csak nekik lehet igazuk és kimagyarázzák a pókot is a sarokból:) Csak hát hiába mert józan ésszel és a múltjuk megvizsgálásával tudni hogy a magyarázataik mentegetőzések.
2011. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jjaja, a másik a vérkérdés.
2011. aug. 22. 12:30
 8/18 anonim ***** válasza:
Én mikor egy évig tanulmányoztam velük a bibliát, ez volt az a pont amikor azt mondtam hogy Állj! Köszönöm, nem kell több... Igen, a vérkérdés volt az a pont amikor megálltam velük a tanulmányozásban. Nem tudták konkrétan megmutatni a Bibliából hogy a vérátömlesztés tilos, csak a szokásos betanult szöveget és érveket tolták rám...
2011. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekünk a biztosítékot az ütötte ki a biztosítékot, hogy ők a sáskák és a király felettük az Abbadon. (Jelenések csúcspontja c. könyvben 1995-ben).
2011. aug. 22. 14:09
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, ez is egy kemény téma. Nagyon nagy ellentmondás ez szerintem a tanításukban. És ha meg ők magukat elismerik a sáskáknak akkor innentől kezdve nincs miről beszélni, mert ezzel azt mondják egyben hogy nem tartoznak Istenhez. Egyébként, engem az idegesít még nagyon hogy állandóan ráfognak mindent az emberi tökéletlenségre. Mindent nem lehet arra fogni, hisz ha mondjuk én megölnék egy embert, akkor hiába mondanám utána a bíróságon: Bíró úr kérem, én is tökéletlen vagyok, felhúztam magam ezért öltem meg, engedjen szabadon...
2011. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!