Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell legalább ketten...

Miért kell legalább ketten összegyűlni? És, ha én egyedül vagyok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vagy, akkor az milyen gyűlés?
2011. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de mért kell gyűlés?
2011. aug. 23. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy ilyen okoskodó példabeszéddel jövök. De tegyük fel hogy te egy édesapa/édesanya vagy. Van két gyereked. Mindketten akarnak valamit kérni. De összevesznek azon hogy mit kérjenek. Mind a kettő külön jön oda kérni.

A másik eset: megegyeznek hogy mit kérjenek és együtt jönnek oda.

Melyik a hatásosabb?


Egyébként ha egyedül imádkozol az is jó, sőt néha kell is egyedül is imádkozni, elvonulva.

2011. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A Héberek 10:24-25 választ ad a kérdéseidre. Hogyan bátorítanánk (intvén) egymást az utolsó napokban, ha csak egyedül vagy. Te se tudsz bátorítani és téged se tudnak. És azt is írja, hogy ez szokásuk lesz némelyeknek, és mi ne legyünk ilyenek.


Üdv: Bea

2011. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nincs társaságom, akivel beszélgethetnék ilyetén dolgokról


ezért nem értem, hogy miért van az a "mondás", hogy ahol ketten egybegyűlnek és beszélgetnek rólam, ott én ott vagyok...vagy valami hasonló


és akinek nincs kivel beszélgetni?

2011. aug. 23. 09:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbálj közösséget keresni, vagy családi imacsoportot alakítani. Egyébként ha máshol nem is akkor a hétvégi templomban mindenképpen csoport van.
2011. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Ha egyedül vagy otthon, Isten nem fordul el tőled, hiszen Jézus mondja:

Mát. 6,6

Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.


A közösség gyakorlása parancs, hogy betölthessük Jézus parancsát:

Jn 13,34

Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást!

Jn 13,35

Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."


Ami azt illeti, ha a hívő ember nincs egy jó közösségben, lelki élete elsorvad, és nehéz küzdelmek árán marad meg a hitben. Nem csak a parancs miatt kell a közösség, hanem értünk is van. Ahogy egymás felé szolgálunk, engedelmeskedve Istennek, úgy egymást építjük.

Keress egy jó gyülekezetet! :) Javaslom a baptistákat, vagy a Golgota gyülit.

2011. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 yuda ***** válasza:
100%

Egyedüli imákat is meghallgatja Isten, de ketten vagytok, ebbe a közösségbe Isten nagyobb áldást tud adni, mint egyedül.

Istennek nem az akarata, hogy az ember magányos farkasként, egyedül, vagy kiközösítve éljen, hanem társas lény.

Másik vonal, hogy az egyházba adja Isten a különféle szolgálati ajándékokat. Ezek azt célozzák, hogy egymást hol inteni, korrigálni, vagy éppen buzdítani, erősíteni. Lássuk be, egyedül ezt nem lehet, ezért fontos az egyház.

Jézus saját testeként beszél az egyházról, ahol Ő a fej. Adjunk neki igazat nem? :)

Sosem volt még ember Istennél okosabb, te se legyél szerintem ! :)

2011. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amire te hivatkozol az egy ígéret: "Mert ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük" (Mt. 18:20). Ebben az ígéretben nincs ilyen, hogy "csak ha", vagy egyéb kizárolagosító gondolat. Amikor például Jákob megküzdött az Istennel, akkor bizony egyedül ment el a Jabbok révéhez, vagy Mózes is egyedül ment fel a hegyre. Istennel való közösséghez elegendő vagy te is.


Az ígéret arra vonatkozik, ha ketten vagy hárman egybegyülnek Krisztus nevében akkor ott lesz közöttük. Ha pedig te egyedül járulsz a "kegyelem királyi székéhez" akkor is meghalgattatsz a te istenfélelmedért.


Üdv. Péter

2011. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem kell "gyűlés"... ha egyedül is vagy, Isten mindig Veled van.
2011. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!