Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges ez? Lehetséges,...

Lehetséges ez? Lehetséges, hogy minden rossz, amit átéltem nem is Istentől származik?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy Isten az, aki gyűlöl engem és bánt állandóan, keresztbe tesz nekem és megkeseríti az életemet. Azonban egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem csak ő létezik, hanem a Sátán is...


Lehetséges, hogy közel s távol sem Isten miatt szenvedtem ennyit? Az egy dolog, hogy nem segített nekem, de... lehet, hogy a szenvedéseim oka nem is ő, hanem a Sátán? Ez esetben, ha Isten bocsánatát kérem azért, mert sokszor bántottam őt, vajon megbocsát?


2011. aug. 24. 23:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez magyarázat; sokáig én is azt hittem, Isten "vízbe akar fojtani" - annyi baj ért. Méltatlankodtam miatta, amikor, mintha egy párbeszéd zajlott volna le Isten és köztem, képzeletben:

- Uram, miért akarsz megfojtani? Meghalok a víz alatt!

- Nem veszed észre, hogy... azért kapsz levegőt?

- Tényleg! Bocsáss meg Uram! De akkor mit akarsz tőlem?

- Hát ezt, hogy végre fordulj hozzám, és engem kérdezzél!


Megbocsát Isten neked is, még majd nagyon sokszor ezután is. Csak azzal törődj, hogy "beszélgess" vele. Azt pedig úgy tudod megtenni, hogy naponta olvasd a bibliát, és imádkozz az Úrhoz. Mondj el neki mindig mindent, azt is ami bánt, azt is, aminek örülsz, és adj neki hálát. Egyszer csak észre veszed, működik a dolog.

Nem azt ígéri Isten, hogy kivesz a világból, és nem ér baj itt bennünket, hanem azt, hogy megtart a bajok között.

2012. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!