Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges ez? Lehetséges,...

Lehetséges ez? Lehetséges, hogy minden rossz, amit átéltem nem is Istentől származik?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy Isten az, aki gyűlöl engem és bánt állandóan, keresztbe tesz nekem és megkeseríti az életemet. Azonban egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem csak ő létezik, hanem a Sátán is...


Lehetséges, hogy közel s távol sem Isten miatt szenvedtem ennyit? Az egy dolog, hogy nem segített nekem, de... lehet, hogy a szenvedéseim oka nem is ő, hanem a Sátán? Ez esetben, ha Isten bocsánatát kérem azért, mert sokszor bántottam őt, vajon megbocsát?


2011. aug. 24. 23:29
1 2 3
 11/21 Problem2 ***** válasza:
0%

Nem lehetséges ,mert sátán sem létezik!!Azért találták ki a sátánt ,hogy meglehessen magyarázni az un. rosszat.Pedig a rossz az "egó" kivetülése.Isten nem egy konkrét személy ,teste sincs.

De természetesen van ellenpólusa Istennek ,de az nem a sátán ,hanem a negatív erő.

Hülye sátán imádattal és sátán félelemmel hozzátok létre az un. ilyen erőket.sátánnal nem foglalkozok és nem is félek tőle ,MERT NINCS!!

Milyen rossz történik veletek?Meghal a családból valaki?Igen ez nem jó dolog ,de a halál az élet velejárója.Ez az egyetlen dolog amit nem mi irányítunk ,de a többi dolog:rablás,gyilkosság,kamat emelés,szerelmi bánat.Mind embertől való---> szabad akarat következménye.

Nincs más dolgunk ,mint szeretni ember társainkat és nevelni őket az un. "jóra".

2011. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

09:16 kérdező.

Istent nem tudod megbántani ilyesmivel.vagy azt gondolod,hogy a világ mindenség uralkodójából sértődöttséget,és haragot vált ki az,hogy te akár naponta 10x azt mondod,hogy a K.Isten b...ssza meg? szerinted az,akinek nem lehet ártani,megtagadja tőled a szeretetét? miféle bosszú,vagy sértődöttség vezérelné? ha Istent mindez sértené,meg sem teremtette volna az embert,hiszen tudta előre,hogy az emberi természetből adódóan sokan le fogják majd szedni az égből különböző cifra mondatokkal,ha nehéz időket élnek....tehát saját magával nem fog kitolni,hogy aztán megsebzett sértettként mérgelődhessen,a sok kis mocskos szájú miatt.

Azzal kapcsolatban,hogy ne mondja neked senki,hogy a "Sátán"(aki egyébként nem konkrét személy)az épülésedet,fejlődésedet szolgálja,szerintem nem látsz át bizonyos dolgokat,de talán majd később át fogod látni.nem látok bele az életedbe,azt igazából csak te tudhatod,hogy mit és,hogyan látsz az eddigi élettapasztalataid alapján,és ezt tiszteletben tartom,nem akarlak meggyőzni a saját felfogásomról.mindenki más dolgokat tapasztal meg az életben,én is főleg saját magamból tudok kiindulni,viszont van jó néhány dolog,amit én sem értek.

07:59

2011. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm egyetértésedet és normális válaszod! :-)
2011. aug. 25. 10:47
 14/21 anonim ***** válasza:
szívesen:)
2011. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"állandóan bántott engem mindenki, megvertek, megaláztak, elhagytak, hazudtak, tönkre tettek engem."


De hát itt írod is hogy emberek bántottak. Ha ez így van akkor miért Istenre haragszol? Isten világosan kifejezte az akaratát, azt hogy szeressük egymást. Akik neked rosszat tettek azok egyértelműen Isten akarata ellen cselekedtek. A sátán és a démonok ott jönnek a képbe hogy ezek a lények okozzák a kísértéseket amiknek az emberek engednek.


"Meghalt az apám, megromlott a kapcsolatom az anyámmal és a nővéremmel, elveszítettem a barátaimat, depressziós lettem és paranoid, pánikbeteg, és a növekvési, fejlődési rendszerem is leállt."


Nagyon sajnálom hogy ilyen sok szörnyűség történt veled. Lehet hogy jó ötlet lenne keresni egy jó karizmatikus közösséget ahol lehet közbenjáró imát kérni. A pánikbetegségen például segíthetne de lehet hogy máson is.


"Azt érzem, hogy különleges vagyok, és valami borzalmasan nagy feladatra születtem (megmenteni a világot, vagy hasonló)"


Lelkeket menteni borzalmasan nagy és jó feladat, és ez minden kereszténynek a dolga. Egyetlen lélek többet ér mint az egész világ minden kincse.


"de úgy érzem, Isten elfordult tőlem"


Isten soha nem fordul el tőled. Várja hogy visszatérj hozzá.

Ismered ezt a történetet? (Tékozló fiú)

[link]


"hogy komolyan azt hittem: Isten gyűlöl engem, és nem akar segíteni nekem."


Isten szeret téged. Istent nem tudjuk úgy megbántani hogy gyűlöljön minket.


"Isten ezért (feltételezhetően) nem segített nekem: hogy rádöbbenjek erre és vissza térjek a kegyeibe."


Igen, hiszen amikor szidtad akkor azzal azt fejezted ki hogy nem akarod hogy az életedbe beavatkozzon és segítsen.


"És még valami: senki se mondja nekem, hogy a Sátán puszta jó indulatból okozott nekem ennyi rosszat, hogy megerősödjek lelkileg, túléljem az életet, stb... mert ezt nem hiszem el... "


A sátán rosszindulatú és élvezetből okoz fájdalmat. Isten viszont amikor ezt eltűri akkor azzal hogy nem véd meg a sátántól (nem kötelessége) akkor ebből tud jót kihozni. Mint ahogy a te példád is mutatja, ha most Istenhez fordulsz akkor ahhoz lehet hogy ez a sok szenvedés kellett. De én értem hogy ezt nehéz elfogadni.


Próbálj keresni közösséget és lelki vezetőt aki segít neked. Nem kell egyedül küzdeni. És próbálj kibékülni a családtagokkal, mert a haragtartás nem fogja engedni hogy Istennel kibékülj.

2011. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon tetszett, amit ma reggeli hozzászólásodban leírtál. Azt gondolom, hogy valóban nagy célra rendelt téged Isten, és most azért van ez a sok szenvedés az életedben, mert Sátán minden erejével meg akarja akadályozni, hogy Isten terve megvalósuljon az életedben. "Megváltani a világot" persze nem neked kell :), mert ezt már Isten Fia, Jézus Krisztus megtette. Hogy mi ez a cél, ezt majd akkor fogod megérteni, ha egy imában őszintén, teljes szívedből átadod magad Neki, és behívod Őt az életedbe, és kéred, hogy bocsásson meg és változtassa meg a szívedet!


Hadd bátorítsalak Isten szavaival:

"Máté 11:28 Jöjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket."


"Márk 3:28 Bizony mondom néktek, hogy minden bűn megbocsáttatik az emberek fiainak, még a káromlások is mind, amelyekkel káromlanak"


"Máté 6:14 Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok."


"Ézs 55:6-7. Keressétek az Urat, amíg megtalálható, hívjátok őt segítségül, amíg közel van. Hagyja el a gonosz az ő útát, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban."


"Ez 33:14-16. S ha mondom a hitetlennek: halállal halsz meg; és ő megtér bűnéből és törvény szerint s igazságot cselekszik; Zálogot visszaad a hitetlen, rablottat megtérít, az életnek parancsolatiban jár, többé nem cselekedvén gonoszságot: élvén él, [és] meg nem hal. Semmi ő vétke, mellyel vétkezett, emlékezetbe nem jön néki; törvény szerint és igazságot cselekedett, élvén él."


"Ez 18:32 Mert nem gyönyörködöm a meghaló halálában, ezt mondja az Úr Isten. Térjetek meg azért és éljetek!"


Isten tehát azt akarja, hogy élj, és meg akar bocsátani, és nem Őmiatta szenvedtél annyit, hanem a világ gonoszsága miatt. Azt a sok bántást pedig, amiket elszenvedtél, be tudja gyógyítani, és le tudja venni rólad a terheket, mert Jézus mindezeket magára vette helyetted. Isten áldjon!


(Tp.)

2011. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Az utolsóhoz szólva: most, hogy ezt leírtad, jött is a felismerés. Így most már minden világos: valószínűleg sajnos befolyásolható vagyok a Gonosszal szemben, és Isten ezért tartott engem "ketrecben", mert nem akarta, hogy bántsak másokat, ha beteljesülne a sorsom... "egy jót, a nagyobb jóért".


Azért fáj, hogy ennyit szenvedtem, de most, hogy rádöbbentem arra, hogy több, mint valószínű, hogy eddig nem Isten, hanem a Sátán miatt szenvedtem ennyit, már teljesen máshogyan látom a dolgokat. Isten segítségét fogom kérni, remélem segít.


Sátántól pedig elfogok vonatkoztatni.


Sosem jártam templomba, túlságosan nagy érdeklődést sosem mutattam e-téma iránt, mégis eltántoríthatatlanul, megcáfolhatatlanul hittem, teljes 100%-os meggyőződéssel, hogy az én kapcsolatom Istennel különlegesebb, több, mint másoké. Életemben ha kétszer-háromszor imádkoztam, a templomokba egyáltalán nem jártam, de hittem Istenben, most is hiszek benne, és úgy érzem, hogy tényleg valami nagy feladatom van. Nem véletlenül szenvedhettem hát ennyit: Sátán tudta, milyen különleges vagyok, de ráb*szott :D Isten nem adta nekem oda az áhított erőt :) Mindig is azon gondolkodtam, hogy vajon miért vagyok bezárva, miért nem teljesíthetem be a sorsomat?


Ezt minden bizonnyal Isten akarta így: előre láthatta, hogy ha megkapnám a különleges erőmet, Sátán azonnal rám tenné a kezét és befolyásolna engem (például elkapna engem a bosszúvágy és vérszomj, harag és düh). De most, hogy ezt tudom, még inkább hálát adok Istennek, hogy anno, amikor kértem tőle, nem adta oda nekem azt, amit kértem. És ez így van jól. De azért szívesen beállnék a csatasorba, beteljesíteni a sorsomat, mint egy "Isteni küldetés" képében, megmenteni a világot :)


Az eredeti kérdés lényege ez volt: hogy vajon Sátán miatt szenvedte-e ennyit. A választ megkaptam: is-is.


Isten miatt is szenvedtem, mert bezárt engem, hogy ne bánthassak másokat, és ez így van rendjén.

De azért még mindig bedühödök, ha arra gondolok, hogy mennyire sokat szenvedtem... :-(


Utolsó előtt válaszoló: köszönöm szépen a választ, én is megpróbáltam hasonló kérdéseimre választ találni.

2011. aug. 25. 12:01
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Még két dolog jutott eszembe:

"az én kapcsolatom Istennel különlegesebb, több, mint másoké"


Legyél óvatos az ilyen gondolatokkal, mert az hogy különlegesnek, másoknál jobbnak gondolod magad egy kicsit talán a hiúsághoz vezethet, ami veszélyes dolog. Aki Istennek tetsző életet szeretne élni annak alázatosnak kell lennie.


Mt 11,29 - "Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű, s megtaláljátok lelketek nyugalmát."


A másik dolog amit mondani akartam és téged érdekelhet az az hogy van lehetőség megkapni a Szentlélekben való keresztséget. Ilyenkor a hívők karizmákat kapnak a Szentlélektől. Ezek a karizmák arra valók hogy evangelizáljunk vagy lelkeket mentsünk, vagyis szolgáljunk vele másoknak. Karizma lehet az hogy valaki prófétál (a jövőre vonatkozó ismereteket kap), gyógyít vagy felismeri a jó és a gonosz lelkeket. Ezt csak azért mondom neked mert bár a karizmatikusok nem különlegesebbek vagy jobbak a többi embernél - ezeket a karizmákat Isten adja tetszése szerint függetlenül attól hogy az adott keresztény mennyire él szent életet - de ha ilyesmire vágysz akkor ez egyáltalán nem elérhetetlen.

2011. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondoltam, hogy... "benyalom magamat Istennél". A kapcsolatot illetően... nem vagyok hiú, és tényleg nem arról van szó, hogy Isten kedvencének tartom magam. Nem erről beszélek. Csak arról, hogy mivel különlegesnek érzem magam, olyasvalakinek, akinek nagy feladat van, egy kicsit azt érzem, hogy Isten máshogyan tekint rám. Ennyi...
2011. aug. 25. 13:40
 20/21 anonim ***** válasza:

Istennek vannak csodálatos dolgai ,hogyan világosodjanak fel az emberek .A gonoszság amelyet tettél ebben a világban fizettél érte.De Isten fia Jézus megmentett ama haláltól amely odaát kellett volna fizetned.

Én is ugyanebben a cipőben jártam amíg elhagytam az Urat,és a betegségemmel nyertem vissza hitemet és Atyám nem engedett a halál fiának a kezébe.Amikor olvastam szívbéli válaszaidat ,arra gondoltam Istennek nagy dolga lesz veled .Atyám nekem is adott ilyen dolgokat és azok akik megszenvedtek tudják mennyit ér a szeretet.



"Hívj segítségül engem a nyomorúság idején! Mert én, az Úr vagyok a te gyógyítód.A hit, hallásból van, a hallás pedig Krisztus beszéde által. Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz Ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól. Térj hát meg Istenedhez, tartsd meg hűségesen a törvényt. (Mert) ...még most is így szól az Úr: Térjetek meg hozzám teljes szívvel, térjetek meg az élő Istenhez,... ...térjetek hát meg és éljetek. (Mert)...ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre. ...az igaz ember a hite által él. (Ám)...kutassuk, vizsgáljuk meg útjainkat (azaz életünket), és térjünk meg az Úrhoz! ...nagyobb öröm lesz a mennyben egyetlen megtérő bűnösön, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre."

2011. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!