Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi 144000 felkentjei...

Jehova tanúi 144000 felkentjei közül hogy lehet az, hogy még élnek, de Armageddon sehol?

Figyelt kérdés

15 évvel ezelőtt J.T. még úgy tanították, hogy akik 1914-ben születtek, vagy már előtte is éltek, azok közül még élni fognak és látni fogják az Armageddont.

Kérdésem: akkor 1996 körül még 8000 valahányan vették magukhoz a jegyeket, most eltelt 15 év és látom itt, hogy az Emlékkönyv szerint 11.020-an! Azaz többen lettek azok, akik felkenteknek mondták magukat!!! Hogy lehet ez?


A másik az, ha a felkentek közül 1914-ben születtek vagy idősebbek, akkor ma 97 évesek (vagy idősebbek)! Hogy lehet az, hogy még nem jött el a vég, és hogy lehet, hogy ennyi 97 évnél idősebb felkent van még??? Mert ugye ha az 1996-os évben vallottakat figyelembe vesszük, nem lehet ma 97 évnél fiatalabb felkent!!!


Akkor most mi az igazság?

Mit vallanak a Tanúk?


2011. aug. 21. 21:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Így van. Könnyű lerázni magukról a felelősséget. Akkoriban 5 évig "kínoztak" minket, de agymosásra nem került sor.

Azért azzal sem értek egyet, hogy itt mindenki tanítóvá válik, aki nem teszi ezt, nem prédikál, nem szórja az újságot (Watchtower) az már nem is tanú!

A Biblia is írja: ne legyetek sokan tanítók! Ugye? Az nagy felelősség. Itt mindenki "tanító", aki nem az, az nem "tanú". Nos, mindenki nem lehet tanító, mivel nem mindenki képes erre, nem mindenki tudja szívből csinálni, nem mindenkinek van (sőt!) akkora tudása, hogy tanítónak lehessen mondani. Ez a nagy felelőtlenség! Mindenféle öreg embereket, fiatalokat látok, hogy adják fűnek-fának a traktátusokat, Őrtornyokat ha kell ha nem, semmi magyarázat nélkül...ugye a "fullánkokat".

A másik az Őrtorony "irányító szerepe". Miért nem foglalkoznak inkább a Bibliával? Ez direkt így van kitalálva, az Őrtorony tanulmányozásnál, könyvtanulmányozásnál is azért van a visszakérdezés, hogy olvasd el, és rögzítsd amit ŐK ÍRNAK!!!

SENKI SEM KÍVÁNCSI A TE SAJÁT VÉLEMÉNYEDRE! Mert kiközösítenek. Mint Galilei a sötét középkorban....

2011. aug. 22. 14:58
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Tanú, de úgy tudom, hogy 1935-ben telt be náluk a 144000-es létszám, úgyhogy bőven élhetnek még az állítólagos felkentek. De hogy ezeket a számokat honnan a csudából szedték, azt nem tudom.
2011. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy érdekes grafikont a felkentjeik számának változásairól (csak egy 10 éves teljes intervallum):


[link]


A cikk is jó...

2011. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Most csak az általad először feltett kérdésre válaszolnék a 144.000-rel kapcsolatban.


A Máté 24:33-35 szerint nem feltétlenül 1914 körül élő emberek tartozhatnak bele, hanem a később születettek is.

John Bar szavai: „Jézus nyilvánvalóan arra utalt, hogy azok a felkentek, akik látták a jel beteljesedésének kezdetét 1914-ben, legalább részben egy időben élnek azokkal a felkentekkel, akik látni fogják a nagy nyomorúság kezdetét.” Nem tudjuk pontosan, milyen hosszú ideig tart „ez a nemzedék”, de az említett két csoportot foglalja magában, melyeknek tagjai részben egy időben élnek. Annak ellenére, hogy a felkentek különböző korúak, azok, akik a két csoportból a nemzedéket alkotják, az utolsó napok egy szakaszában kortársai egymásnak.


Az, hogy növekszik a számuk évről évre nem azt jelenti, hogy tényleg ennyien vannak. Vannak olyan személyek akik magukat felkentnek vallják, de nem azok. Sőt muszály, hogy rejtve maradjon az emberek előtt a pontos számuk, mivel ha azt látnánk, hogy már csak 100 alatt van a számuk akkor, elég lenne csak akkor megtérni és lehet, hogy ez csak képmutatás lenne.


Üdv: Bea

2011. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én úgy látom hogy te pontosan ugyanabban a cipőben jársz mint én. Én úgydöntöttem hogy most egypár kérdést megvitatok velük és kiváncsi leszek rá hogy mit válaszolnak, illetve hogy hogyan reagálnak majd.


Írhatnál egy emailt nekem hogy majd megmondjam mi hogy volt, mert nem nagyon akarom ide kiírogatni, ugyanis pár helyen szépen kifejtettem a véleményem és a tapasztalataimat, erre a kedves "nem ítélkező" tanúk lehordtak engem és azt mondták hogy hazudok és rágalmazok. Ezek után nyugodtan utánanézhetsz, lesz egypár a valláskritikában.

2011. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves Rockerboy, írj az olgeenoncsy@freemail.hu-ra, kíváncsi vagyok erre!

2011. aug. 23. 17:33
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a válaszokat:


[link]

2012. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A jó öreg kétkasztos megváltástan, amiknek a részletes cáfolatát megtalálod a következő linkeken (olvasd el mindet):


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. aug. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!