Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a ma egyre gyakoribb...

Vajon a ma egyre gyakoribb pánikbetegség lehet az a bizonyos félelem, amit a Bibliai jóslat emleget?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagyon jártas vallási témában, de olvasgattam bibliai jóslatokat és az egyik arról szólt, hogy az utolsó időkben félni fognak az emberek.Arról nem írt, hogy mitől, úgy értelmeztem, hogy ez egy megmagyarázhatatlan rettegés lesz.Nos, arra gondoltam, talán ennek lehet az eredménye az a rengeteg pánikbetegségben szenvedő manapság? Tudom, hogy az ókorban is létezett már ez a betegség, de az tény,hogy manapság a pánik terjed, akár az influenza.Mi a véleményetek?
2011. aug. 23. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"A pánikbetegség a hisztéria egyik fajtája, egyik neve"

Dr.Tringer László, pszichiáter


régen is volt , csak egy elegánsabb-divatosabb elnevezést kapott.


Hogy több van szerintem összefügg, hogy a hitet elveszejtették, kitépték az emberekből.

Mert belesodródnak sokan egyfajta fogyasztói idiotizmusba, beleérve az élvezetek hajszolását is - azonban néha -világos, intuitív pillanatokban az ember RÁLÁT ennek az örült abszurd, és hazug mivoltára. És mi lesz, mi fog történi? ha.. - kész a pánik-alaphelyzet.

Ébresztő, emberek!

2011. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hm, érdekes meglátás. Viszont ebbe a "terjedésbe" azt is bele kell kalkulálni, hogy a média révén egyre több esetről tudnak az átlagemberek is. A bulvárműsorokból egyre csak azt hallani, hogy ez meg az a celeb, politikus, felsővezető, stb pánikbeteg, de ennek főképp az életformájuk az oka. Egész a közelmúltig ha létezett is, nem ismerték fel a pánikbetegséget.

Katasztrófákból sem azért van több, mert ténylegesen több van, hanem, mert több kerül feljegyzésre, és többről értesülnek az emberek. Száz évvel ezelőtt pl a kutyát nem érdekelte, hogy mi volt a világ másik végén, ma meg a csapból is az folyik.

2011. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most képzeld el, hogy a világháború alatt hogy féltek az emberek... erre te előjössz azzal, hogy egyre több a pánikbeteg. Hát szörnyű, komolyan, biztos közel a vég, ez nem is jelenthet mást.
2011. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig itt mindenki azt írja, hogy nem fél semmitől, mert se ördög se isten. Azt halolttam Győzike megvéd mindenkit és, ha nagyon nézzük a tv-t semmi baj nem érhet minket. A tudósok lelövik a meteorokat amik közelednek felénk és Jézus is itt volt 20.-án a várban.
2011. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 eric_one ***** válasza:
70%

Üdvözöllek!

Amikor Jézus visszajön az emberek elhalnak a félelemtől mert az egek erősségei megrendülnek.

Ez még nem következett be, Jézus még nem jött vissza. De valóban egy világkorszak váltás küszöbén állunk.

A pánikbetegségek mai gyakoriságán nem csodálkozom, sokan megtapasztalják az egzisztenciális félelmet. Az emberek eladósodása a mai modern rabszolgasorshoz vezet. A gazdasági válságok, a természeti katasztrófák melyek egyre gyakoribbak, és nagyobb jellegűek, nem beszélve a jövőre nézhető ökológia válságra, és energia válságra. Ezek mind komoly nehézségekhez, stresszes életmódhoz és pánikbetegséghez vezethetnek. A hívők nem a láthatóra kell hogy nézzenek, hanem a láthatatlanra. Isten ígéreteire, hogy a mindennapi kenyerünket megadja, és betölti szükségeiket. A hit nem fér össze a félelemmel, mert az egyik kioltja a másikat. Tehát ha félelem van, akkor nincs hit, ha pedig hit van, akkor nincs félelem. Nagyon nagy kincs ha Istentől kapott békességünk van. Ezt kívánom neked is! Isten árassza ki rád kegyelmét!

2011. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sághegyi Csaba ***** válasza:
46%

Lukács 21:25-26:

És lesznek jelek a napban, holdban és csillagokban; és a földön pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog,Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, amik e föld kerekségére következnek: mert az egek erősségei megrendülnek.


7 éve karácsonykor egy cunami megölt negyedmillió embert.

2011. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egek erősségei megrendülnek:

[link]

2011. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs több pánikbeteg mint régen csak most már van internet, bulvár és egyéb médiák amiből ha akarod ha nem hallani fogsz ilyenekről. Az én baráti és családi körömben senkinek sincs pánikbetegsége, ha nem a mai világban élnék akkor nem is tudnék erről a betegségről, mivel nincs ilyen ismerősöm.
2011. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Erre a válasz egyszerű és nagyszerű.

Nem.

2011. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség egy mentális betegség, ennek semi köze semmilyen valláshoz. A pánikbetegség oka a túlhajtott, stresszes életmód, vagy éppen a bezártság, olyan követelmények magunkkal szemben, amiket nem tudunk teljesíteni, stb.

Én nem vagyok pánikbeteg, de két dologtól rettegek, de nagyon: 1 a harmadik világháborútól, 2. a 2012-es évtől.

Üdv: Napirai

2011. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!